זאת הדיאטה הכי מסוכנת והטעות שכולם עושים לפי מה שהמומחים אומרים

בין אם זאת ההחלטה שלכם לשנה החדשה או רק החלטה פשוטה להתחיל לטפל כמו שצריך בגופכם, הורדה במשקל היא לעולם לא בחירה של אורח חיים ירוד. הבעיה היא שיש כל כך הרבה דיאטות "כסח" שם בחוץ שהן לא מחזיקות לאורך זמן, שלא לדבר על לא בריאות. קחו למשל את דיאטת 13 הימים; הדיאטה הזאת גם ידועה בתור דיאטת הקופנהגן, ולפי מגזין  השמש, התוכנית התוכנית הזאת טוענת שאתם יכולים להוריד 20+ קילו רק ב13 ימים.

דיאטת 13 הימים הינה מסוכנת לפי מומחים


אם אתם לא מכירים את הדיאטה הזאת; דיאטת ה13 ימים היא לחלוטין קצרת טווח ומחמירה שפועלת לפי כל אינדיבידואל צורך פחות מ1000 קלוריות ביום, שזה נמוך בצורה קיצונית ממספר הקלוריות המומלצות אצל גברים ונשים מבוגרים. לפי לשירות הבריאות הארצי, הגבר הממוצע צריך לצרוך בערך 2,500 קלוריות על מנת להישאר במשקל בריא, במהלך איזון עם דיאטה בריאה. לנשים, המספר הוא קצת יותר נמוך (2,000). כמובן, מספר הקלוריות שאתם צריכים לצרוך יהיה תלוי בגודל ובגיל שלכם.


כעת שיש לכם את הרקע הבסיסי בנוגע לנושא על דיאטת 13 הימים, בואו נדבר על למה תוכנית הדיאטה הזאת היא לא רק לא בריאה אלא כלל לא בטוחה. שרה פלוואר שהיא תזונאית ידועה, אמרה למגזין השמש אונליין שהדיאטה הזו היא "מרחק בכי מהבריאות". היא הזכירה שאובדן משקל הוא יותר מרק לאבד את הקלוריות; זה על בריאות הגוף שלך. היא מוסיפה שכאשר אתם עושים דיאטה כזאת ואז חוזרים לאכול כרגיל, המשקל יחזור מחדש.

התזונאי והביוכימאי ד"ר אינגריד ו.ואן הירדן, שתורם לאתר בריאות24, מסביר שהדיאטה הזאת היא לא בטוחה ולא בריאה בשל צריכת הקלוריות הנמוכות, וכי זוהי דיאטה לא מאוזנת. ד"ר ואן הירדן אומר שאנשים שמפחיתים את הקלוריות שלהם באופן קיצוני שהם צורכים ביום ירגישו חלשים במהלך היום, רעבים, עייפים ויכולים להיות פגיעים למחלות. ד"ר ואן הירדן מוסיף שבגלל שהדיאטה הזאת חותכת מהתפריט סוג מסוים של קבוצות אוכל, אנשים יכולים לסבול מחוסר וויטמינים ומינרליים. שלא לדבר על כך שבגלל שהדיאטה הזאת היא ללא פירות, ודגנים מלאים, אנשים יכולים לחוות בעיות בכליות.

דיאטת 13 הימים הינה מסוכנת לפי מומחים

לפי חברת המידע לשליטה במשקל, שירות מידע במכון הלאומי של סוכרת, עיכול ומחלות כליות, דיאטות של קלוריות פחותות כמו דיאטת ה13 ימים יכולות להירשם עבורכם רק ע"י הרופא שלכם. בהשוואה לכך, הרופא שלכם יוכל להמליץ לכם על תרכובות מזון מוכנות שיכללו את החומרים המזינים הנחוצים לגוף על מנת לוודא שאין שום חוסר של החומרים המזינים הנחוצים.

דיאטת 13 הימים הינה מסוכנת לפי מומחים

היה לי את העונג לשוחח עם ד"ר סוזן ס. פרסיבל, פרופסור באוניברסיטה של פלורידה שמתחמה במדע המזון ובתזונת האדם. הדבר הראשון שאמרה כאשר הזכרתי את דיאטת ה13 ימים היה:" זה שלושה ק"ג ביום. אני חושבת שהדיאטה הזאת שברה את החוקים של הפיזיקה". ד"ר פרסיבל צודקת כאשר מזכירה את מספר הק"ג שאדם יורד ביום כדי שהדיאטה הזאת אכן תצליח.

אבל במקום להשתמש בדיאטת 13 ימים, למה לא לבחור בתוכנית בריאה וריאלית יותר? ד"ר ואן הירדן מציע חלופה לירידה של קילו או 2 קילו בשבוע שתכלול בין 45 עד 6- דקות של פעילות פיזית ביום יחד עם דיאטה מאוזנת עם פירות וירקות ומורידה את הצריכה של משקאות מתוקים.

דיאטת 13 הימים הינה מסוכנת לפי מומחים