הנה קצת חומר למחשבה אם גם אתם חוששים/חוששות שלא תמצאו את ה"אחד/אחת"

הפעם החלטנו להביא בפניכם מאמר די פרובוקטיבי, אבל מאוד מעניין ובעל תובנות מרתקות. העיפו מבט – אולי תלמדו משהו חדש על אחת השאלות החשובות איתן כולנו נאבקים.

אם הייתה לכם עכשיו הזדמנות להציץ לתוך כדור בדולח שחוזה את העתיד – ברגע זה, היום – והייתם רואים בבהירות יתרה שאתם…לעולם לא תפגשו את אהבת חייכם?


אני מבקש מכם לחשוב על דבר קשה, אני יודע. קיוויתם לפגוש את "האחד/האחת" מזה זמן רב – או לפחות משהו הולם שתוכלו לבלות איתו את שארית חייכם. אני יודע, אני יודע. אתם לא הוזים בדמיונות כמו כולם. אתם לא מאמינים בכל העניין הזה של נשמות תאומות. אבל ציפיתם לפגוש מישהו שיהיה כמעט כמוכם. מישהו להתכרבל לצדו בסוף יום ארוך, מישהו שידאג לכם כשאתם חולים ויקשיב לסיפורים שלכם בכל ערב אחרי העבודה. כולנו מצפים לכך. אנחנו בני אדם.


בגלל שזה העניין בלמצוא אהבה – זה משפיע עלינו כל הזמן. וכולנו שונאים להודות בזה. אבל אהבה נמצאת בחזית המעשים שלנו אפילו אם אנחנו לא מודעים לזה. היא הסיבה לכך שקניתם את מכנסי הג'ינס החדשים בשבוע שעבר. היא הסיבה בגלל הלכתם למסיבת הברביקיו ההיא בסופ"ש שעבר למרות שלא רציתם ללכת. היא הסיבה בגללה אתם מרגישים את חוסר הביטחון מזדחל, ומרגישים פגומים וחוששים מכל מה שעתיד לבוא. אהבה היא מקור ההשראה לשינויים הגדולים שעוברים עליכם.

אז אם הייתם יודעים, בלי צל של ספק, שלעולם לא תהיה לכם אהבה, האם הייתם חיים את החיים שלכם אחרת? מה הייתם משנים בשגרת היומיום שלכם? מה לגבי התכניות ארוכות הטווח?

הנטייה הראשונית שלכם תהיה לומר "כלום". אחרי הכל, אתם אנשים חכמים. יש לכם תכניות שלא נתונות להשפעה של אף אחד. לכולנו. אבל תתעכבו רגע על העניין הזה. כי הנה מה שאנחנו לא רוצים להודות בו לגבי אהבה: האהבה היא משענת עליה אנו נתמכים כל הזמן. הרעיון שיום אחד מישהו יאהב אותנו למרות כל הפגמים שבנו הוא תירוץ עדין מדוע לא לנסות ולשנות אותם. העיקרון של שני חצאים היוצרים יחד שלם מונע בעדנו להפוך לחצי הטוב שלנו. אנחנו רוצים שמישהו יסחוף אותנו בשעות האפלות שלנו ויושיע אותנו, אבל מה היה קורה לו היינו יודעים שזה לעולם לא יקרה? הגיע הזמן שנתחיל לעשות דברים אחרת.

לו הייתם יודעים שאהבה מעולם לא תהיה אפשרות לגביכם, מה הייתם עושים? כיצד הייתם מתכננים את שארית החיים שלכם? האם הייתם שמים דגש על הקריירה, מפתחים נטייה חזקה למצוינות? או שאולי הייתם משתמשים בזמן הזה כדי להשקיע בעצמכם – יוצאים ליותר חופשות, מטיילים רחוק מחוץ לאזור הנוחות שלכם? אם הייתם יודעים שלעולם לא תזכו להרגיש את הריגוש שבאהבה המפתחת, האם הייתם פונים לריגושים הנמצאים בתוככם? כיצד הייתם גורמים לדם שלכם לפעפע ולרתוח?

