האב הזה מיהר לשוב מעבודתו במכרה הפחם כדי להיות עם בנו במשחק הכדורסל הראשון שלו, וזה הפך לוויראלי

לתמונה אחת יש את היכולת לעורר בנו רגשות ולגעת בנבכי הנפש שלנו. ואכן, אחרי שכמה תמונות שלו ושל בנו ממשחק הכדורסל הראשון שלו הפכו לוויראליות ברשתות החברתיות, מייקל מק׳גווייר עורר בכולנו השראה. איש המשפחה הזה נראה כאחד האדם, אך התמונה הזו מראה כמה רחוק יכולה אהבתו של אב ללכת כדי לשמח את בנו – לא משנה אילו בעיות יש לנו בחיים או כמה מעייפת העבודה הפיזית, החיוך של הילדים שלנו שווה כל מאמץ.

איש משפחה חרוץ וצנוע

© Mollie McGuire / Facebook© Mollie McGuire / Facebook


מייקל מק׳גווייר, אב ל-2, ואשתו מילי, חיים במרכז קנטקי. הם משפחה אמריקאית אוהבת שמנהלת אורח חיים בסיסי וצנוע. מייקל הוא כורה פחם והורה אכפתי שנלחם כדי לכלכל את משפחתו בדרך הכי טובה שהוא יכול. הוא מקריב ללא הרף למען אשתו וילדיו, ומתעדף את צרכיהם על צרכיו שלו.


© Mollie McGuire / Facebook


מייקל התעסק בשלו כשקיבל פרצי אהבה ותמיכה בלתי פוסקים מאנשים שראו את תמונתו ברשתות החברתיות. ״אנחנו בסך הכל משפחה קטנה ממזרח קנטקי. זה מאוד נגע לליבו של מייקל ולליבנו כשראינו מה זה אומר רק בגלל שהוא אבא טוב״, מספרת מולי.

הוא נחפז הביתה מהעבודה כדי להעניק לבנו את החוויה המושלמת

© Sue Kinneer / Facebook© Mollie McGuire / Facebook

מייקל מקדיש את כל חייו כדי להדריך ולסייע לבנו, אבל בשל עבודתו יוצאת הדופן והלו״ז הצפוף, הוא נאלץ לפספס כמה מאורעות משפחתיים חשובים. אבל כשהם קנו כרטיס כדי לראות את אירוע הספורט “Blue & White Scrimmage” באולם ה- Appalachian Wireless באוקטובר 2022, הוא עשה ככל שביכולתו כדי להיות שם עם אשתו ובנו, איסטון.

חרף העובדה שזה עתה סיים את המשמרת שלו, עדיין לבוש במדי העבודה ומכוסה בפיח מכף רגל ועד ראש, מייקל הגיע בזמן למשחק הכדורסל. אמנם פניו היו מלוכלכים, אך הוא היה נחוש להעניק לבנות חוויה בלתי נשכחת.


© Mollie McGuire / Facebook

בעודו שם, אוהדת של קנטקי צילמה תמונה של האב ובנו ופרסמה את זה ברשת, והראה את הרגע הנוגע ללב בין מייקל ואיסטון. במאמץ לאתר את המשפחה ולהסב את תשומת הלב של הצוות, סו קינר צילמה את התמונה וכתבה בפוסט שלה, ״אני לא יודעת מי זה האיש הזה, אבל אני מצביע לו בתחרות ׳אב השנה׳. הוא ללא ספק חזר מהעבודה זה עתה ולקח את בנו הקטן ישר למשחק!״


מטרתה הייתה להוקיר את פועלו של האב, אך לא היה לה מושג כמה תשומת לב זה ימשוך.

אנשים רבים יכולים להזדהות עם מאמציו של מייקל

© Mollie McGuire / Facebook

כשמחווה טובה שכזו מכה בלבבותיהם של האנשים, הם עשויים להזדהות ולהרגיש מחוברים זה עם חוויותיו של האחר. אפילו המאמן הראשי של קבוצת ה-Wildcats, ג׳ון קליפארי, ראה את התמונה של החיוך המלוכלך אך המאושר של מייקל. קליפארי הבחין באב ושיתף את התמונה הזו ברשתות החברתיות כדי להראות את הערצתו למחויבות של מק׳גווייר ולמשפחתו בזמן שעובד כה קשה.

© Mollie McGuire / Facebook

עבותו של מייקל נסכה השראה בקליפארי, שהודה שקרובי משפחתו היו גם הם כורי פחם. המאמן כתב, ״החלום האמריקאי של משפחתי החל בקלארקסבורג, במכרה פחם. ממה שסיפרו לי, הוא הגיע לשם במהרה עם בנו לאחר משמרת וצפה במשחק. אני לא ידעתי מי זה, אבל יש לי כרטיסים עבורו ועבור משפחתו והם יזכו ליחס של וי.איי.פי״

עבור מייקל, פרץ האהבה והתמיכה הגיע כהפתעה מוחלטת

© Micheal Joe Mcguire / Facebook

מייקל הוא אדם שקט וכן, לכן כשהתפשטה המילה אודות הריצה שלו מהעבודה כדי להיות עם בנו, הוא נהג בצניעות. אוהדים של קנטקי הפכו אותו במהרה לגיבור, ולמייקל לא היה מושג שזה בכלל קורה. ״כשיצאתי החוצה ועצרתי בתחנת הדלק בדרך הביתה, זה התפוצץ, ולא יכולתי להאמין שזה אמיתי״, הוא מודה.

אפילו אשתו הופתעה מגלי האהבה, ושיתפה במילות אהבה לבעלה, באומרה, ״לא משנה כמה הוא צריך לעבוד וכמה קשה היה היום שלו. הוא תמיד שם ומתייצב בעבור הילדים שלנו! הוא האדם הכי אכפתי בעולם ותמיד שם את משפחתו לפני כולם!״


© Mollie McGuire / Facebook

כפי שהבטיח המאמן, הוא הזמין את המשפחה כולה למשחק כדורסל נוסף, ומייקל היה כוכב הערב. למרות שהאב התלבש כראוי והיה נקי הפעם, כולם במשחק זיהו אותו כאב המסור שיעשה הכל כדי להבטיח את האושר של ילדיו.

מהו הדבר הנדיב ביותר שעשיתם עבור מישהו שאתם אוהבים?