הורדה במשקל 101: 9 טיפים אפקטיביים שיעזרו לכם להשיל קילוגרמים עודפים ושומן בכל מקום בגוף

האם אתם עייפים משומן במותניים ושומן שבולט מהחזייה? העיניין הוא, זה כמעט בלתי אפשרי להיפטר מהשומן מאזור אחד ספציפי בגופכם- הגב והצדדים, במקרה הזה. מה שאתם צריכי לעשות על מנת להשיג גב ללא שומן- זה שילוב של דיאטה ואימון גופני רגיל, שיעזרו לכם להשיל מעצמכם את השומן מכל הגוף, בנוסף את השומן מהגב.  בנוסף לדיאטה ואימון גופני בריאים יותר, אתם תצרכו גם סבלנות ומסירות למען המטרה שלכם, והמאמץ שלכם ישתלם ובגדול !

אם המטרה שלכם היא להעלים את השומן בגב שלכם, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:


1. תשנו לפחות שמונה שעות של שינה בכל לילה.


האם אתם יודעים שכמות נכונה של שינה בלילה, זה חשוב באותה מידה להורדה של שומן כמו שינה ואימון גופני? והסיבה היא שצמצום של שעות שינה יכול לגרום לבלבול של ההורמונים שמפעילים את ההרגשה של שובע ושל רעב. כאשר אתם מקפחים את עיניין השינה, אתם יכולים להרגיש רעבים למרות שאינכם. אז, תשיגו לעצמם מספיק זמן לעצום את העיניים בלילה, דבר שיעזור לכם להוריד מהשומן בגוף, יהיה לכם יותר אנרגיות לאימון גופני, והמנעו מבעיות רציניות שחוסר שינה יכול להוביל אליהן. דרך אגב, אתם שורפים לא מעט קלוריות כאשר אתם ישנים.

2. תשתו הרבה מים.

אתם צריכים לשתות מספיק מים ביום על מנת לשמור על דרגה נורמלית של המטאבוליזם וכך תעזרו להורדת השומן. המנעו ממשקאות שיכולים לייבש אתכם; זה כולל סודה, קפה, תה ואלכוהול. תשתו לערך 8 כוסות של מים במהלך היום. אם אתם לא מתלהבים ממים, שימו בתוך המים חתיכות של פירות על מנת להפוך את המים לטעימים יותר וכך גם תשיגו משקה בעל מעט קלוריות.

3. תשלבו אימונים של קרדיו ושל כוח. 


על מנת להיפטר משומן בגב ובעוד מקומות בגוף שלכם, אתם צריכים הלתאמן באופן קבוע (עדיף בכל ים). אם אתם מתמקדים בהורדת השומן, ולא על לבנות שרירים, תבנו תוכנית אימונים שכוללת אימון לב ריאה של 30 דקות, 5 ימים בשבוע, ותשלבו באימון הזה לפחות 2 סטים של אימון כוח בשבוע.

4. תאכלו פחות קלוריות משאתם שורפים.

על מנת להיפטר משומן בגב, אתם צריכים להתחיל לאכול פחות קלוריות משאתם שורפים בכל יום. הצריכה האופטימלית של קלוריות עומדת בין 500 ל 1,000 קלוריות בכל יום. צום ודיאטות רצחניות הן לא מומלצות אם אתם רוצים להוריד במשקל בדרך בריאה, והדיאטות הללו עלולות להאט את המטאבוליזם שלכם. אז, תשיגו את הגרעון בכל שכולנו את כמות הקלוריות המומלצות בגיל ובמגדר שלכם, ובכך שתתאמנו באופן קבוע.

5. תבחרו את הפחמימות שלכם בקפידה.

פחמימות איטיות ישאירו אתכם שבעים ליותר זמן, אז תפטרו מהפחמימות המהירות, כמו קמח לבן וממתקים, ותאכלו פחמימות איטיות במקום. מקור טוב לפחמימות איטיות כוללים דגנים מלאים, כמו שיבולת שועל ושעורה, ותפוחי אדמה מתוקים.

6. תצרכו מספיק פרוטאין.

רוב הדיאטות שעוזרות להורדה במשקל הן עשירות בפרוטאין. כמה מקורות טובים לפרוטאין הם שעועית, עדשים, אגוזים, זרעים למניהם, חלב ומוצרי חלב, ומוצרי סויה שונים.

7. תאכלו מספיק סיבים.

סיבים עוזרים למערכת העיכול להמשיך לתפקד ועוזרת לכם להישאר שבעים לאורך זמן. מקורות טובים לסיבים הם דגנים מלאים, ירקות פריכים, וזרעים.

8. הפחתת דלקות

דלקות כרוניות יכולות להפריע למאמצים בהורדה במשקל ולעודד בעיות אחרות, למשל מחלות לב. תמנעו דלקות עם מאכלים שמלאים בנוגדי חימצון, כמו דובדבנים, אוכמניות, תותים, פירות יער, עגבניות, עלים ירוקית כהים, ופירות הדר.

9. השתמשו בטריקים וויזואליים

כאשר אתם אוכלים את האוכל שלכם מצלחת קטנה זה עוזר לכם לשלוט בכמויות. טריק נוסף הוא שאתם יכולים להשתמש בצ'ופ סטיקס במקום מזלג, וכך תאכלו לאט יותר ותוכלו להפסיק לאכול ברגע כשבאמת תיהיו שבעים.

להיפטר משומן באזורים בגוף ובגב יכול להיראות כמו משימה שתיקח זמן רב. אבל תיהיו בטוחים, המאמצים שלכם ישתלמו מאד לטווח ארוך !