דיילים ודיילות משתפים 23 סודות לגבי העבודה שלהם שלנוסעים אין מושג לגביהם

להתקבל לעבודה כדייל/ת בחברת תעופה מובילה עשוי להיות קשה יותר מלהתקבל לאוניברסיטה יוקרתית בעולם. ייתכן וישנם יותר מ-200 מועמדים עבר משרה שרק 1% מכלל המועמדים ישלימו את ראיון העבודה בהצלחה. כדי לקבל קצת פרספקטיבה הארוורד מקבלת לשורותיה יותר סטודנטים מאשר חברת תעופה מקבל לשורותיה דיילים. מה כל כך מגניב בעבודה הזו ומודע לטוס מרגיש כאילו אתם באמת חיים בשמיים?

צוות האתר שלנו מצא דיילים ודיילות אשר שמחו לדבר על היתרונות והחסרונות בעבודה שלהם ומשתפים כמה טיפים וטריקים (ולכן אנחנו ממליצים לכם לקרוא את כל המאמר).


* כל אחד מתחיל את הקריירה שלו בצורה אחרת. כמה משלמים עבור קורסים בעצמם ולאחר מכן מנסים למצוא עבודה בחברות שונות. אחרים עוברים ליהוק ראשוני ולאחר מכן חותמים חוסזר עם חברת תעופה בו הם מתבקשים לשלם עבור קורס מסובסד ע״י המעביד העתידי. אבל לאחר מכן, הדיילים מחוייבים לעבוד עבור החברה מספר שנים מסוים לפני שהם משנים קריירה. או שהם עשויים לספוג קנס.

* כשדיילות מתחילות את הקריירה שלהן, הן חותמות על חוזה בו הם מבטיחות שלא לצאת לחופשת לידה ב-3 השנים הקרובות.


* דיליים מקבלים תשלום לפי שעה, ובנוסף על היעד אליו הם טסים. שעה על קו וושינגטון – ניו יורק ושעה על פרנקפורט – סופיה, שוות סכומים שונים. בלתי אפשרי שדייל אחד יקבל תמיד את היעדים המשתלמים: חברות התעופה מסדרות את המשמרות כך שכולם יזכו לטוס בקווים המשתלמים.

* בממוצע, דיילות מבלות 90 שעות בחודש באוויר. חברות שונות מגדירות אחרת שעות תעופה: בחרות אחרות, שעה מתחילה עם הנעת המנועים, ובאחרות, כשהמטוס מתחיל לנוע על המסלול.

* ישנו לו״ז עבודה בו הדיילים מחוייבים להיות בסמוך לנמל התעופה במשך 18 ימים: בכל רגע נתון, עשויים לקרוא להם לעבודה והטיסה עוזבת תוך זמן קצר. בדרך כלל, זה קורה בסופי שבוע ובחגים כשלחברות התעופה יש יותר נוסעים. אבל במהלך 12 הימים הנותרים, הם יכולים ליהנות ממנוחה.

* בחברות תעופה מסוימות, דיילות מברכות את הנוסעים ומקבלות אותם כשהן נועלות עקבים, אבל במהלך הטיסה, הן נועלות נעליים שטוחות כדי לא להפר נהלי בטיחות.


© Petar Milošević / Wikimedia

* דיילים לוקחים עמם לעתים קרובות מזון כחטיפים, אפילו אם הן מבלות את הלילה שלאחר הטיסה בעיר אחרת. במקרים כאלה, חברת התעופה משלמת על חדר המלון ונותנת להם כסף עבור מזון והוצאות מזעריות אחרות. כמה עובדים קונים מזכרות ומטיילים בעיר, אבל אחרים חוסכים את הכסף. זה עשוי להיות סכום כסף משמעותי אם חוסכים במשך החודש כולו.


* כל חצי שנה, על הדיילים לעבור בדיקה גופנית כדי להמשיך לעבוד. מדובר בבדיקה שגרתית, הכוללת בדיקת עיניים אצל הרופא, רופא שיניים, רופא עור, צילום רנטגן של החזה והראש, בדיקות דם עבור מחלות מין, טיפוס, עגבת וצהבת B ו-C. אנשים שעברו ניתוחים בעבר או סובלים ממחלות כרוניות לא יכולים לעבוד כדיילים.

* יש לעבור את כל החיסונים ובזמן. אי אפשר לעבוד בלעד׳הם.

