האם ידעתם מה פירוש צורת חצי הסהר שעל הציפורניים שלכם? תהיו מופתעים לשמוע כמה זה חשוב לבריאות שלכם!

האם אי פעם הבחנתם בצורת חצי הסהר הלבנבנה שעל מצע הציפורניים שלכם? לכמה אנשים יש את זה ולכמה אין, אבל אלו שיש להם את זה צריכים לדעת שהציפורניים הן איזור רגיש במיוחד ולהן תפקיד חשוב בבריאות הכללית שלכם. אם יש לכם את זה, וודאו שאינכם גורמים להן נזק.

צורת חצי הסהר קרויה בשם 'לונויה' (ירח קטן בלטינית) וזהו למעשה החלק הגלוי לעין בשורש הציפורן, וזוהי הסיבה מדוע הוא כה רגיש. אם תפגעו בו בטעות תגרמו נזק לכל הציפורן כולה וייתכן גם נזק קבוע, לכן היו זהירים במיוחד. בכל מקרה, אם גרמתם נזק לשאר הציפור והיא נפלה או לחילופין, הוסרה ע"י ניתוח הלונויה תישאר במקומה ומחוברת. הלונויה איננה באמת לבנה; היא רק נראית כך כשמתבוננים בה מעבר לציפורן.


האם ידעתם מה פירוש צורת חצי הסהר שעל הציפורניים שלכם? תהיו מופתעים לשמוע כמה זה חשוב לבריאות שלכם!


ניתן להבחין בה בבירור על האגודל אבל לא לכולם יש לונויה ברורה. במקרים מסויימים, האפוניציום, אותה שכבה עבה של עור המקיפה את הציפורניים והבהונות, יכולה להיות לכסות באופן חלקי או את כל הלונויה.

על פי הרפואה המסורתית, הלונויה אוצרת בה מידע חשוב לגבי בריאותו הכללית של האדם. על פי הרפואה הסינית המסורתית, מחסור בלונויה קשור לאנמיה או לתזונה לא נכונה בעוד לונויה חיוורת או כחולה מצביעה על אפשרות לסוכרת. אם הלונויה שלכם מורכבת מכתמים אדומים כנראה שיש לכם בעיות הקשורות ללב.

מחסור בלונויה או לונויה קטנה במיוחד מצביעה בדרך כלל על קלקול קיבה כתוצאה מחילוף חומרים איטי והצפת רעלים בגוף.