מחסור של ארבעת הדברים האלה בגוף שלכם יכול להעלות את הסיכון למיגרנות ב 300%

מיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים לעתים קרובות מכאבי ראש, אבל הסוג הנורא מכל הוא המיגרנה.

מדובר למעשה בכאבי ראש חזקים במיוחד שמחלישים ומתישים את האדם כך לפתע, בלי שום אזהרה, וגורמים לכאבים יוצאי דופן באינטנסיביות שלהם.


לכן, הם מאלצים את האדם הסובל מהם לחדול מכל פעילות ולנוח למשך שארית היום. דוקטור וול, רופא הוליסטי, טוען שחלק נרחב מהאוכלוסייה, כ-17% מהנשים וכ-6% מהגברים סובלים ממיגרנות.


למרות הכאב המשתק, כמה אנשים חווים גם סימפטומים אחרים כמו: כאב ראש הולם שמאלץ אותם לשכב כל היום, הקאות, סחרחורות, רגישות לאור, ואפילו חוסר יכולת לראות, פרט לכתמים מטושטשים.

כאבי הראש האלו הם בעיות רפואיות של ממש, ורוב האנשים נוטלים תרופות מרשם כדי להקל על הכאב ועל שאר הסימפטומים.

ובכל מקרה, אתם ברי מזל אם אתם לא נמנים על האנשים שסובלים ממיגרנות, אבל אם אתם כן, יש רק דבר אחד שאתם יכולים לעשות כדי להיפטר מהם אחת ולתמיד. ככל הנראה, מדענים מצאו קשר בין כאבי הראש הטורדניים הללו ומחסור בערכים תזונתיים חשובים בגוף.

מדענים מנסים מזה שנים למצוא את הגורם למיגרנות, וכמה מהם מאמינים ששינויים במזג האוויר, במיוחד באיזורים הידועים בשל המעלות הגבוהות שבהם, או בצריכה יתרה של סוכר במשך יום או יומיים.

אחרים חושבים שהשינויים ברמות הסרוטונין במוח, עלייה או ירידה בזרימת הדם למוח יכולה להיות גם כן הגורם למיגרנות. לפעמים, מיגרנות יכולות להיות גם התוצאה של גנטיקה.

בהתאם לכך, כאבי הראש המחרידים האלו עשויים להיגרם כתוצאה ממספר גורמים, אבל הממצאים האחרונים עשויים לעזור לכם להקטין את עוצמת האינטנסיביות של הסימפטומים ועל מספר התקפי המיגרנה שאתם חווים.

לאחרונה, מדענים גילו כי הגורם למיגרנות, הוא לעתים קרובות מחסור בוויטמין D, B6, B12, וחומצה פולית בגוף. מחסור בערכים תזונתיים אלו בגוף, מעלה את הסיכון למיגרנות ב-300%.

לכן, ישנה חשיבות עליונה בבדיקה כללית ומצב הוויטמינים בגוף שלכם, מאחר וזה עשוי להיות הגורם המרכזי לעניין.

דוקטור וול טוען כי מזונות מסוימים עשויים לגרום למיגרנות, בעוד תוספים כמו מלחי חומצה חנקנית, MSG, ניטרנטים וצבעי מאכל לא עוזרים.

הנה רשימת מזונות שעלולים לגרום לכאבי ראש:

* קפאין
* צימוקים
* יין
* פירות הדר
* בשר מעובד
* שוקולד
* שזיפים אדומים
* בננות
* פטל
* רוטב סויה
* אבוקדו
* בוטנים
* עדשים
* הרינג
* אנשובי
* תאנים
* סרדינים
* גבינה (מיושנת)

צריכת המזונות המצוינים לעיל עשויה לגרום למיגרנות, אבל לעתים קרובות הם תוצאה של עייפות.

בנוסף, מיגרנות יכולות להיגרם אם אתם מדלגים על ארוחות, במצב של שינוי לחצים בסביבה, אורות מהבהבים, ריחות חריפים של כימיקלים, צבע ובשמים.

הסרטון הבא מספק מידע חשוב מאוד לגבי מיגרנות:

אם אתם סובלים לעתים קרובות מכאבי ראש אינטנסיביים כאלו, עליכם לכתוב לפניכם כמה פרטים חשובים, כמו הזמן בו החל כאב הראש, משכו, הפעילויות שעשיתם באותו היום, המזון אותו צרכתם, מאחר וזה יכול לעזור לכם למצוא תבנית מסוימת המעוררת את כאב הראש.

אולי, ייתכן וכך תוכלו למנוע את המיגרנות האלו ולהקל על הסימפטומים.