הם התקינו מצלמה בבית של הסבתא. מה שזה הקליט ישבור לכם את הלב…

בעוד אריכות ימים היא דבר בו חושקים כמעט כל בני האדם, ישנם יוצאי דופן. החוכמה הנרכשת מלחיות חיים ארוכים היא יקרה מפז עבור הדורות הצעירים. ניתן ללמוד מן הסרטון הזה כי עבור כמה קשישים, כל זה לא רלוונטי כיון שהחיים יכולים להיות כה בודדים, וכמעט שוברי לב. זוהי תזכורת בוטה עבורכם, שאם סבתכם עדיין בחיים, צלצלו אליה עכשיו.

מארי בת ה-98 מזכירה לנו שאנשים בגילה נשכחים לעתים בידי צאצאיהם כי כולם עסוקים בחייהם. אך האמת היא, שיצירי הבריאה האלו אשר להם ערך רב, חיים גם הם.


כשהמצלמות עקבו אחר יום בחייה של מארי, ביקר צוות הצילום בביתה הקטן של האישה הקשישה. פעילויות היום יום של מארי שופכות אור על איך זה מרגיש להיות בת 98 ולחיות לגמרי בעצמך, מבלי חברה רבה במובן של חברים ומשפחה הנמצאים בסביבה. רוב האנשים בגילה של מארי חיים בבתי אבות, מוקפים בעמיתיהם ומשתתפים בפעילויות יום יומיות. אך מנגד ישנם גם אלה הדומים לןמארי, שפשוט מעבירים את זמנם בהתבודדות. מאבקה הקשה מכל הוא למצוא דרכים חדשות כדי לשמור על תעסוקה.


"אתם יודעים מה אני עושה?אל תצחקו", אומרת מארי, "אני מקבלת דואר זבל, פותחת אותו. לאחר מכן אני גוזרת לחתיכות קטנות, שמה בשקית וזורקת לפח"

צוות הצילום בילה יום עם קבוצה מעמיתיה של מארי במרכז לקשיש. אנו זוכים להצצה ליומה האפור והצפוי של מארי. הם רוקדים, משתעשעים עם רובי נייר, ואפילו משחקים ב-WII. זה מחריד לחשוב, מה היה קורה למארי באם לא הייתה לא את ההזדמנות לבלות בקרב בני גילה.

"כשאשר אחד מאנשי הצוות נשאל מדוע עבודתו כה חשובה, הוא פשוט ענה, 'כיון שהם עדיין בחיים".

אם לקחתם משהו אחד מהכתוב, תהיה זו רק תזכורת לגבי האנשים שאחראיים לכך שאנו כאן.

שתפו את אהבה והעבירו את זה הלאה!