הוא פרש מעבודתו המתגמלת כדי לבנות מיטות עבור ילדים שישנים על הרצפה

כמה רחוק הייתם הולכים כדי להפגין אדיבות לאנשים במצוקה? הגיבור שלנו מטווין פולס (Twin Falls), איידהו, העלה לדרגת אמן את תפקיד ׳השומרוני הטוב׳ כשפרש מעבודתו המתגמלת כדי לוודא שאף ילד לא ישן שוב על הרצפה.

התכוננו להתמלא בהשראה בשל רוחו המתחשבת ואוהבת האדם, ולמדו מדוע לוק מילקסון הוא אחד מגיבורי רשת CNN לשנת 2018.


לוק מיקלסון, בן 41, הוא המייסד של עמותה ׳לישון בשלוות עדן׳ (Sleep in Heavenly Peace), ושיתף עם CNN כיצד הוא קיבל השראה לרעיון הזה, והתחיל לבנות ולשלוח מיטות לילדים.


השנה הייתה 2012 כשהגיבור המקסים הזה ומשפחתו שמעו על המציאות המפתיעה לפיה ילדים מקומיים ישנים על ערמת בגדים שמונחת על הרצפה.

״לילדה הקטנה ההיא היה קן עשוי בגדים, זה נראה כמו קן ציפורים קטן. ועל זה היה ישנה, זו הייתה המיטה שלה…כשהבאנו את מיטת הקומתיים היא חיבקה אותה ולא הצליחה לשחרר״

מיקלסון, שהיה בעברו שחקן ההגנה של נבחרת הפוטבול בבית הספר התיכון בו למד הוא איש משפחה מאושר כעת, ונזכר כיצד למד אודות הנסיבות מאירות העיניים הללו של המציאות המצערת של חלק מהאנשים.

״זה היה כה מאיר עיניים עבורי״, הוא נזכר. ״חשבתי שם בשקט וחשבתי, ׳האם זה באמת מה שמתרחש?׳ לוק תהה על פתרון אפשרי שיוכל להציע לבעיה הזו.

״בבית הסמוך היו ילדים שההורים שלהם נלחמו כדי לשים בשר על השולחן, בגדים לגופם, גג מעל ראשם. ספה הייתה מותרות״.


לוק הרגיש כאילו הוא חייב לעשות משהו עבור הילדים הללו שלא יכלו להרשות לעצמם לישון על מיטה נוחה. למרות שלא היה לו מושג לגבי התהליך, לוק החליט לפרוש מעבודתו ולהקים את פרויקט Sleep in Heavenly.

תוך שימוש בהנחיות בטיחות, מיטת הקומתיים של בתו ששימשה לו כשבלונה, וכסף מכיסו שלו, לוק יצא למסע חדש.

הוא קנה ציוד נגרות ועבודה עם עץ וגם ביקש עזרה מחברים ובני משפחה כדי לבנות ספות ומיטות קומתיים לילדים.

״בפרויקט הראשון, בנינו 11 מיטות קומתיים במחסן שלי״, משתף לוק לגבי הצלחת הפרויקט הראשון שלו. ״בשנה שלאחר מכן, בנינו 15 כאלה. זה הכפיל את עצמו בכל שנה. עד 2017, בנינו 612 מיטות קומתיים״.

מפה לאוזן, המציאות המבהילה לגבי אותם ילדים הישנים על הרצפה עשתה לה כנפיים והובאה לתשומת לבו ולתשומת לבם של הקהילה שלו.

עם המודעת העולה ומתפתחת לגבי מצבם של ילדים מסוימים, אנשים אחרים היו מודאגים מהמצב אך גם לקחו חלק פעיל בפרויקט של לוק, והכפילו את מספרי המיטות שיוצרו.


״אף ילד לא ישן על הרצפה בעיירה שלנו!״

בעודו חי עם הפילוסופיה הזו ש׳אף ילד לא ישן על הרצפה בעיירה שלנו!׳, הפרויקט ללא מטרות של רווח של לוק המונה כבר יותר מ-65 סניפים הצליח לשלוח יותר מ-1500 מיטות קומתיים וספות בחינם לילדים, לא רק באיידהו אלא ברחבי ארצות הברית כולה.

כמו שאומר המשפט העתיק, ׳אף אדם לא יכול לשרת שני אדונים במקביל…׳ לוק מצאת את עצמו צריך לקבל החלטות קשות בחייו, ואחת מהן הייתה לבחור בין הקריירה שלו ומעשה הצדקה שלו.

בידיעה כמה חשוב הפרויקט שלו עבור הילדים, הגיבור בחר באפשרות השנייה. הוא החליט לוותר על הקריירה שלו כדי להקדיש 100% מאמץ לבנית מיטות עבור הילדים.

״שמתי לב…שהרצון שהיה לי לעשות זאת כלל לא היה כלכלי״, היא מסביר. ״הצורך שהיה לי הוא לראות את ההתלהבות על פניהם של הילדים, והידיעה שאני יכול לחולל הבדל״.

לוק פרש מעבודתו בה עסק במשך 18 שנים כדי להקדיש את ליבו ומרצו למען הפעילות הזו. למרבה הצער, ישנה חברה אחרת שמבינה את תשוקתו ומפצה אותו באופן כזה שמאפשר למשפחתו לחיות חיים הגונים.