הוא שותה 2 כפות של שמן קוקוס פעמיים ביום למשך חודשיים. זה מה שקורה למוח שלו!

לדוקטור מארי ניופורט יש תיאוריה לפיה גּוּפֵי קֶטוֹן (תרכובת אורגנית הנוצרת בכבד כתוצר לוואי של פירוק שומנים במצבי הרעבה או סוכרת), שהגוף מייצר בעת עיכול שמן קוקוס, יכולים לשמש כדלק חלופי למוח. היא מאמינה ששמן קוקוס מכיל יתרונות משמעותיים במלחמה נגד מחלת האלצהיימר. אם התאוריה שלה מדוייקת, ייתכן ומדובר באחת מתגליות הרפואה הטבעית הגדולות ביותר מזה שנים.

סיפור הרקע


לדוקטור ניופורט יש בעצמה היסטוריה אישית עם אלצהיימר. בעלה, סטיב, סבל משיטיון (דימנציה) מתמשכת במשך חמש שנים מאמצע שנות ה-50 לחייו, ואז עבר בדיקת MRI שתמכה בדיאגנוזה הקלינית, כי הוא חולה באלצהיימר. היא מתארת את הסיפור שלה במחקר. "ימים רבים, לעיתים גם במשך כמה ימים ברצף, הוא היה שרוי בערפל; לא יכול היה למצוא כף או לזכור כיצד להוציא את בקבוק המים מהמקרר…יום אחד הייתי שואלת אם התקבלה עבורי שיחה לה ציפיתי בטלפון והוא היה אומר 'לא'. יומיים מאוחר יותר הוא היה נזכר בהודעה שהשאיר פלוני לפני יומיים ומה נאמר בה":

דוקטור ניופורט הבחינה שלבעלה לא היה זיכרון לטווח קצר, אך המידע עדיין היה מתויק איפשהו במוח שלו. הייתה לה תחושת בטן שלדיאטה שלו יש קשר לכך. הוא התחיל לקחת תרופות בתקוה להאט את התהליך, אך הוא הפך למדוכא, הוריד במשקל, שכח איך לבש, השתמש במחשבון אפילו כדי לבצע פעולות פשוטות. סטיב שכח כיצד לבצע פעולות יומיומיות אבל בילה את כל היום בעבודה בגינה או במחסן ושמר על כושר גופני מצויין.


יש תקווה

מספר מחקרים על השימוש הפוטנציאלי בחומצות שומן בינוניות שרשרת או גופי קטון לא רק כדי לטפל אלא גם למנוע אלצהיימר לכדו את תשומת הלב של דוקטור ניופורט. חומצות שומן בינוניות שרשרת נתפסות גם כטיפול פונטצניאלי בפרקינסון, מחלת הנטינגטון, טרשת נפוצה, אפילפסיה כתוצאה מעמידות לתרופות וסוכרת. דוקטור ניופורט מסבירה, "גופי קטון יכולים לעזור למוח להחלים לאחר אובדן חמצן בתינוקות או מבוגרים, יכולים לסייע ללב להחלים לאחר התקף לב, ויכולים לכווץ גידולים סרטניים. ילדים עם אפילפסיה כתוצאה מעמידות לתרופות מגיבים לעיתים לדיאטה קטונים בעלת רמת פחמימות נמוכה.

תאי הגוף יכולים להשתמש בגופי קטון כדלק אלטרנטיבי כאשר ישנו מחסור בגלוקוז. גופי קטן לא נעים במחזור הגוף שלנו אלא אם כן הגוף גווע ברעב במשך כמה ימים, או אם מישהו נמצא בדיאטת פחמימות נמוכה ביוחד, כמו דיאטת אטקינס. דוקטור ניופורט מסבירה, "במחלת האלצהיימר, הנוירונים באיזורים מסויימם במוח לא מצליחים לצרוך גלוקוז בעקבות התנגדות לאינסולין, וגוועים לאטם… אם היו לתאים הללו גישה לגופי קטון, הם היו יכולים להישאר בחיים ולהמשיך לתפקד."

התוצאות
בקצרה, דוקטור ניופורט החלה לתת לבעלה, סטיב, שמן קוקוס מדי יום. רק 60 ימים לאחר מכן, דוקטור ניופורט דיווחה שבעלה היה עירני ושמח, חזר להיות דברן וסיפר בדיחות, והיה כבר ניתן להבחין פחות ברעידות שפיתח. הוא יכול היה להתרכז במשימה אחת במקום להיות מוסח בקלות. סטיב קיבל 2 כפות של שמן קוקוס פעמיים ביום, כדי לוודא שגופי קטון לא נעים במחזור בשום זמן.

לאחר כשנה מתחילת הטיפול הטבעי הזה, דוקטור ניופורט מספרת שבעלה הוא אדם שונה לחלוטין. היא מציינת שעדיין יש לו קשיים במציאת מילים מסויימות, אבל הוא מזהה את קרובי המשפחה שלו בטיולים המשפחתיים, משתתף באופן פעיל בשיחות, והבעות הפנים שלו מובחנות הרבה יותר.

היא מוסיפה, "נכון לעכשיו, אנחנו מאוד מרוצים מהמצב בו הוא נמצא, ואם שמן קוקוס יאט או יעצור את המחלה, זה יהיה שווה כל טיפה שהוא לקח".