האימא הזו משתמשת ברצועה למען ביטחון בתה, וזה מה שיש למומחים לומר

סרטון של אישה בטיקטוק צבר כמעט 13 מיליון צפיות לאחר שחשפה כי היא שומרת את בתה ברצועה כשהם בציבור. גישת ההורות שלה עוררה רגשות מעורבים בקרב גולשים – כמה אנשים הגנו על שיטתה, בעוד אחרים הפנו אליה קיתונות של בוז. אך האם האמריקאית, אלכסיס, מסבירה כיצד היא מרגישה לגבי השימוש ברצועה על בתה.

בסרטון שהפך לוויראלי, אלקסיס מראה כיצד היא משתמשת בהתקן

© alexishealth / TikTok


היא מתחילה בהצמדת קצה אחד של הרצועה לפרק היד שלה, ואז אומרת לבתה, ׳תני לי את ידך׳. לפני שהיא מחברת את הקצה השני לפעוטה. היא ממשיכה בקניות, כשבתה מחוברת אליה כל הזמן הזה.

״אני עייפה מכך שהעולם כפי שהוא, אבל אני אף פעם לא מתעייפת מלהגן על הבנות שלי. זה בסדר שאתם רואים אותי כאימא משוגעת. כל עוד התינוקות שלי בטוחות. ותודה לכולם, אני מתה על הדבר הזה״, כך כתבה בפוסט שלה.


בסרטון המשך, אלכביב מסבירה כי היא משתמשת ברצועה לבטחון ילדיה במקומות ציבוריים

© alexishealth / TikTok

״בעבר עבדתי עם ילדים על הספקטרום. הייתי תרפיסטית. משהו שמשותף לילדים עם אוטיזם זה שהם נוטים לברוח מההורה או מהמקום בו הם נמצאים״, אמרה האם המגוננת.

בשונה ממדינות אחרות שם זה בטוח להשאיר את הילדים לבדם בציבור, אלכסיס מאמינה שמצבים מסכני חיים (כמו חטיפות) יכולים להתרחש במקום בו היא חיה. היא גם אמרה שמשפחות יהיו בטוחות יותר אילו ישתמשו בעצה הזו.

״אז אם אתם נמנים על אותם אנשים שחושבים, ׳אין מצב!׳, בבקשה, הקדישו רגע. לא כולם נמצאים במצב דומה. זה אולי לא יעבוד בשבילכם, אבל זה עובד עבור אנשים רבים, כולל אותי׳.

הפוסט שלה חצה את דעת הקהל, בעוד שגולשים מריעים לה או מבקרים אותה כאימא

© alexishealth / TikTok

צילומי מסך של התגובות השליליות שקיבלה מראים דברים כמו, ׳זה קצת יותר מדי׳ ו׳זה מגוחך. אני לי חיה כך׳. אדם אחר שאל, ׳למה שפשוט לא תשגיחי על הילדה שלך?׳


בינתיים, יש גם אנשים – הורים וכאלה שאינם הורים – שנחלצים להגנתה. ׳אני לא אימא ואני תומכת בזה ב-100%׳, כתבה מישהי. אחרת עודדה אותה להמשיך, ואמרה, ׳עשי מה שצריך אם זה מרגיש טוב למען בטחון ילדייך, זה כל מה שחשוב׳.


© alexishealth / TikTok© alexishealth / TikTok

היא גם הגיבה לאחד המגיבים שאמר, ׳אימהות עוברות שיימינג על כך שהן עושות את מה שצריך׳. הגיבה אלכסיס. ׳זה כל כך נכון. בכל פעם שאני מפרסמת משהו, יש לאנשים דעה׳. לאחר מכן העמידה את מגיביה במקומם באמצעות כך שמשכה את הרצועה ואמרה,׳ תראו מה אני עומדת לעשות, רק כי זה מרגיז כמה אנשים׳.

למומחים יש דעות שונות לגבי שימוש ברצועה למען ביטחון הילדים

על הצד החיובי, הוועדה לבטיחות מוצרי צריכה בארה"ב (USPC) לא נתקלה בבעיות או החזרות של רצועות לפעוטות. פירוש הדבר שהמוצר בטיחותי, ושלא דווח על פציעות הקשורות בהן.

בכל מקרה, פסיכולוג אחד מסביר כי ההרגל הזה עשוי לגרום למבוכה אצל הילד ומזכיר להורים שמעדיפים להשתמש ברצועה, שיימנעו מלמשוך או לגרור את הילד באמצעותה.

מומחה אחר ממליץ על דרכים אלטרנטיביות כדי לשמור על ביטחונם של הילדים. ״הורים צריכים ללמד את הילדים לפתח שליטה עצמית ולמלא אחר חוקים כדי לשמור על בטיחותם באמצעות תמיכה, הדרכה, ותקשורת. עבור ילדים עם בעיות שליטה אימפולסיביות, הדרכה הורית פעילה היא עדיפה על שימוש ברצועה״.

״אם אתם מודאגים שמא תאבדו את ילדכם בשדה התעופה או בפארק השעשועים, פשוט חגרו אותם לעגלה או לתיק הגב״. בסוף היום, כל משפחה היא שונה, וכל אחד צריך להשתמש בשיטה בה הוא רואה לנכון.