היא הורידה כמעט 13 ק"ג ונפטרה מבעיות העור שלה, רק כי הפסיקה לאכול את זה!

אין ספק שנשים לא נהנות (בלשון המעטה) מבעיות עור או משקל עודף, במיוחד אם מדובר בנשים צעירות. למרות שאנשים רבים חושבים שעלייה במשקל נובעת מאכילת יתר, בפעמים רבות ייתכן ולמעשה מדובר בבעיות רפואיות חמורות. אמא צעירה גילתה לאחרונה שמצבה הרפואי גורם לה לעלות במשקל ולסבול מאקנה, אך היא הצליח לשנות את חייה ע"י "שיפוצים" בדיאטה שלה.


קירסטי האנטלי היא אישה בת 32 ואם לארבעה שהתמודדה לאחרונה עם בעיות. העור שלה נסדק, והיא עלתה כמה ק"ג מהם פשוט לא הצליחה להיפטר, לא חשוב איזו דיאטה ניסתה. האקנה לא כיסה רק את פניה של קירסטי; זה כיסה את רגליה, ידיה והגב שלה. הייתה זו מכה אמיתית לביטחון העצמי ולקריירה שלה. היא הייתה אמנית איפור, וחששה שאיש לא ישכור את שירותיה אם יראה שלה בעצמה יש עור נוראי שכזה.


מסתבר שהאקנה היה למעשה רק סממן של בעיה רפואית נדירה מאוד, מחלת בכצ'ט. מחלה זו גורמת לזיהום בכלי הדם, והמערכת החיסונית מתחילה בטעות לתקוף תאים בריאים. קירסטי ניסתה מספר טיפולים שונים, אבל דבר לא יכול היה להקל על הסימפטומים מהם סבלה. ב-2013, קירסטי הבינה שמצבה הבריאותי הוא אולי תולדה של אלרגיה למזון. לאחר שעברה בדיקות, גילתה קירסטי שהיא אלרגית לגלוטן, שמרים, חיטה, קפה וביצים.

קירסטי החליטה לעשות ניסוי ולשנות את הדיאטה שלה, כך תוכל לבדוק האם זה מרגיע את מחלת בכצ'ט ממנה סבלה. היא השמיטה מהתפריט שלה את כל סוגי המזון שעוררו את האלרגיה. תוך 3 חודשים, האקנה נעלם לחלוטין. בנוסף לריפוי כמה מהסימפטומים שלה, היא הצליחה גם להוריד במשקל מבלי להתאמץ.

מלבד העובדה שהצליחה להחיות מחדש את הקריירה שלה כמאפרת, קירסטי עובדת כעת כדוגמנית במידות אלטרנטיביות. היא מצליחה ליהנות מהחיים במקום להיות טרודה במחלה. כפי שהסיפור של קירסטי מראה, שמטת המזונות הגורמים לאלרגיה ממנו מנעה את התפרצות המחלה, והשמטת המזונות אליהם הייתה אלרגית סייעה לה להוריד במשקל ולזכות בעור טוב יותר, ממגוון סיבות.

אם אדם הוא אלרגי או רגיש למזונות מסוימים, הם עשויים לגרום נזק למערכת העיכול או למערכת החיסונית. מאחר ומחלת בכצ'ט קשורה להפרעות אוטואימוניות (אוֹטוֹאִימוּנִי, שקשור לפגיעה באיבר או במערכת בגוף על-ידי המערכת החיסונית של אותו גוף), הקשר הוא חשוב מאוד. כשאדם סובל מרגישות למזון, הם יכולים לאכול כמויות קטנות מאותו המזון מבלי לפתח תגובה משמעותית, אבל הגוף שלהם לא יכול לעמוד בכמויות גדולות או בלתי מוגבלות של המזון לו הם רגישים. במקום לעכל את המזון כהלכה, הגוף מגיב בהלם ומתייחס למזון הזה כאילו היה רעיל. כשהמערכת החיסונית מגורה, מתרחשת התפרצות של מחלת בכצ'ט. ע"י הימנעות מהמזונות אליהם הייתה רגישה, קירסטי הצליחה לעצור את התפרצות המחלה.

החלפת המזונות אליהם הגוף שלנו אלרגי עשוי להניב תוצאות חיוביות על המשקל והבריאות הכללית שלכם. אנשים רבים סובלים מרגישות למזון, כמו חיטה או מוצרי חלב. ע"י הימנעות מהמזונות האלו אשר גורמים לגוף למתח ובחירת מזונות קלים לעיכול, אנחנו יכולים להגיע למקסימום בריאות.