הנה כמות החברים המדויקת לה אתם זקוקים בחייכם

חברים ארעיים באים והולכים, אבל האמיתיים יישארו בחייכם. בטח שמעתם את המונח, ״איכות ולא כמות״ מהמורים שלכם בבית הספר התיכון. בין אם זה יפתיע אתכם או לא, הביטוי הזה תופס גם לגבי חברויות. זה נחמד שיש לכם המון חברים במעגל החברתי שלכם, אבל אתם זקוקים ל-4 כדי לנהל חיים בריאים ומוצלחים. חשוב מאוד גם שתהיה הכמות הנכונה כדי לחגוג אתכם את ההצלחות שלכם ולתמוך בכם ברגעים הפחות טובים.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה ובה סוגי חברים שונים להם אתם זקוקים כדי להרגיש שבעי רצון בחייכם.


חבר להרגעה ועידוד

לכל אדם יש את הספקות והפחדים שלו לגבי עצמו, העבודה או עניינים משפחתיים, ואנחנו זקוקים לחבר עליו אפשר להישען ולשחרר את הרגשות הללו מבלי לחוש אשמה. אנחנו רוצים חבר שמבין את הלך המחשבה שלנו ואת הדאגות שלנו כך שנוכל לשחרר קיטור ולחוש בטוחים.


יש אנשים שאתם יודעים שהם מרגיעים ומעודדים אתכם וכוונותיהם טהורות, אך למרות זאת אתם עשויים שלא להרגיש טוב במחיצתם אם תשתפו אותם בנושאים אלו. מוטב שיהיה לכם חבר אחד שלא מנחם אתכם לשווא ובמקום מראה לכם סימפתיה, וגורם לכם להרגיש שלבעיותיכם יש מענה ושאכפת לו מכם.

חבר שאפשר להשתטות במחיצתו

כולנו אוהבים להשתטות לפעמים, ומה טוב יותר מלעשות את זה עם חבר טוב שיש לו חוש הומור פרוע ויודע להשתחרר לפעמים מהעולם האמיתי?

כשאנחנו מתמודדים עם מבחר אתגרים בחיי היומיום שלנו, אנחנו יכולים להיות קשים עם עצמנו. זו הסיבה מדוע יש תחושת מימוש כשיש לנו חבר שמעודד אותנו ואפשר לצחוק איתו בסופו של יום ארוך. אם אין לנו חבר כזה, אנחנו עשויים להיות קשים עם עצמנו ולא לגלות גמישות, גם כלפי אחרים.

חבר שעוזר לנו לנקות את הראש
חבר שעוזר לנו לנקות את הראש, או במילים אחרות, ״חבר לעצה״ (“advice friend), הוא מישהו שמפיח בנו השראה לפתור את הבעיות שלנו ונותן לנו חוש כיוון לקבלת החלטות. סוג של חבר הוא בדרך כלל מבוגר יותר, בעל נפש חופשיה, וחי חיים מלאי הרפתקאות – הם בדרך כלל שמחים לשתף את הידע שלהם. הם יודעים כיצד להקשיב ולומר את הדברים הנכונים כתוצאה ממה שלמדו לאורך חייהם.

חבר שעוזר לנו להגשים את המטרות שלנו


מחקרים הראו שחבר לעבודה הופך אתכם למעשה ליותר פרודוקטיביים, גורם לכם להתעניין יותר בעבודה שלכם ומעודד אתכם לסיים את המטלות שלכם באותו היום. כאינדיבידואלים, קל יותר להשלים משימות אם יש לכם חבר כזה לצידכם – כך, האנרגיות מתואמות וניתן לאחד כוחות.

כשאנחנו מרגישים סטרס המקום העבודה, כיף שיש חבר שיכול להקל על המתח והלחץ ולעזור לנו להתמודד עם הסביבה. לא רק שזה מקל על הסטרס, זו גם הופך את החוויה במקום העבודה למעניינת יותר

בונוס חבר טוב

חבר טוב זה כמו בן משפחה נוסף, מישהו לחלוק איתו את רוב החוויות והסודות שלכם, מישהו שתמיד יהיה שם בשבילכם ולא משנה מה.

סוג זה של חברות מתאים ל-4 הקטגוריות שתיארנו, אבל יכול גם להיות תוספת. החבר הכי טוב שלכם לעולם לא ישקר לכם, יוביל אתכם בכיוון הנכון, יטכס עצה, ויהיה מוכן להקשיב לצרכים שלכם – הכל במכה.

כמה חברים יש בחיכם? האם אתם מתכננים לצמצם את המעגל החברתי שלכם?