היא שלחה את בנה האוטיסט לעלות על טיסה כשהוא מצויד ב-10$ ופתק שכתבה. אחרי הנחיתה, שלח לה האדם שישב ליד בנה הודעה מעניינת

זוכרים את הפעם הראשונה שטסתם? בטוח שכמה מכם חשו פחד, חרדה, ודאגה.

לנדון ביורנסון בן ה-7, טס לאחרונה בפעם הראשונה, לבד לחלוטין, לבקר את אביו בפורטנד. ולמרות שהיה נרגש מהחוויה, לא קשה לדמיין כיצד הרגישה אימו.


כשקיבלה הודעה מהאדם שישב ליד בנה האוטיסט, לבה צנח.

״חשתי חרדה עמוקה, אך לנדון היה נרגש מאוד חבקר את אביו ולפגוש שוב את בני הדודים שלו״, מספרת אימו, אלכסה. ״אני מצידי ידעתי שאתגעגע מאוד ודאגתי כיצד יסתדר בטיסה. זו כבר הייתה הפעם החמישית או השישית שלו, אך הפעם הראשונה בה הוא טס לבד. התפללתי שידע להתנהג ולא ׳יטריד׳ את האדם שיושב בסמוך אליו.


הכנה לטיסתו, כתבה אלכסה מכתב וביקשה מלנדון למוסרו לאדם שיש לידו.

״אינני יכולה לחשוב על דרך אחרת להעביר את המסר הזה, וכל שאנ מבקשת הוא שתהיו נחמדים לבני. אני מצרפת תמריץ קל״.

היא הסבירה כי ייתכן ולנדון ישאל, ללא הרף, ׳כבר הגענו?׳, ולכן צירפה את סכום הכסף הסמלי, אולי כדי להקל במעט על הטרדה הצפויה לנוסע בסמוך ללנדון.

אך נראה היה כי לאלכסה לא היה מה לדאוג. לנדון היה בר מזל לשבת ליד אדם מקסים.

״לא הפסקנו להתבדח, ולאחר זמן מה הוא הפציר בי לחדול מ׳בדיחות הקרש׳ שסיפרתי״, אמר בן פדרוצה, הנוסע שישב בסמוך ללנדון.


בתום הטיסה צילם בן את השניים ושלח את התמונה לאלכסה כדי להקל על דאגתה וליידע אותה כי המטוס נחת בשלום. הוא גם כתב לה כי החליט לתרום את 10$ למען אגודה בשם ׳Autism Society of America׳, הפועלת למען ילדים אוטיסטים בארה״ב.

״אלכסה שלום,
שמי בן, וזכיתי לשבת ליד בנך בטיסה לפורטלנד. אכן, הוא שאל מספר פעמים האם הגענו, אך לא יכולתי לחשוב על אדם מקסים יותר לשבת בסמוך אליו מאשר בנך. היה לנו כיף ביחד ושיחקנו אבן נייר ומספריים. הוא ילד נהדר, וניתן לראות כי אימו מקסימה. אני מעריך את 10$, אך לא היה בכך צורך. החלטתי לתרום אותם בשמו של בן. יום נפלא!״

״אכן, חשתי הקלה עצומה כשקיבלתי את הודעתו של בן. זה הציף אותי ודמעות נקוו בעיני, רק מהמחשבה על האנושיות והאהבה שעוד קיימים בעולם״, סיפרה אלכסה.

צילום המסך ובו הודעתו של בן הפך וויראלי.

העולם זקוק למעשים טובים כשל בן. העולם זקוק לאנשים כמוהו, ואנחנו בטוחים שבין קהל הקוראים שלנו יש לא מעט כאלה. עשו מעשה טוב, עוד היום!