* הגובה לא קובע, אלא היכולת להגיע לתאי האחסון. וגם מדד מסת הגוף חשוב. זו הסיבה מדוע אנשים שמנים או רזים מדי לא מועסקים.

* אם דייל/ת חולה במהלך הטיסה, הם מתחילים לאמן את מערכת שיווי המשקל שלהם במהלך הקורס. הם יכולים להשתמש בכיסא משרדי: במשך דקה, הם מסתובבים בכיוון אחד, ובדקה לאחר מכן, הם מסתובבים לצד השני. הם עושים את התרגול הזה מדי יום עד שהם מרגישים בהתקדמות.

* אם דייל לובש/ת צדים, הם יכולים לשתות קפה במהלך ההפסקה שלהם או אחרי העבודה. אבל הם לא יכולים לקחת איתם את הקפה ולהסתובב בשדה התעופה.


© depositphotos   © depositphotos

* בחברות תעופה יוקרתיות, אסור שלדיילים יהיה גשר בשיניים, רסן או כל דבר אחר, ועליהם להלבין את השיניים שלהם כדי לגרום לנוסעים להרגיש טוב עם החיוך הנוצץ שלהם. אנשים עם כתמי לידה בהם ניתן להבחין לא יתקבלו לעבודה.

* אין טיפים לדיילים, אבל כמה חברות תעופה מעניקות בונוסים לדיילים שמוכרים מוצרים מן הקטלוג לנוסעים.

* כשטיסה מתעכבת, דיילים אינם עובדים, ופירוש הדבר שהם מפסידים כסף, לא רק עבור הטיסה, אלא גם עבור הטיסה שנקבעה להם לאחר מכן. שלא כמו הנוסעים, הדיילים לא מקבלים שום פיצוי.

* כמה חברות תעופה נותנים לעובדים שלהם מגורים בחינם. לדוגמה, כל הדיילים של איחוד האמירויות עוברים לגור בדובאי: חברת התעופה משלמת עבור כל הוצאות המגורים שלהם, מעניקה להם מנוי לחדר כושר בחינם, סאונה ושירותי כביסה כדי לשמור על המדים שלהם מושלמים כל הזמן. בנוסך, הם יכולים להזמין את קרובי המשפחה שלהם לגור איתם במשך חודשיים בכל פעם.

* כשהם על הקרקע, דיילים נוטים ללמוד או לישון: הם למדים חוקים ומסמכים חדשים, מתאמנים במכונות מיוחדות, צוברים הסמכות חדשות, עוברים מבחנים ומבדקים שונים, גם בריאותיים. אין להם די זמן למערכות יחסים.

* דיילים עונדים שעון על היד השניה כדי לראות מה השעה בזמן שהם ממלאים אחר הוראות הטייסים.

* כל דייל מקבל מספר משלו אשר מגדיר את המטלות שלו במהלך הטיסה. לדוגמה, ישנם 4 דיילים. 1L הוא מנהל השירות בטיסה אשר ממלא טפסים ועובד יחד עם הטייסים והנוסעים. 1R עובד גם כן עם הנוסעים, אבל אחראי על המזון, המשקאות והציוד. 3L עובד עם ערכות העזרה הראשונה, השמיכות, הכריות, המפיות וכן הלאה, וגם עוזר עם הנוסעים במחלקת תיירים. 3R אחראי על מכירת מוצרים בטיסה ועל עגלות המזון, מכין תה וקפה וגם עוזר לנוסעים במחלקת תיירים.

* במקרי חירום, דיילים צריכים לדאוג ראשית לעצמם ולאחר מכן לעזור לנוסעים.

* כל הדיילים יודעים לשחות היטב. אחת הדרישות במהלך הראיון היא היכולת לשחות במשך 20-50 דקות ללא עזרה. זה הכרחי במידה והמטוס נוחת במים. סנוסף, מלמדים אותם לשרוד בכל מצב – מיערות גשם ועד הרים.

* מושבי הדיילים שונים ממושבי הנוסעים. הם נראים נוחים יותר, אך למעשה, הם טובים יותר רק במונחים של בטיחות: הם תומכים בצוואר, בראש ובגב טוב יותר, והחגורות הרבה יותר יעילות. המושבים האלה כבדים יותר ויקרים יותר. אם מושבי הנוסעים היו זהים, המחיר היה צריך להיות גבוה פי כמה.

אז, אילו שאלות הייתם רוצים לשאול דיילים?