דיילים ודיילות משתפים ב-10 טיפים שיעזרו לכם לא לפשל בטיסות

נראה שאנחנו יודעים הכל כשאנחנו עולים על מטוס. ישנם חוקים ברורים ועצות מבלוגרים שונים ואזהרות שמסבירות לנו לא לעשות דבר מה, כך שאתם מרגישים כאילו אין יותר מה ללמוד. בכל מקרה, יש כמה דברים שאיש לא מספר לכם, ויכולים לשפר את איכות הטיסה שלכם בצורה משמעותית.

צוות האתר שלנו משתף טיפים של דיילים ודיילות שיהפכו את הטיסה שלכם לנוחה ככל האפשר.


אל תפתחו את התריס כשמעמעמים את האורות במהלך ההמראה או הנחיתה

© Depositphotos.com© iBarbo / Reddit

כשמטוס נוחת בחשכה, האורות מעומעמים כדי לעזור לנוסעים להתכונן למקרה חירום אפשרי. העיניים שלכם מתרגלות לאור ואתם תצליחו לראות טוב יותר מה קורה מחוץ למטוס. לכן אל תתעצבנו כשאתם לא מצליחים לקרוא באור כזה.


התרחקו מהמגשים המחוברים למשענות הכיסא

© Shutterstock.com© Pixabay.com© Pixabay.com

המגשים הם המשטחים המלוכלכים ביותר במטוס. משתמשים בהם לעתים קרובות כעמדות החתלה. אם הפלתם את האוכל על המגש הזה, מוטב לזרוק אותו. דיילים מנקים את המגשים הללו אחת ליום, וזה לא מספיק בלשון המעטה, במיוחד אם חיתול מלוכלך נגע במגש הזה.

הימנעו מלישון במהלך הנחיתה וההמראה

© Depositphotos.com

להשלים שעות שינה נשמע כמו רעיון טוב, אבל זה למעשה גורם נזק רציני לאוזניים שלכם. כל הלחץ בתוך המטוס נע ונד במהלך ההמראה והנחיתה. ברגע שהאוזניים שלכם נסתמות, יש להקטין את הלחץ באוזניים שלכם. זה בלתי אפשרי לעשות זאת ברגע שנרדמתם, כך שאתם עשויים להתעורר עם נזק לעור התוף, ובמקרה הגרוע ביותר, אובדן שמיעה.

אל תשתו משקאות תוססים בטיסה

© Shutterstock.com

זה יגרום לכם לחוש תשושים וחולים. משקאות תוססים גורמים לגזים וצרבות. חוץ מזה, קשה למזוג משקאות כאלה בגלל משך הזמן בו לוקח לבועות להתפוגג. לכן מוטב ללכת על מים.


הימנעו משמיכות חינמיות

© Shutterstock.com

שמיכות חינמיות הן כר פורה עבור כל מיני סוגים של חיידקים. כל הכריות והשמיכות פשוט מקופלות ונעשה בהן שימוש חוזר לאחר הטיסה. איש לא מחטא אותן על בסיס קבוע. בכל מקרה, אפשר לקבל אחד חדש אם הטיסה שלכם היא המוקדמת ביותר.

אל תזמינו מים בטיסה, אפילו לא קרח

© Shutterstock.com© Shutterstock.com© TheSnowyEnd / Reddit

מים בטיסה אינם נקיים כפי שהייתם רוצים להאמין, מאחר וזה יוצא ממכלים וקשה לחטא אותם. אפילו הדיילים לא שותים את זה. ותאמינו או לא, הקרח עשוי מאותם המים במכלים הללו. מחקר בדק את המים במטוסים בארצות הברית והראה שאחד מכל 10 מטוסים נמצא חיובי לבקטריה בשם קוליפורם. חברות תעופה רבות מכינות תה וקפה עם מי השתייה במטוסים, לכן הימנעו מזה בטיסה ותשמרו על הבריאות שלכם.

אל תגעו בכפתור הדחת המים בשירותים

© Depositphotos.com

זהו אחד המקומות המלוכלכים ביותר במטוס. מוטב לחטא את הידיים שלכם מיד עם הלחיצה על הכפתור או ללחוץ עליו דרך טישו.

לעולם אל תאכלו ביצים בטיסה

© bogeygolfer11 / Reddit

למרב ההצער, אין איזון בין ביצים טעימות ובטוחות. הטייסת בטיסות המסחריות לורה איינסטלר אומרת שלעתים קרובות הן מבושלות לא מספיק או מבושלות עד כדי חוסר טעם. היא גם מודה שהיא מרגישה נורא אחרי שהיא אוכלת ביצים בטיסה.

אל תורידו את המים בעודכם יושבים על האסלה

© Depositphotos.com

השאיבה עשויה לשאוב אתכם פנימה. העניין הוא, שכשאתם לוחצים על כפתור ההדחה, אתם חושפים את התכולה ללחץ אוויר. זה מאוחסן לאחר מכן במכל שממוקם על המטוס. כמובן, אתם לא יכולים לעבור בשלמותכם דרך הפתח, אבל זו חוויה לא נעימה.

הימנעו מלצלם תמונות או סרטונים בטיסה

© Unsplash.com

חברות תעופה מסוימות אוסרות לצלם תמונות או סרטונים על הטיסה. זה יכול לסבך אתכם בצרות, לכן בדקו האם המדיניות של חברת התעופה מאפשרת זאת. לפעמים נוסעים נזרקים מהטיסה או נקנסים. תיעוד אירועים אישיים, בכל מקרה, הוא אפשרי. לכן וודאו שאתם לא כוללים אנשים זרים בתמונות שלכם.

האם אתם מכירים טיפים אחרים? האם אי פעם פישלתם על טיסה?