הוא לא הבין את ההבדלים בין מחלקת תיירים ומחלקת עסקים, עד שקיבל שדרוג מקרי למחלקת עסקים

לעתים קרובות אנחנו שומעים כל מיני שמועות על מטיילים ברי מזל שקיבלו שדרוג ׳פתע׳ בטיסות ארוכות, ומצאו את עצמם במחלקת עסקים או במחלקה ראשונה, ע״י כך שפשוט העיזו לבקש או שהיו ברי מזל לקבל שדרוג כזה.

זה לא קרה לי עדיין, למרות שניסיתי לבקש בכמה הזדמנויות, אז אף פעם לא ידעתי אם השמועות האלה אמיתיות או לא. ובכן, עכשיו יש לנו הוכחה חותכת, לאחר שמשתמש ברשת Imgur, בשם humanbean10 פרסם את תוצאות השדרוג המקרי שלו, והעניק לנו הצצה למה שמתרחש מאחורי הווילון.״טסתי מדרום קוריאה חזרה הביתה ללוס אנג׳לס ונבחרתי להיות בין ברי המזל שקיבלו שדרוג למחלקת עסקים. ככל הנראה, היו להם יותר מדי אנשים במחלקת תיירים, אז כדי לפצות על חוסר האיזון, הם העבירו כמה אנשים למחלקת עסקים. אני די בטוח שהם הרסו לי את החיים לתמיד כשעשו זאת.

מאחר וכל כך הרבה אנשים שואלים…כן, זוהי למעשה הגרסה האסייתית של מחלקת העסקים הבינלאומית. אני יודע בוודאות שזו לא מחלקה ראשונה, בגלל שעברתי על פני מחלקה ראשונה בדרכי לשם, וזה נראה הרבה יותר מרשים. אני יודע, אתם יכולים להאמין?״

חסל סדר עוני במחלקת התיירים! למעשה אני חושב שזו אחת החוויות שתהרוס לי את הטיסות לתמיד, עכשיו שאני יודע כמה טוב זה יכול להיות. אבל כרטיסי טיסה למחלקת עסקים ומחלקה ראשונה עולים כ-70% יותר מכרטיסים במחלקת תיירים, וזה מחוץ להישג ידם של רוב האנשים וזה לא ממש שווה את ההבדל במחיר. או שמא זה לא נכון?

רשימת יינות

מה עוד?

Humanbean10 אכן מציג טיעונים חזקים, כמו הכיסא המדהים, המקום לרגליים וארוחות מעוררות תיאבון. אולי מוטב שתנסו למצוא טיפים שיעזרו לכם לקבל את השדרוג, אם יש לכם מזל!

פרשוטו עם מלון, פואה גרא, סלט ורול

סטייק, תפוחי אדמה, שעועית ירוקה וכוס שירז

לדבריו של Humanbean10, חברת התעופה הייתה Aasian והיה מדובר במקרה פשוט, בו התפנה מקום במחלקת עסקים. הוא ידע מעט מאוד על החוויה שמצפה לו.


קינוחים: מבחר גבינות, פירות ויין קינוח

״נאמר לי במהלך הצ׳ק אין שהעבירו אותי מקום, והם שאלו אם אני בסדר עם זה. כשהגעתי לשם, זה מה שחיכה לי״


״זו הייתה למעשה הפעם הראשונה שישנתי במשך 7 שעות רצופות בטיסה בינלאומית מבלי להתעורר בגלל כאבי גב וצוואר. התעוררתי בדיוק בזמן להתכונן לנחיתה בנמל התעופה של לוס אנג׳לס!״

איזו הפתעה נעימה! חברות תעופה רבות מציעות ארוחות שבושלו ע״י שפים זוכי כוכבי מישלן בתפריטים של מחלקות העסקים שלהן, מרחק שנות אור מארוחות הפלסטיק במחלקת תיירים.

ארוחת בוקר

בנוסף למיטה השטוחה, המסך הפרטי, הווייפיי ושקיות המתנה יקרות הערך, חברת תעופה אחת, Emirates ומטוס ה-A380 שלהם, הציעו גם מקלחת ספא, עם רצפות מחוממות!

ארוחת בוקר: קינג קראב ודייסה

מה אתם חושבים? האם שודרגתם פעם למחלקת עסקים או למחלקה ראשונה? איך הייתה החווייה? האם שווה לשלם את הכסף הזה? שתפו אותנו בדעותיכם בתיבת התגובות בהמשך!

הנה מה שלאנשים היה לומר על השדרוג שהם קיבלו במקרה

״דמיינו, להתכונן נפשית לטיסה בת 16 שעות ואז מישהו אומר לכם שקיבלתם שדרוג בשווי 1500$ בחינם״

״זו מחלקת עסקים? באיזו חברה אתה טס?
״Asiana. מסתבר שמחלקה ראשונה פה היא אפילו יותר מדהימה״

״מישהו מאחורי הדלפק חשב שאתה נעים או מושך״

״עברו שנים מאז קיבלנו אוכל טוב על טיסה לארצות הברית״

״מחלקת תיירים היא גיהנום בטיסות בינלאומיות. אתה בר מזל. הייתי ער 30 שעות כי לא הצלחתי לישון בטיסה חזרה״

״מעולם לא שמעתי על דייסת קינג קראב, אבל אני רוצה קצת עכשיו״

״אין שום דבר שמתעלה על שדרוג בחינם, במיוחד בטיסות ארוכות. כנראה שעשית משהו טוב בגלגול הקודם״

״טסתי במחלקת עסקים בטיסה בינלאומית כשהייתי בקולג׳, בזמן שעבדתי עבור חברת תעופה. הדבר הכי טוב שקרה לי. צילמתי כל כך הרבה תמונות״