הוא החליט לפנק את עצמו ביום הולדתו ולטוס במחלקה ראשונה – אם והתינוקת הבוכייה שלה גרמו לו לעשות את הבלתי ייאמן

אם ׳זכיתם׳ לטוס עם תינוק, אתם יודעים כמה מורכבת החוויה הזו. תינוקות הם בלתי צפויים, בכי, צרחות, ופליטות אינם דבר בלתי שכיח, אך החוויה מתעצמת כשאתם חולקים חלל קטן עם אנשים זרים.

לקלסי זוויק לא היה מושג כיצד יגיב נוסע שחלק איתה את הטיסה מאורלנדו לפילדלפיה כשטסה עם בתה בת 11 החודשים, לוסי.


קלסי הייתה בדרכה לבית החולים לילדים עם לוסי, שנולדה 11 שבועות טרם זמנה, עם התאומה הזהה שלה, אווה.

קלסי ניסתה להתרווח במושב שלה, כאשר דיילת ניגשה אליה ובפיה הודעה מנוסע אחר. מילותיה גרמו לדמעות לזלוג ללא שליטה…


עם לידתה של לוסי הקטנטנה, התגלו בעיות בריאותיות. היא נולדה בשבוע ה-29 להריונה של אימה, וסבלה ממחלת ריאות כתוצאה מתסמונת מעבר דם בין עוברים, סיבוך אשר לו קשר ישיר להריונה של קלסי. היא זכתה לתמיכת ריאות זמן קצר לאחר שהגיחה לאוויר הועלם.

כמה חודשים לאחר מכן אווה ולוסי זכו ללכת הביתה, לאחר ששהו במחלקה לטיפול נמרץ לתינוקות. לצער אימה, הטיפול לא פסק שם. לוסי הייתה זקוקה לחמצן מסביב לשעון.

עם חלוף הזמן, הלך ופחת הצורך בחמצן, אך בעת שינה ובמצבים כמו טיסות, הייתה זקוקה לאספקה. זה מה שגרם לנוסע בשם ג׳ייסון קנסלמן לעשות צעד.

קנסלמן הוא מהנדס תעשייה, ובדיוק עשה דרכו הביתה ביום ההולדת שלו. לפי ה- Daily Mail, הוא פינק עצמו בכרטיס טיסה במחלקה ראשונה, ובעת שהחל להתרווח במושבו, ראה את קלסי ולוסי עולות למטוס.


מכונת החמצן של לוסי משכה את עיניו, ומאחר ולא ניתן היה למקם אותה בתאי האחסון העליונים, המכל אמור היה לעמוד לצידה לאורך הטיסה כולה.

בדיוק אז החל ג׳ייסון לנסח תוכנית, וקרא לדיילת.

״לא היינו כל כך נרגשים לקראת הביקור בבית החולים״, סיפרה קלסי בפוסט בפייסבוק. ״עלינו למטוס, התמקמנו במושב ליד החלון, והתבדחנו קלות על אנשים ש׳זכו׳ לשבת ליד התינוקת הצווחנית שלי״.

ברגע זה ניגשה אליה הדיילת, ואמרה לי כי אדם ממושב 2D מעוניין להתחלף איתה בכיסאות.

״ויתרת על מושב מפנק במחלקה ראשונה עבורנו״, ציינה קלסי.

וכן, מחוותו של ג׳ייסון הייתה כה מרגשת עד שגרמה לקלסי לפרוץ בבכי. ״לא הצלחתי לעצור את הדמעות, ובעת שצעדתי לקדמת המטוס, הדמעות לא חדלו מלזלוג בעוד לוסי מחייכת ומצחקקת! גם היא הרגישה את טוב הלב שלך…אמיתי, טהור, כן. רציתי להודות לך, לא רק עבור המושב – אלא גם על תשומת הלב. תודה על שהבחנת בנו, וראית את המצוקה שלי. תודה על שהחלטת לעשות מעשה טוב עבור אנשים זרים לחלוטין״.

״זה הזכיר לי כי הטוב עוד נוכח בעולמנו. אינני יכולה לחכות ולספר על כך ללוסי בבוא היום. אבל בינתיים…אדאג להעביר את הבשורה הלאה. זו מחווה של אדם אכפתי המעוניין לחלוק את טוב ליבו עם העולם״.

״כשהנחתי את ישבני בכיסא הנוח והמרווח, המחשבות לא פסקו. ראשית, תהיתי על הדרך שעברתי; לא הייתי בטוחה שאוכל להביא ילדים. כשנכנסתי להיריון ואובחנתי בתסמונת מעבר דם בין עוברים, תסמונת נדירה, החשש גבר עלי. היינו צריכים לעלות על מטוס לצד השני של המדינה כדי לעבור ניתוח מורכב בעת ההיריון שלי. לא היינו בטוחים אם התינוקות ישרדו, אך למזלי ניחנתי בבנות לוחמניות! אני אוהבת אותן כל כך!״

להעביר את זה הלאה

כפי שניתן ללמוד מהפוסט של קלסי, מעשים כאלה יוצרים אדוות. מחווה טובת לב אולי לא נראית כמו ביג דיל באותו הרגע, אך בטווח הארוך הן משמעותיות מאוד. אילו כולנו היינו מנסים לעשות מעשה טוב עבור אדם זר, לפחות אחת לשבוע, העולם היה הופך למקום טוב יותר.

בבקשה, שתפו את הכתבה הזו עם כל בני המשפחה והחברים שלכם!