הוא בטוח שאלו הם רגעיה אחרונים של אשתו לאחר שהוא מוריד ממנה את מכשיר ההנשמה, עד שהיא אומרת, ׳תוציא אותי מפה׳

לאחר שזוגות צעירים מתחתנים, הם בטוחים שיש להם עוד עשרות שנים יחד, לבנות את חייהם ולגדול. אך כפי שאנחנו יודעים, החיים יכולים להיות בלתי צפויים ולזרוק לעברכם כדור מסובב שלא ציפיתם לקראתו!

ביום שבת במאי 2007, ריאן פילני התעורר והכל נראה נורמלי. הוא הביט בשעון וקלט שהוא צריך להעיר את אשתו, ג׳יל.© YouTube

״רציתי להעיר את ג׳יל, שזהו נס לכשעצמו מאחר ואני מעולם, אבל מעולם לא עושה זאת בימי שבת״, הוא נזכר מאוחר יותר.


הוא קרא בשמה אך היא לא הגיבה. למרבה הפתעה, הוא החל לנער אותה אך היא לא הגיבה. לאחר מכן, הוא נבהל נורא. ריאן התקשר מיד לשירותי החירום והחל לבצע החייאה על אשתו.

לאחר שהגיעו הפרמדיקים, הם העבירו אותה במהירות לאמבולנס ולקחו אותה לבית החולים. הוא עקב אחר האמבולנס מקרוב ברכב שלו.

כשהם הגיעו לבית החולים, והרופאים העריכו את מצבה של ג׳יל, הם הגיעו למסקנה שהיא קיבלה דום לב.

ג׳יל עברה את כל ההליכים הרפואיים הדרושים כדי לייצב את מצבה, בעוד שריאן המתין מחוץ לחדר המיון, ומעת לעת קיבל עדכונים לגבי מצבה של אשתו.


© YouTube

כשהרופא יצא החוצה למסור לריאן עדכון לגבי אשתו, הוא סיים את דבריו בכך שביקש ממנו להתפלל. ריאן אמר שרק אז הבין עד כמה קריטי מצבה של אשתו היה, ״כשהרופא אומר לך, שאתה צריך להתחיל להתפלל, זה מרגיש כאילו משהו רציני עומד לקרות״.


זמן קצר לאחר מכן, הרופא יידע את מצבו כי אשתו נמצאת בקומה. הוא לא יכול היה להאמין שאשתו היפהפיה ומלאת החיים בת ה-31 בלבד, נאבקת במחלה ונמצאת בין חיים למוות.

במהלך השבועיים הבאים, ג׳יל הייתה בקומה, וזרם בלתי פוסק של מבקרים הגיא לדרוש בשלומה ולתמוך בריאן. אחד מבני הדודים של ג׳יל הגיע, עם ספר תנ״ך בידו. הוא נעמד והקריא לג׳יל מהתנ״ך במשך שעה לפחות.

הוא השאיר את התנ״ך לריאן, ואמר לו לקרוא פסוקים אם הוא רוצה. לאחר אותו היום, ריאן היה מקריא בקול לאשתו פסוקים מהתנ״ך וקיווה שהיא תתעורר.


© YouTube

לאחר 11 ימים בהם ג׳יל הייתה בקומה, ריאן חזר הביתה בעצמו לזמן מה. הוא התלבט האם לנתק את ג׳יל ממכונות ההנשמה כפי שהרופאים הציעו. הרופאים האמינו שלא יהיה שיפור במצבה והציעו לו לנתק אותה מהמכשירים.

הוא ידעה שייתכן וג׳יל תמות זמן קצר לאחר מכן, אך ביום המחרת הודיע לרופאים שימשיכו להנשים אותה. ביום ה-14 לקומה שלה, מכשירי ההנשמה נותקו ממנה.

לאחר כ-5 שעות ללא מכשירי הנשמה, ג׳יל החלה לזוז ולמלמל. ריאן לא יכול היה לעמוד במה שחשב אז, כרגעיה האחרונים ויצא לחדר ההמתנה להמתין עד שתמות.

הוא זוכר את הרגע הבא בצלילות, ׳האחות יצאה ואמרה,׳אני חושבת שכדאי שתיכנס, היא מדברת׳.


© YouTube

הוא נכנס פנימה וציפה לנהל שיחה אחרונה עם אשתו. הוא משחזר, ״נכנסתי פנימה וג׳יל דיברה. הדבר הראשון שהיא אמרה זה,׳ תוציא אותי מפה. אני רוצה ללכת הביתה׳״.

ריאן היה המום אך לא בטוח האם מדובר במלמול מתוך צלילות ולכן המשיך להמטיר עליה שאלות כדי שיוכל להבין האם היא שם במלוא ההכרה. הוא שאל אותה לשמות חיות המחמד שלהם וגם כמה שאלות במתמטיקה, על כולן השיבה נכונה. היא אפילו ביקשה ממנו שילכו למסעדה המקסיקנית האהובה עליה לארוחת ערב.

מאוחר יותר ג׳יל אמרה שהיא לא זוכרת את הקומה, מאחר והרגישה שהיא ׳נסעה׳ לזמן מה ושבה לאחר מכן. בראיון, ריאן נשאל מה הוא חשב שהחזיר את אשתו לחיים, והוא השיב מיד ואמר, ׳אלוהים. התערבות שמיימית. אני באמת מרגיש כך׳.

לא הכל חזר לקדמותו לאחר שג׳יל התעוררה. היא הייתה צריכה ללמוד שוב כישורים מוטוריים כמו לצחצח שיניים או לשרוך שרוכים.

הזוג רואה בזה הזדמנות שנייה לחיים ולמערכת היחסים שלהם והם בטוחים שתמיד יהיו זו לצד זה. לגבי ג׳יל, היא אומרת שריאן עשתה את ההחלטה הנכונה כשהחליט לנתקה ממכונות ההנשמה מאחר ולא רצתה לבלות את חייה כ׳צמח׳.

הפחד והחדרה מהמקרה נותרו כשהיו עבור ריאן, והוא מספר שהוא תמיד בודק שהיא עוד ׳שם׳. הוא אומר, ׳לא עובר לילה מבלי שאני מתעורר. אני בדרך כלל בועט בה ואם היא בועטת בי בחזרה, אני יודע שהיא בסדר׳.

לפעמים החיים נותנים לכם הזדמנות שנייה, וזה בלתי יאמן! אנחנו מאושרים שג׳יל וריאן מרגישים טוב.

שתפו את הסיפור הקסום הזה עם כולם כדי לשפר את יומם ומצב הרוח שלהם!