אחרי שתקראו את זה לעולם לא תזרקו את הנוזל מקופסאות החמוצים. למה? פשוט גאוני

חמוצים…או שאתם אוהבים אותם, או שאתם שונאים אותם. באופן אישי, אתם יכולים לסמוך עלי שאני נמצא בצד של אלו שאוהבים אותם. החטיפים הקראצ'יים האלו עטופים בטעם חמצמץ ומתאימים מצויין לסנדוויצ'ים שלכם. כאילו, אתם באמת מתכוונים לאכול את כריך הפסטרמה אם אין חמוצים בצד? רמז: לא! אבל ברגע שאכלתם את המלפפון האחרון בצנצת החמוצים, מה לעזעזל אתם עושים עם המיץ שנשאר? ובכן, כמו שאר האנשים, אני זורק את הנוזל הירוק והמסתורי בכיור. אבל זו טעות גדולה!
כפי שמסתבר, ה"מיץ" של החמוצים הוא למעשה די מדהים! לנוזל החמוצים יש שימושים שונים ומפתיעים בעלי השפעות מעולות על הבריאות שלכם. קבלו את הרשימה הזו ושימו לב שאתם לא מפספסים את הסרטון למטה שמראה כיצד קבוצת פוטבול של אוניברסיטה בארצות הברית משתמשת בנוזל החמוצים כנשק הסודי שלה!

1. מקל על צרבת
חומצה כדי להלחם בצרבת? כן, זה נשמע מטורף אבל לגימה של מי המלח מצנצנת החמוצים יכולה לעשות את העבודה. רופאים עדיין בודקים למה זה עובד אבל אחת התיאוריות היא שהחומץ מעודד את הקיבה שלכם לייצר יותר נוגדי חומצה.


2. מקל על כוויות שמש
כולנו מכירים את הסבל הכרוך בכוויות שמש, ויודעים גם שהתרופה הפופולרית ביותר היא האלוורה. אבל בעוד אלוורה עוזרת להקל על הכאב ומקדמת צמיחה של עור חדש, נוזל החמוצים יחלץ אתכם מהגירוד והגירוי כתוצאה מאותן כוויות.


3. מרגיע את השרירים.
התכווצות שריירם? רוב הסיכויים שאתם זקוקים לאלקטרוליטים. נוזל החמוצים מלא באלקטרוליטים כמו נתרן ואשלגן.

4. מקל על כאבי גרון
דרך פופולרית להקל על כאב גרון היא לגרגר מי מלח חמימים. אבל בפעם הבאה, נסו לעשות זאת עם נוזל החמוצים כדי להוסיף pH שמאזן את ההשפעות של החומץ.

5. מדשן צמחים
האם ידעתם שצמחים מסויימים אוהבים אדמה חומצית? כן! צמחים כמו הידרנג'אה ורודודנדרון (שושנת האלפים) יכולים לשגשג בזכות נוזל החמוצים אם יימצא באדמה שלהם. רק בדקו לפני האם הצמחים שלכם אוהבים אדמה חומצית לפני שאתם נותנים להם את הנוזל.

6. מנקה סירים ומחבתות מנחושת
סירים ומחבתות עם תחתית נחושת הן מצרך מבוקש במיוחד ומאוד יקר כך שרוב האנשים שברשותם כלים כאלו רוצים לשמור עליהם נקיים ומבריקים. אז אם הנחושת מתחילה לקבל מראה מלוכלך ומזוהם, נוזל החמוצים בליווי עבודת ידיים מאומצת תעשה את העבודה! החומצה שבנוזל החמוצים תבריק אותם בעזרת תגובת ההתחמצנות.

7. עופו על עצמכם והכינו "פיקלבק"
נכון, זה לא בדיוק "בריא" אבל האם ניסיתם פעם פיקלבק? פיקלבק הוא שוט של וויסקי בצירוף נוזל חמוצים. הנוזל ינטרל מיד את הטעם הקשוח של הוויסקי!

8. החמיצו יותר ירקות ופירות
למה לא לנסות ולהחמיץ יותר פירות וירקות? פשוט זרקו אותם לקערה ותנו להם לשבת למשך הלילה, ו….טה-דה! עוד חמוצים!