הסודות מאחורי 5 קסמים מפורסמים ומסתוריים אלו ישאירו אותכם בתדהמה

מופע קסמים היא דרך בדוקה ומוכחת כדי לשמור על הילדים שלנו שמחים ומשועשעים. לפעמים, להביט בכל הדברים הקסומים הללו מתרחשים, גורם אפילו למבוגרים שבינינו לומר:"איך זה אפשרי?!"

עבור כל אלו שלהוטים לגלות את האמת, החלטנו לחשוף את ההסברים מאחורי חמשת הקסמים הפופולריים בכל הזמנים.


להוציא שפן מתוך כובע
הסודות מאחורי חמשת הקסמים הגדולים של כל הזמנים


כדי לבצע את הקסם הזה, תזדקקו לשפן, שולחן המכוסה במפה, חתיכת בד, וכובע. קחו חתיכה מלבנית של בד שחור ועבה וקשרו אותו סביב ארבעת הפינות של השולחן בצורה משוחררת (לא הדוק). שימו את הארנב בתוך השק המאולתר. תלו את השק על וו, שממוקם בצד השולחן כך שיפנה אליכם בזמן ההופעה. יש לארגן את הבד שעל השולחן בצורה כזו שתמנע מהקהל לראות מה מתרחש בתוך השק. בתחילת המופע, הראו את הכובע לקהל כדי להמחיש שאין כלום בפנים. בשלב הבא, שימו את הכובע על השולחן, כשהפתח של הכובע פונה אל שטח הפנים של השולחן. בעזרת תנועות קלות ולא מורגשות, הרימו את הכובע במהירות מהשוליים ושימו את השק מתחת לכובע. עכשיו, בצעו כמה תנועות המדמות קסם או כישוף, הסירו את הכובע מהשולחן וחשפו את הארנב לקהל.

להעלות עשן מבין האצבעות
הסודות מאחורי חמשת הקסמים הגדולים של כל הזמנים

קחו קופסת גפרורים וחתכו את אחד הצדדים בהם משתמשים בדרך כלל כדי לחכך את הגפרור ולהדליק אותו. הפרידו את השכבה הדליקה מהקרטון עצמו. קפלו את הרצועה לשניים והדליקו. תנו לזה לבעור, כבו ואספו את השארית שנוצרה כתוצאה מהשריפה.
שארית הזרחן היא כל שתצטרכו כדי לבצע את הקסם הזה! שפשפו את הזרחן בזהירות לתוך האגודל והאצבע המורה שלכם. כעת כל שתצטרכו הוא לשפשף את שתי האצבעות יחד כדי לגרום להם להעלות עשן. לאחר שהקסם נגמר, אל תשכחו לשטוף ידיים!

לכופף כפית
הסודות מאחורי חמשת הקסמים הגדולים של כל הזמנים

כדי לבצע את הטריק הזה בהצלחה, תצטרכו קודם להחביא מטבע כסף קטנה בכף היד שלכם. כשאתם מוכנים "לכופף" את הכפית, החזיקו את המטבע בצורה כזו שניתן לראות רק קצה אחד. מקמו את המטבע מעל הידית של הכפית כך שייראה כאילו כל שאתם עושים הוא פשוט להחזיק את הכפית. לחצו על הקצה האובלי של הכפית כנגד השולחן כדי לנסות וליצור רושם שאתם משקיעים מאמץ רב ב"כיפוף" הכפית. בעודכם עושים זאת, תנו לידית של הכפית ליפול מהחלק האחורי של היד שלכם. בעוד קצה המטבע עדיין מוצג לראווה, זה ייראה כאילו הכפית באמת מתחילה להתכופף.

לגרום למישהו "לרחף"
הסודות מאחורי חמשת הקסמים הגדולים של כל הזמנים

בתחילת הקסם המדהים הזה, העוזר של הקוסם (בדרך כלל אישה לבושה בשמלה ארוכה) שוכבת על השולחן. כשהיא עושה את זה, היא מוודאת שקפל השמלה שלה נופל ישר לרצפה, ומסווה את המרווח מתחת לשולחן. לאחר מכן הקוסם ממשיך כדי לגרום לה "לרחף" מעל השולחן. כדי שהטריק הזה יצליח, הקהל חייב להאמין שהבחורה מרחפת באופן קסום. במציאות, האפקט מושג באמצעות מכניקה של הרמה. כדי להוסיף ריגוש, הקוסם ייקח חישוק ויעביר אותו דרך הגוף של העוזרת שלו. אין שום דבר מיוחד בחישוק (אין בו מרווחים או משהו כזה). הדירשה היחידה היא שהחישוק יהיה גדול מספיק כך שניתן יהיה להעביר אותו שוב ושוב דרך הנערה מבלי לגעת באותו עזר הרמה. במהלך כל הקסם הזה, הקוסם חייב להיות זהיר ולעמוד באופן שיסתיר את המוט שמחזיק את העוזרת שלו מעל השולחן.

גברת "זיג זג"
הסודות מאחורי חמשת הקסמים הגדולים של כל הזמנים

בקסם הנפלא הזה תזדקקו למספר קופסאות בגובה של 35 ס"מ ובמה ניידת בגובה 20 ס"מ. כשהעוזרת נכנסת לקופסה התחתונה, היא עומדת מעל חור מוסתר המופעל באמצעות קפיץ. החור נפתח כלפי מטה לתא ריק, שנמצא בתוך הבמה הניידת. בעוד הקוסם סוגר את כל הדלתות של הקופסאות, הבחורה מחליקה למטה דרך הפתח ויושבת ברגליים שלובות בתוך התא הפנימי של הבמה. כל אחד משלושת הקופסאות העליונות הוא בעל שני פתחים – אחד אמיתי והשני לא. כשהקופסאות מוערמות האחת על השנייה, הפתח האמיתי יוצר מעין דלת בגודל אדם (אותה דלת בה משתמשת העוזרת כדי להיכנס פנימה). מצד שני, הפתחים המזוייפים מעוצבים כך שיחשפו נישות בעובי של 5 ס"מ בלבד. בתוך כל אחת מהקופסאות הללו ישנם חלקים של בובת תצוגה, שעובדים בתיאום עם פלג הגוף העליון של העוזרת ולבושות באותה חליפה כמו זו שלובשת העוזרת. כשההופעה מתחילה, הקוסם לוקח כל אחת משלוש הקופסאות העליונות ומערבב אותן. זה נעשה כדי לבלבל את הקהל. בעוד הקוסם פותח לבסוף את הקופסאות, הקהל רואה מעין גירסה מבולגנת של החלק העליון (הטורסו) של העוזרת. כמובן, אנחנו מדברים על חלקים של בובת תצוגה, הנמצאים בפתחים המזוייפים!