האיש הזה שילם עבור המצרכים של אישה נזקקת. שבועות לאחר מכן, משהו בלתי ייאמן מתרחש…

ג'יימי-לין נייטן הייתה בחנות המכולת השכונתית "Trader Joe's" בקרלסבד, קליפורניה, ב-10 בנובמבר כשפגשה מישהו שישנה את שארית חייה.
מת'יו ג'קסון בן ה-28 הבחין שנייטן מתקשה לשלם את החשבון שלה על סך 200$ בקופה, עם תינוק בוכה בזרועותיה. היא השאירה את כרטיס האשראי שלה בבית, והכרטיס בו השתמשה לא עבר תודות לאמצעי האבטחה במקום, שנועדו למנוע הונאות.

נייטן ניסתה לחייג לבנק בטלפון, כשג'קסון התערב ושאל אותה האם יוכל לשלם עבור היתרה. היא סירבה בתחילה, אך הוא התעקש. כשהביטה לתוך עיניו, נייטן אומרת, היא הבינה שהוא באמת רוצה לעזור.


"זה הרגיש פשוט כמו חיבוק ענק, כמו חיבוק דוב ענק", אומרת האישה הנשואה, אם לשניים.

ג'קסון אומר שלא רצה מאום בתמורה, הוא פשוט רצה שהיא תעשה את אותו הדבר עבור מישהו אחר. היא הסכימה, אך ביקשה את שמו ואת מקום העבודה שלו, בתקווה שתוכל להכיר תודה בחזרה על מעשהו האלטרואיסטי.


חייב לצאת מזה משהו טוב. הוא ישמח לדעת שאנשים אחרים למדים מהדוגמא שלו.
-ליאן קריימאו, אמא-

שבוע לאחר מכן, נייטן חייגה לבוס של ג'קסון במכון הכושר LA Fitness, לשאול האם תוכל להביא לו מתנה.

מנהל חדר הכושר החל לבכות, כיון שרק ימים קודם לכן, ג'קסון נהרג בתאונת דרכים – הפורד פיאסטה שלו התנגשה בעץ במרכז הקניות בסוף מערב דרך ויסטה, לא רחוק מהחנות בה נייטן פגשה בו. שני הנוסעים ברכב נפגעו אך שוחררו מאז מבית החולים.
התאונה התרחשה פחות מ-24 שעות לאחר שג'קסון שילם את חשבון הקניות של נייטן.

לאחר ליל שימורים, נייטן כתבה בפייסבוק:"אני עדיין לא יכולה להאמין. חשבתי שלבטח אזכה להזדמנות לראותו שוב, לתת לו חיבוק ולהודות לו פעם אחת נוספת באופן אישי. כעת לא אזכה להזדמנות הזו, אך יותר חשוב – איש לא יזכה להזדמנות לפגוש אותו. וזה שובר את לבי"

מסתבר שג'קסון לא השתכר רבות מעבודתו כמדריך בחדר הכושר – 200$ היה כסף רב עבורו.

ליאן קריימאו, אמו של ג'קסון, אומרת שבנה תמיד היה הטיפוס שיפשוט מעליו את בגדיו למענך. כשהיא נזכרת בסיפור דומה, ג'קסון ואימו עצרו כדי לקנות מים קרים ביום קיץ חם. דקות לאחר מכן, הם עצרו ברמזור כשלפתע הוא קפץ מן הרכב, רץ לכיוונו של קבצן ונתן לו את בקבוק המים הסגור.


"אני יודעת שכך נהג בני", אומרת קריימאו. "הוא אהב להיות נדיב. הוא פשוט היה ילד מיוחד באמת. כה חמוד, כה אינטליגנט, כה מוכשר, מוזיקאי מצטיין. אתה תוהה מדוע דברים כאלו קורים"

נייטן, קנדית ששבה לאחרונה משהות ממושכת לביתה, אומרת שהיא מקווה להפיץ את השמועה של מה שהיא מכנה "המסורת של מת'יו"

"חייב לצאת מזה משהו טוב", אומרת קריימאו. "הוא היה שמח לדעת שאנשים אחרים למדים מהדוגמא שלו".