הוא התעורר מתרדמת אחרי 12 שנים. מה שהוא מגלה לאמא שלו? מחריד…

הכל התחיל ב-1988. מרטין פיסטוריוס בן ה-12 מדרום אפריקה, חזר מבית הספר עם כאב גרון, ומהיום הזה החלה בריאותו להידרדר. הגוף שלו נחלש, הוא לא יכול היה ללכת, לדבר או לאכול בכוחות עצמו. הרופאים אמרו לאמא שלו שהוא מצוי במצב של מוות מוחי חלקי, ושלמרטין יש כעת אינטליגנציה של תינוק בן 3 חודשים.

אבל מה שההורים שלו לא ידעו, הוא שלאחר 4 שנים אל תוך המחלה שלו, מרטין התעורר. הוא היה מודע לחלוטין לכל מה שקורה מסביבו, אבל מצבו הפיזי לא השתנה. הוא עדיין לא יכול היה לזוז, ללכת, או לדבר. אנשים חשפו את הסודות העמוקים ביותר שלהם בנוכחותו. אולי הרגע שובר הלב מכולם היה כששמע את אמו מייחלת למותו.


"אמרתי לו יום אחד, 'אני מקווה שתמות', ולא היה לי מושג שהוא מבין את זה", מתוודה האם בפני NBC. "אני מאוד מאוד מצטערת שאמרתי את זה".


מרטין הבין שאמא שלו רק רוצה להקל על הכאב הנצחי שלו. עשור לאחר מכן, פיזיותרפיסטית בשם וירנה ואן דר וולט, הביטה לתוך העיניים שלו ומצאה שם תקווה.

"היה לו ניצוץ בעיניים, יכולתי לראות שהוא מבין אותי", מספרת ואן דר וולט לחדשות NBC. לאחר שבוצעו בדיקות הקשורות להכרה שלו בפעם הראשונה, מרטין קיבל את העזרה לה היה זקוק. היום, הוא חי עם אשתו, מנהל קריירה משגשגת, ואפילו יכול לנהוג.

"לולא היא, כנראה שהיום הייתי מת או נשכח איפשהו במוסד טיפולי", הוא אומר.

שתפו את הסיפור הזה אם אתם מאמינים שאף פעם אסור לכם לוותר על האהובים שלכם!