ההורמון הזה הוא הסיבה שבגללה אתם לא מצליחים להוריד במשקל – והנה הפתרון לתיקון הבעיה

אם הניסיונות להוריד במשקל הפכו עבורכם למאבק ואתם חושבים שדיאטה או אימוני כושר לא יניבו את התוצאות הרצויות, אז אולי אתם צריכים לטפל בהורמון ליפטין באופן מיידי. לפטין הוא ההורמון שמופרש ע"י התאים ותפקיד הוא לאזן את משקל הגוף ואת רמות האנרגיה. ישנם שתי דרכים בהם לפטין מבצע את הפונקציה הזו. הראשונה היא באמצעות איתות למוח כשאנחנו אוכלים והשנייה היא גירוי של רקמות השומן כדי לשרוף את האנרגיה.

מה זה התנגדות לפטין וכיצד זה קורה?
לאחר תקופות ארוכות של רמות לפטין גבוהות, אנשים רבים מאבדים את הרגישות ללפטין בגוף שלהם. פירוש הדבר, הוא שהמוח מפסיק להקשיב כשהלפטין אומר לו לזרז את חילוף החומרים ולהפסיק לאכול.


זה הופך את תהליך אובדן המשקל לקשה באמת. התנגדות לפטין הופכת את האדם לבעל נטיות כרונות למחלות שגורמות לדלקות ולשומן עודף בבטן.


"דיאטות פלא" הן גם הסיבה לפיתוח התנגדות ללפטין. ישנם אנשים שעושים טעות כשהם מורידים את רמת צריכת הקלוריות שלהם באופן חד, בגלל שהם רוצים לאבד שומן מהר מאוד. אבל זה הופך בדרך כלל לבעיה, מאחר וזה גורם ללפטין להגיב ע"י איתות למוח שאנחנו צריכים לאכול יותר.

זו גם הסיבה מדוע עדיף להימנע לחלוטין מדיאטות כאלו, מאחר והן כושלות כל הזמן ואפילו גורמות לחולי. אז, זו בהחלט הגישה הגרועה ביותר כשמדובר באובדן משקל.

בנוסף, תוכלו לפתח התנגדות ללפטין אם אתם אוכלים מזונות מעובדים בדרך כלל, כמו ברשימה הבאה:
-מזון עשיר בסוכר
-מזון עשיר בשומן
-מזונות עשירים בסירופ תירס
-צמצום בפחמימות