האם אתם יכולים לגרום למישהו להתאהב בכם? המדע טוען שכן

זוהי אחת השאלות החשובות ביותר בכל הנוגע למערכות יחסים רומנטיות. מספר רב של מחקרים נערכו כדי להוכיח שאנחנו באמת יכולים לשלוט באהבה. כי באופן כללי, זהו בסך הכל רגש פסיכולוגי בסיסי כמו פחד, שמחה, רחמים, ורגשות שאפשר לווסת במידה והם מנוטרים. אז, כיצד אנחנו משתמשים בפסיכולוגיה ובטריקים פסיכולוגיים כדי ללמוד כיצד לגרום לצד השני להתאהב בנו?

צוות האתר שלנו גילה שלמעשה, אהבה איננה ׳גורל׳. זהו שילוב של מנגנונים ביולוגיים, כימיים, ופסיכולוגים. אפשר למצוא את הגישה הנכונה עבור כל אחד ולהשתמש בהם למטרותיכם.


הדבר החשוב ביותר שעליכם להבין הוא שלצד השני צריכים להיות לפחות רגשות מינימליים כלפיכם. אז, תוכלו להפוך את זה לרגשות אמיתיים ועמוקים בקלות ובמהירות.

אל תקנו גלידה בפגישה הראשונה

© depositphotos© depositphotos


הפסיכולוג החברתי ג׳ון בארג שעובד באוניברסיטת ייל לומד את התהליכים הבלתי מודעים בהתנהגות חברתית. כמה מהמחקרים שלו מצאו קשר מענין בין טמפרטורת הגוף של אדם ובין מצבו הפסיכולוגי.

מסתבר שכשאנחנו חמים מבחינה פיזית, ישנה סבירות גדולה יותר שנהיה נחמדים וידידותיים לאחרים. הטריק הזה עשוי להפוך שימושי, לדוגמה, בדייט ראשון בו אתם ממש רוצים לזכות באמון של הצד השני. אז זכרו את זה וודאו שבעתיד אם בוחרים רק במקומות,מזונות, ומשקאות חמימים כך שכל פגישה שתקיימו (בין אם רומנטית או עסקית) תניב הצלחה.

היתרונות בקשר עין ממושך

© depositphotos

הפסיכולוג מהארוורד זיק רובין ערך מחקר בניסיון להבין האם אפשר למדוד אהבה. הוא גילה שהתשובה היא בעיניים, או ליתר דיוק, בתדירות ובמשך הזמן בו אנשים מביטים זה בזה. הוא גילה שזוגות שמאוהבים זה בזו עמוקות מביטים זה בזה 75% מהזמן במהלך שיחה ושהם מפסיקים להביט בזה בחוסר רון. בשיחה נורמלית, אנשים מסתכלים זה בזה כ-30%-60% מהזמן.

בכל מקרה, להבין בעיניו של אדם זו לא רק השלכה של להיות מאוהב אבל זו יכולה להיות הסיבה. כאתם מביטים במישהו במשך זמן רב ועושים זאת לעתים קרובות, זה מהתל במוחו של האיש מאחר והוא זוכר כיצד נראה אותו ׳מבט אוהב׳. לכן, הוא מתחיל לחשוב עליכם בצורה רומנטית. מערכת העצבים מתחילה לייצר פנטילאמין שגורם לתחושות שיש לנו כשאנחנו מאוהבים: ״פרפרים בבטן״, קצב הלב עולה, כפות הידיים מתחממות. איך מישהו יכול לעמוד בזה?

ספרו להם משהו מוזר אודות עצמכם

© depositphotos© depositphotos


זה ברור שלאדם פתוח ותקשורתי יש יותר סיכוי שיחבבו אותו. אז לא מפתיעה העובדה שאם אתם משתפים ללא פחד בעובדות אודות עצמכם וחייכם, זה גורם לאנשים לחבב אתכם.

אל תעשו שום דבר. פשוט הניחו להם לעשות משהו עבורכם

© depositphotos© depositphotos

כשאנחנו עושים משהו טוב או עוזרים למישהו, אנחנו מרגישים טוב. אנחנו מרוצים מעצמנו ויש לנו רגשות חמימים כלפי האדם לו עזרנו. כשאנחנו מצדיקים את המאמץ שלנו, אנחנו עושים אידיאליזציה לאדום אליו היינו אדיבים ומשכנעים את עצמנו שהוא ראוי למעשה. כתוצאה מכך, אנחנו בונים עוגן רגשי ומתחילים לחבב את האדם הזה עוד יותר.

