היא נרדמה על הספה ולא התעוררה במשך חצי שנה

בחורה בת 22 סבלה ממצב בו הייתה יכולה להירדם למשך כמה חודשים מעת לעת. עבור חלקנו, זה מוכר גם בשם 'סינדרום היפהפייה הנרדמת' אבל השם הרשמי הוא תסמונת קליין לווין (KLS).

לפני חמש שנים, בת' גודיר נרדמה על הספה אבל לא התעוררה במשך חצי שנה. היא 'התעוררה' למשך שעתיים בכל יום, כשהייתה צריכה להשתמש בשירותים ולאכול. מיד לאחר מכן חזרה לישון.


היא נרדמה על הספה ולא התעוררה במשך חצי שנה


ג'נין, אימא של בת', אומרת כי בתה ישנה במשך 75% מהזמן בחמש השנים האחרונות. היא מספרת ל-Daily Mail: "הסימפטום הנוראי ביותר של המחלה הזו הוא הבלבול שלה.

כשהיא מתעוררת למשך כמה שעות ביום, היא לא יודעת איפה היא נמצאת והופכת עצבנית מאוד.

"השנה הקשה ביותר הייתה כשהחברים שלה סיימו את בית הספר התיכון והלכו לאוניברסיטה, כי בת' ידעה שגם היא הייתה אמורה ללכת בדרכם, וזה פגע בה מאוד. וכשכואב לה, גם לי כואב".

מדע הרפואה עוד לא הצליח להבין מה גורם לסינדרום. בכל מקרה, לאחר מחקרים שנעשו על אנשים נוספים הלוקים בסינדרום, נראה כאילו המחלה 'נעלמת מאליה' באמצע שנות העשרים של החולה.

לבת' יש בדרך כלל שבועיים בהם היא ערה כמו שצריך. ג'נין ממשיכה: "בכל פעם, אתה מתפלל שזו תהיה האפיזודה האחרונה – ואז הלב שלך נשבר ואתה נאנח כשהיא חוזרת לישון. הקול שלה נשבר, היא מתלוננת על העור ועל הרעש וחוזרת לישון.

זה שובר את לבי לראות אותה ישנה לאורך השנים הכי טובות שלה".

דוקטור לשזינר אומר: [אלו החולים ב-KLS] מרגישים שהם במצב הדומה לחלום בו הם מנותקים מהעולם הסובב אותם. יש לזה השפעה אדירה על החיים שלהם. כשהם מתעוררים ומבינים מה הפסידו, הם עלולים ללקות בדיכאון ובחרדה.

"למרות שזו לא מחלה סופנית, אנשים צעירים הלוקים ב-KLS רואים כיצד החיים שלהם מתמוססים במהלך השנים הכי חשובות ומעצבות שלהם".

בת' נמצאת כרגע בעיצומה של אפיזודה בת חודשיים וחצי. כולנו תקוה, שזו תהיה האחרונה.