זה מה שקורה לגוף שלך 10 שעות לאחר שאת מורחת לק לציפורניים

אפילו האנשים המודעים ביותר למצבם הבריאותי לא לוקחים בחשבון את ההשפעות שיש ללק לציפורניים על הגוף שלהם. בכל מקרה, מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שכמה מהלקים הנמכרים ביותר באמריקה מסבים הרבה יותר נזק ממה שחשבתם.

אלו הם תוצאות המחקר:
מדענים בדקו סימנים לשיירים של רעלנים כימיים על 24 נשים במחקר. הם מצאו עדויות לנוכחות רעלנים בגוף של כל אחת מהנשים הללו. מה היה מקור הכימיקלים הללו? לק לציפורניים. התוצאות הראו ב-100% שבגופם של מושאי המחקר נמצאו שיירים של טריפניל פוספט, 10 שעות בלבד לאחר שמרחו לק לציפורניים. תוצאות אלו הם חד משמעיות ואמורים להדליק נורה אדומה.


במחקר אחר, בדקו החוקרים אחר שיירים של טריפניל פוספט ב-10 סוגים שונים של לק לציפורניים ומצאו כימיקלים ב-8 מהם. בשניים מהם מצאו נוכחות של כימיקלים, שאינם מצוינים על גבי התווית, דבר שעשוי לשמש עילה לתביעה פלילית. זה עשוי לציין שכ-20% מהלק לציפורניים שנמכר בארצות הברית מכיל כימיקלים מסוכנים שאינם מצוינים על גב האריזה.


מהו טריפניל פוספט?
אחת הבעיות העיקריות שנגרמות ע"י הטריפניל פוספט (או tphp) מוכר כהפרעה למערכת האנדוקרינית אצל בני אדם – המערכת ששולטת בייצור ההורמונים שלנו. דוקטור הת'ר סטייפלטון מביעה את דאגתה, ואומרת: "ישנה עלייה בעדויות המראות קשר בין TPHP לאיזון ההורמונלי, חילוף החומרים, הרבייה וההתפתחות.

זה מזיק במיוחד לנערות שמשתמשות בלק לציפורניים על בסיס קבוע, בגלל שהתפתחות הורמונלית תקינה היא חלק חשוב מאוד מהגדילה. אבל החומר הזה אוצר בתוכו נזקים רציניים לבריאות של כל אדם שנחשף אליו. הוא משפיע גם על:

* נוירוטוקסין (עם השפעות על ההתפתחות)
* רעלן אנדוקריני (מרעיל את המערכת האנדוקרינית)
* רעלן מיני (מרעיל את מערכת הרבייה)
* העור הופך מגורה ואלרגי

סכנות בריאותיות אחרות הטמונות בלק לציפורניים:
פורמלדהיד. פורמלדהיד מוכר היטב כחומר מסרטן, מסיס במים ובאוויר. חשיפה לכימיקל הזה עשויה לגרום לסיפטומים כמו גירוי גרון, אסתמה ובעיות הקשורות בנשימה. אנשים עם מחלות כרוניות חשופים במיוחד להרעלת פורמלדהיד.

טולואן. הכימיקל הזה ידוע כמעכב התפתחות בקרב ילדים (מדענים מצאו שאריות שלו בחלב אם!). בנוסף, הוא עשוי לגרות את העור בעת החשיפה אליו.

דיבוטיל פתלאט. כמה חברות המייצרות לק לציפורניים מחליפים את ה-tphp בפתלאט, אך הוא אינו יעיל יותר לבריאותכם. למעשה, הוא מוביל לאותם סיכונים בריאותיים מאחר ורעלנים כמותו "מרגיזים" את ההורמונים ואת מערכת הרבייה שלכם.