זאת הסיבה האמיתית לכך שמכסים פסי רכבת בחצץ. בחיים לא הייתי מנחש!

הרכבות בימינו הן אחת מכלי התחבורה החשובים ביותר, אשר בחלק מהפעמים מהווים דרך אחת ויחידה למעבר בין מדינות. באמצעות הרכבות ניתן להגיע לא רק למרחקים ארוכים אלא גם בין ערים אשר קרובות אחת לשניה, וכל זה במחיר סביר לכל כיס.

האנושות "ביזבזה" כמעט שתי מאות על מנת להגיע לשיפור ולשדרוג של כלי רכב זה. בסופו של דבר נוצרה האבולוציה מהקטר הישן הנוסע 30 קמ"ש לרכבת הנוכחית אשר מגיעה ליותר מ300 קמ"ש.


הרכבות הומצאו לפני יותר מ200 שנה..


הסיבה האמיתית לכך שמכסים פסי רכבת בחצץ. בחיים לא הייתי מנחש!

אשר הפכו בימינו לרכבות מהירות במיוחד

הסיבה אמיתית לכך שמכסים פסי רכבת בחצץ. בחיים לא הייתי מנחש!

גם אם אתם חובבים מושבעים של נסיעה ברכבת בטח שאלתם את עצמכם את השאלה מדוע הפסים של הרכבת מכוסים בכל מיני אבנים קטנות? הרי אבנים לא נמנעים עם תכונות היציבות עבור כלי התחבורה השונים. אז מדוע דווקא אבנים? לא עדיף היה להשתמש בבטון או אספלט?

מדוע דווקא אבנים?
הסיבה האמיתית לכך שמכסים פסי רכבת בחצץ. בחיים לא הייתי מנחש!

למרות שתחילה החצץ נראה כחסר יציבות , הוא הבסיס הנוח והחסכוני ביותר על מנת למלא את האזור הריק סביב המסילה. בזכות החצץ המסילה שומרת היטב על מקומה ולא זזה ממנה אפילו לא למילימטר.
פסי רכבת רבים עלולים לשנות את מקומם עקב טמפרטורות גבוהות, חום, כפור, רעידות אדמה ואפילו בגלל צמיחה של עשבים במקום. ההשפעה של הגורמים הללו עלולה להיות מסוכנת עבור הקטר העובר במקום.

התוצאה מכך שלא כיסו את פסי הרכבת בחצץ
הסיבה האמיתית לכך שמכסים פסי רכבת בחצץ. בחיים לא הייתי מנחש!

במהלך בניית המסלול מניחים שכבה צפופה של חצץ על מנת לשמר מסלול מדויק. רכבות העובדים אמורים לעבור במקום במהירות נמוכה ובכך לעזור לאבנים להתיישב במקומם כדי שלא יוכלו לנוע.

רכבת עובדים עוברת על מסלול חדש על מנת לעזור לחצץ להתיישב במקומו

לכן החצץ הוא החומר המתאים ביותר לכיסוי פסי הרכבת. עכשיו כשאתם יודעים זאת שתפו את חבריכם אשר שאלה זו מעסיקה אותם.