הם קנו ספה יד שנייה. אבל לילה אחד, הם הבחינו בגוש משונה באחת הכריות…

לארה רוסו, ריס וורקוהבן וקאלי גואסטי הם סטודנטים באוניברסיטת ניו יורק. בנוסף, הם גם שותפים וחולקים יחד דירה קטנה. ב-2014 הם היו זקוקים לספה חדשה, אבל כמו רוב הסטודנטים לא היה להם הרבה כסף לבזבז. לבסוף, הם ביקרו בחנות מקומית לדברים יד שניה ובהתחלה לא היו כל כך מרוצים מהבחירה שלהם.

הם חשבו שזו הייתה סתם עוד ספה יד שנייה. אבל לילה אחד, הם הבחינו בגוש משונה באחת הכריות.


אבל לא היו להם יותר מדי אופציות: הספה היחידה בחנות שהתאימה לחדר המגורים הקטן שלהם הייתה די מכוערת, והיה לה גם ריח משונה. אבל היא עלתה רק 20$, ולכן החליטו לקחת אותה.


כשהם הגיעו הביתה הם ניקו את הספה ושמו אותה בחדר המגורים. אבל לילה אחד בעודם צופים בסרט, אחד מהם הרגיש גוש בתוך אחת הכריות. כשהם פתחו את הרוכסן, הם מצאו מעטפה עם 700$. השלושה היו בהלם, אבל אז הגיעו יותר הפתעות: הם המשיכו לחפש בכריות ומצאו מעטפות נוספות. לבסוף הם גילו סכום כולל של כמעט 41,000$.

הם חשבו שזו הייתה סתם עוד ספה יד שנייה. אבל לילה אחד, הם הבחינו בגוש משונה באחת הכריות.

הם חשבו שזו הייתה סתם עוד ספה יד שנייה. אבל לילה אחד, הם הבחינו בגוש משונה באחת הכריות.

האינסטינקט הראשוני שלהם היה לחשוב איך הם יכולים לבזבז את כל הכסף. אבל במהלך החיפוש הם נתקלו במעטפה עליה רשום שם. כשהבינו שיתכן והכסף שייך למישהו אחר, הסטודנטים הישרים לא יכלו לשמור את זה. "כולנו הסכמנו שצריכים להשיב את הכסף לבעלים החוקי. זה הכסף שלהם. לא הרווחנו אותו", הסבירה לארה.

ביום המחרת הם איתרו את השם בספר הטלפונים. כשהם התקשרו, ענתה להם אישה קשישה. ריס סיפרה לה את החדשות הטובות, "מצאתי משהו ששיך לך". "מה?" שאלה האישה. "מצאתי ספה", המשיכה ריס. "או, אלוהים, החבאתי המון כסף בתוך הספה הזו!", הכריזה האישה שבלי כל ספק הייתה המומה נוכח מזלה הטוב.

מסתבר שהאישה ובעלה החביאו את הכסף בספה הזו במשך שנים, כמעין תכנית גמלאות. האישה ישנה על הספה מאז שבעלה נפטר וסבלה מכאבי גב בגלל זה. הבת שלה, שחשבה שהיא עושה לאימא שלה טובה, נפטרה מהספה וקנתה לה מיטה כדי שתוכל לישון יותר בנוח. לא היה לה מושג שהיא זרקה את חסכונות חייה של אמה. למרבה המזל, הספה מצאה את מעונה החדש אצל שלושת הסטודנטים הישרים האלו שזכו גם הם לסוף טוב: האישה הייתה כה אסירת תודה שהעניקה לסטודנטים פרס בשווי 1,000$.

טוב לדעת שעוד יש אנשים ישרים שם בחוץ, ואלו צריכים לשמש דוגמא נוצצת וזוהרת לדור שלהם. הם שמחו מאוד לקבל את הפרס אבל הם ידעו שהפרס האמיתי שלהם היה המעשה הטוב שעשו!