ומה לגבי שאר מערכות היחסים שלכם – האם הייתם מייחסים להם יותר חשיבות? האם הייתם מבלים יותר זמן בקרב בני המשפחה, לו הייתם יודעים שאלו האנשים שיאהבו אתכם יותר מכל גם בסוף החיים שלכם? מה לגבי חברויות? האם הייתם משקיעים יותר באנשים שאתם אוהבים בצורה אפלטונית לו הייתם יודעים שאף אחד לא יאהב אתכם באופן רומנטי? האם הייתם מתראים לעתים קרובות יותר, משתפים אותם יותר בחיים שלכם?

אני חושב שאם נאמין שלעולם לא נמצא אהבה, זה יכול להיות הדבר שיטרוף את הקלפים עבור רובנו. אולי בהתחלה נרגיש רע ונתמוטט אבל בסופו של דבר נבין שזוהי החירות האולטימטיבית. מבלי הפחד להיות לבד, ההזדמנויות שנפתחות בפניכם הן אינסופיות. תוכלו לגור בכל יבשת. תוכלו לטפס במעלה סולם הדרגות בעבודה. תוכלו לחזור ללימודים ולסיים את התואר בו תמיד חשקתם, מבלי לדאוג לגבי הטרחה הכלכלית הכרוכה בהטלת החובות שלכם על אדם אחר. האהבה עוצרת בעדנו, אמנם באופן עדין וכמעט לא מורגש, אך בדרכים רבות עד שאנחנו אפילו לא מצליחים לקלוט. וההבטחה להיעדר האהבה עשויה לטמון בחובה תחושה עצומה של שחרור.

כי אם לא היה עלינו לחפש אחרי אהבה כל החיים, היינו חופשים מספיק כדי להבין שזה בסדר אם נהיה אנחנו המאהבים של עצמנו. נוכל לבלות את החיים שלנו בפיתוח עצמי, בהצבת אתגרים לעצמנו, בשיפור העצמי ובגדילה, יותר משרוב האנשים מקווים ומסוגלים. נוכל להיות כל מה שחיפשנו ורצינו. נוכל לבנות את הנפש התאומה שלנו בעצמנו, בתוכנו.

אם יש דבר אחד שכולנו חייבים להפסיק לעשות, זה לחכות שמישהו אחר יופיע וישנה את החיים שלנו. פשוט היו האדם לו אתם מחכים. חיו את חייכם כאילו אתם האהבה לה אתם מחכים. כי זה הדבר היחיד שאנחנו יודעים בוודאות – שבכל ניצחון, כישלון, פחד והישג שתחוו עד יום מותכם, אתם תהיו נוכחים. אתם הולכים להיות האדם שיופיע בזמן הנכון ויקצור את פרי עמלו. אתם הולכים להיות האדם שיחזיק לכם את היד וירים אתכם כשאתם נשברים. אתם תהיו אלו שמרימים את עצמכם מהרצפה בכל פעם שמישהו מפיל אתכם לקרשים, ואם כל אלו אינן התכונות שהייתם רוצים למצוא באהוב שלכם, אז אני לא יודע מה כן.

עלינו להתחיל להעריך את כל מה שאנחנו מזמנים אל תוך החיים שלנו. כי האמת האירונית היא, שאתם הכי מושכים כשאתם לא מודאגים לגבי מי אתם מושכים. כשאתם חיים את החיים שלכם בביטחון, בחופשיות ומבלי ריסון, אתם מפיקים את סוג האנרגיה הזו שבלתי אפשרי לזייף. סוג האנרגיה שיכולה לשנות לא רק את החיים שלכם, אלא גם אלו שסביבכם.

אז תפסיקו לחפש אחר האחד/האחת לבלות איתו/איתה את שארית חייכם. היו האדם הזה.

ותנו לכולם לבוא ולחפש אתכם.