הגוף שלכם יתן לכם את 8 סימני האזהרה הללו אם הכליות שלכם בסכנה

האיברים החיוניים הללו ממוקמים ממש תחת כלוב הצלעות. הם אחראים לניקוי רעלים, ומפלטרים כ-150 רבעי גלון של דם מדי יום. זה חיוני לכל תפקודי הגוף ושומר על בריאות הדם גם כן. הכליות אחראיות לעודף נוזלים או טיפול בפסולת באורגניזם. הן מאזנים את רמות האלקטרוליטים ושומרים על העצמות בריאות וחזקות, מייצרות תאי דם אדומים ומאזנות את לחץ הדם.

אם הכליות בצרות ואינן יכולות לתפקד יותר הבריאות הכללית עשויה להימצא בסכנה. קראו בזהירות כדי לזהות ולמנוע סיבוכים הקשורים לנזק או כשל בכליות:


נפיחות
כשהכליות חוות כשל בביצוע ה"משימה" שלהן, הן לא מצליחות להיפטר מנוזלים, וזה גורם לנפיחות בפנים, גם בגפיים ובמפרקים.


שינויים בהרגלי מתן שתן
הסימנים הברורים והמוקדמים ביותר הם:

קושי במתן שתן
לחץ בעת מתן שתן
שתן כהה, מתן שתן לעתים רחוקות ובכמויות קטנות יותר
צבע שתן חיוור, תכוף ובכמויות גדולות
שתן מוקצף
צורך במתן שתן במהלך הלילה

.פריחה על העור
הצטברות פסולת בגוף שלנו יכולה להיות קשורה לכשל בכליות – העור סופג פריחה וגירויים רבים. כל הפסולת מצטברת בדם וזה גורם לעור להיראות לא נקי, יבש ומגורה. קרמים ומשחות קוסמטיות יכולות להקל על המצב מעט, אבל לא פותרות את הבעיה מבפנים – אם ישנו קשר ישיר בין הפריחה לבעיה בכליות, כמובן.

עייפות
אם הכליות תקינות הן מפיקות EPO (ארית'רופיאתין), הורמון שמפיק יותר תאי דם אדומים אשר מביאים חמצן למקומות הזקוקים לכך. אם מספר תאי הדם האדומים קטן, עייפות עשויה להתרחש והיא משפיעה על המוח והעצמות גם כן. זהו גם סימן לאנמיה חמורה.

קוצר נשימה
זוהי בעיה נפוצה, אבל היא עשויה להיות קשורה לנזק לכליות. אם לגוף אין מספיק חמצן, זה בגלל שיש מספר נמוך של תאי דם אדומים שיכולים לשנע את החמצן ממקום למקום. כמות תאי הדם האדומים הללו קשורים להצטברות רעלים בריאות.

טעם של מתכת/ברזל בפה
הצטברות פסולת בדם יכולה לשנות את הטעם של המזון שאנחנו צורכים ועשויה לגרום לריח רע מהפה כל הזמן. סימן נוסף לנזק לכליות הוא שינוי חמור בטעם של המזון שאנחנו צורכים, או תחושת טעם פחותה.

כאב
כאב בחלק העליון של הגב הוא סימפטום נוסף למצב – זהו האיזור בו הכליות ממוקמות פחות או יותר. כאב יכול להפוך חמור יותר במקרה של זיהום או אבנים בכליות.

בעיות בריכוז וסחרחורת
זרימת חמצן בלתי תקינה למוח היא סימן ברור לאנמיה, אבל עשויה להיות גם סימן לכשל בכליות. זה יגרום לצרות בריכוז ובפוקוס שלכם, יגרום לתחושת סחרחורת ובעיות בזיכרון.

שלבו מזונות בריאים בדיאטה שלכם וצרכו מזונות נוגדי חמצון ותוספים. כך הכליות שלכם יעבדו טוב יותר, והבריאות הכללית שלכם תשתפר.