מצד שני, כשמישהו עושה משהו עבורנו, אנחנו אוהבים גם את זה. אבל מדובר ברגשות שונים ולא כולם חיוביים. לרוב אנחנו מרגישים כאילו אנחנו חייבים לאותו אדם ועלינו להשיב לו כגמולו. דברים הופכים אף קשים יותר כשזה מישהו שאינכם מחבבים. לכן, עלינו לזכור את האפקט הפסיכולוגי הזה.

המציאו שפה מיוחדת רק עבורכם

© depositphotos

בדיחות פנימיות, מילים מיוחדות, ומחוות ידיים יוצאות דופן הם דברים שקורים באופן טבעי כאשר אנשים מוצאים קרקע משותפת והופכים קרובים במיוחד. אולי אתם אוהבים את אותם הסרטים, התוכניות, השירים, הספרים, או הממים. ואולי בדיחה התגלעה באופן ספונטני בדייט הראשון שלכם, בטיול המשותף, או בפגישה. אל תתעלמו מהדברים הקטנים הללו.

כשאתם מוצאים ומשתמשים במשפט הזה בתקשורת היומיומית שלכם, אתם לוקחים את מערכת היחסים שלכם לשלב הבא. מערכת היחסים תהפוך חזקה ואינטימית יותר. מדעים מאוניברסיטת טקסס הגיעו למסקנה הזו במחקר שלהם. כולנו רוצים להיות מיוחדים ויוצאי דופן, והשפה הסודית הזו עוזרת לנו להרגיש שאנחנו מבינים זה את זו טוב יותר.

גודל האישונים קובע

© depositphotos

במחקר שנערך לאחרונה, גילו מדענים את הקשר בין גודל האישון ומידת האטרקטיביות של אותו אדם. למשתתפים הוצגו פרצופים שונים והם נתבקשו לשפוט את מידת העגלגלות של הפנים הללו. כל לכל הפנים העגולות היו אישונים גדולים, אבל התוצאות הראו קשר חזק בין מידת האטרקטיביות וגודל האישונים.

ישנה דרך להסביר את הדבר הזה לטובתכם. כמובן, אתם לא יכולים לשנות את גודל האישון שלכם בכוונה, אבל אתם יכולים ליצור את התנאים הנכונים, לדוגמה, עמעמו את האור. השתמשו בנרות במקום תאורה רגילה. או תכננו לצאת למסעדה הידועה בשל האווירה המרגיעה שבה.

היו לצידם לעתים קרובות…אבל גם, גרמו להם להתגעגע אליכם

© depositphotos© depositphotos

בחלומות שלנו, אנחנו יכולים למצוא מישהו שאנחנו אוהבים, לספר להם על הרגשות שלנו, ולחיות יחד עד עצם היום הזה. בעולם האמיתי, הדברים לא תמיד כאלה קלים, וזו הסיבה מדוע אנשים הוגים טקטיקות מיוחדות.

כמובן, חשוב לבלות יותר זמן יחד ושהרגשות יהיו הדדיים. כדל להכיר זה את זו טוב יותר, לשבור את הקרח ולבנות קשר, עליכם לבלות יותר זמן ביחד. אבל לאחר מספר דייטים, פסיכולוגים ממליצים לקחת הפסקה (אפילו אם אתם לא רוצים) כדי ליצור חסך בנוכחות שלכם בחייו של האדם השני. הצעד הזה ישיג מספר תוצאות:

* לא תתעייפו זה מזו (עם הזמן, רגשות מפסיקים להיות רעננים, וכדי לשמור עליהם חיים, עליכם לשחק אותה קשים להשגה);
* האדם מקבל הזדמנות להבין כמה נחמדה וחשובה מערכת היחסים הזו הפכה עבור (דברים מוגבלים ונדירים הם תמיד יותר נחשקים);
* תוכלו לקחת שליטה על רגשותיכם ולחשוב בצלילות.

צרו קישור חיובי

© depositphotos© depositphotos

תוכלו לתכנת מוחו של אדם באמצעות חזרה על אותן המחשבות שוב ושוב. זו הסיבה מדוע זה חשוב לבחור את המילים שלכם בזהירות כשאתם מתקשרים עם אנשים בעלי חשיבות עבורכם.

תוכלו להשתמש בעיקרון הזה כדי לשפר את התדמית שלכם. ככל שתציגו את עצמכם באור טוב יותר, כך תותירו מחשבות חיוביות אצל האדם כשאינכם בסביבתו. וזה לא משנה אם אתם באמת כאלה חיוביים (לכל אדם יש את המגרעות שלו). הדבר החשוב ביותר שמשנה הוא כיצד אתם נתפסים, ולא כיצד אתם רוצים שיתפסו אתכם.

האם אם חושבים שהטיפים הללו שימושיים עבורכם? שתפו אותנו בדעותיכם בתיבת התגובות בהמשך!