היא יצאה לבליינד דייט בפעם הראשונה. כעת הביטו בשרשרת שלה. זה הציל את חייה…

כפי שכולנו יודעים, אלימות נגד נשים היא איום רציני. בקמפוסים באוניברסיטאות ברחבי הארץ וברחובות העיר בלילות, נשים נמצאות בסיכון של התקפה על רקע מ(י)ני.
ה-Boston Globe מצא ש'עבירות מ(י)ן בכוח' עלו בכ-40% בין השנים 2012 ו-2013 באוניברסיטאות הגדולות, דבר המצביע על החרפת הבעיה.
אך למרבה המזל יסמין מוסטפה יצרה משהו שישמור על נשים בטוחות יותר מפני איומים שכאלו.
מוסטפה ייסדה חברה בשם, ROAR, יחד עם אנטוני גולד, שמטרתה לבלום את האלימות נגד נשים.
הם עיצבו התקן אזעקת חירום שנקרא athena אשר נאבק בתוקפים. האביזר האופנתי 'עוזר להעצים נשים ולסייע להן לחיות את חייהן באופן נועז ואמיץ ללא פחד' והוא נקרא על שם אלת הצדק והכוח היווניה.

"פיתחנו את athena כדי לסייע ולשנות את הפוקוס מפחד להעצמה", אומרת המייסדת השותפה מוסטפה. "זהו איננו התקן בטיחות;זהו סמל של ביטחון פנימי".


כדי להפעיל את athena, החזיקו את הכפתור לחוץ במשך שלוש שניות כדי להשמיע אזעקה עוצמתית. באותו הזמן, אחד האהובים שלכם יקבל הודעת טקסט עם מיקומה של המאותתת וטלפון בקליק אחד למשטרה.
לא רק שאנשי הקשר ברשימת החירום מקבלים את מיקומה של המאותתת, אלא יכולים לחייג לאישה או למשטרה בקליק אחד.


הנתונים הסטטיסטיים מחרידים, והאלימות כנגד נשים הוכרזה כמגיפה. התקפות מיניות, הטרדות, וחוסר שוויון אינם 'נושאים של נשים'. הם נושאים חברתיים. וכחברה, עלינו לשאול את עצמנו, 'זה הכי טוב שאנו יכולים לעשות?", אומרת יסמין.

כשהגיע הזמן לבחור שם…athena הייתה הבחירה הראשונה. "אחרי הכל", היא אומרת "athena הייתה אלת התעוזה, התבונה והכוח במיתולוגיה היוונית".

ההתקן הוא בערך בגודל של מטבע.

"אנו ממליצים על athena לבנות מגיל בית ספר- כל מי שנמצאת בסביבה עירונית, תלמידות בקמפוס, אלו שעובדות עד מאוחר בלילה, מרבות לטייל, ו/או מרגישות לא בטוחות כשהן צועדות בלילה. נשים לא צריכות לשנות את סגנון חייהן, לשנות את התנהגותן, או לסחוב אמצעים להגנה עצמית. והמטרה שלנו היא ליצור חברה שבה זוהי המציאות".
למדו עוד על ROAR והזמינו את athena במכירה מוקדמת כאן.

שתפו את האביזר הזה עם חבריכם בפייסבוק. אתם חושבים שזהו רעיון טוב לנשים?