ההרגל התמים לכאורה הזה הוא הרבה יותר מסוכן ממה שאתם חושבים

בשלב זה או אחר, כולנו שפשפנו את העיניים שלנו, אולי כי היה מגרד או כי נכנס לנו משהו לעין. וזה די מעצבן, אין ספק.

אנחנו עושים את זה כדי להקל על התחושה המטרידה, אבל האמת היא שזה די מסוכן. שפשוף העיניים שלנו יכול לגרום להשלכות חמורות, כמו נזק לקרנית.


הנה מספר דברים המתרחשים כשאתם משפשפים את העין שלכם, אז שימו לב היטב וזכרו. לא לשפשף את העין!


1. זה פוגע בקרנית

אם אתם סובלים מקוצר ראיה, אתם בטח יודעים שישנן בעיות בראיה שנגרמות בגלל הצורה של הקרנית. שפשוף העיניים לא רק פוגע בקרנית אלא גם מעוות אותה ופוגע בראיה. לכן, אם עברתם ניתוח לייזר בעיניים לאחרונה, מומלץ שלא לשפשף את העיניים לקבלת תוצאות מקסימליות.

2. גורם לזיהומים

האם אתם יודעים שישנם למעלה מ-150 סוגי בקטריות על הידיים שלכם? כעת דמיינו מה קורה כשהם באים במגע עם העיניים שלכם כשאתם משפשפים אותן. החל משעורה ועד דלקת בלחמית העין, ישנן כמה מחלות מסוכנות מאוד שיכולות להיגרם כתוצאה מכך.

3. פגיעה בעין

קרנית העין שלכם היא ממברנה עדינה ושבירה מאוד, לכן כשאתם מגרדים את העין, במקרה הכי גרוע אתם עוד עלולים להזדקק לניתוח השתלת קרנית, ותהיו בטוחים שזה לא נעים.

4. מאיצים את הזדקנות העור בפנים

אם אתם מודעים לאיך שאתם נראים ושומרים על המראה הכללי, דעו לכם שבאיזור הזה של הגוף, העור דק מאוד ועדין, ונוטה לקמטים בקלות רבה.

5. גורם לאדמומיות

הכוח שאתם מפעילים בעת שפשוף העיניים עשוי לגרום לפגיעה בכלי הדם, וכתוצאה מכך לגרום לאדמומיות.

6. זה יכול להפוך להתמכרות

אתם משפשפים שוב ושוב, ומרגישים תחושת נפיחות ויובש בעין. ברגע שאתם מתחילים, אתם לא יכולים להפסיק לשפשף. זה כמועט כמו התמכרות, וזה המצב רק מחמיר.

אז הראינו לכם את ההשלכות הטמונות בהרגל השגרתי הזה, והן אינן חיוביות.
לכן אנחנו ממליצים לכם שלא לשפשף את העיניים שלכם. בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם לשתף את המאמר הזה ברשתות החברתיות כדי שיותר אנשים יהיו מודעים לסכנות הטמונות בהרגל הזה.