הפרי הטוב ביותר למניעת התקפי לב, לחץ יתר, שבץ וכולסטרול גבוה

בארה"ב, שבץ הוא הסיבה המובילה לנכות רצינית וארוכת טווח. בכל שנה, כמעט 795,000 אנשים חווים שבץ, ומתוכם כ-600,000 חווים שבץ בפעם הראשונה. המטרה היא לנסות ולמנוע מהמקרה לחזור על עצמו. ע"פ מחקרים, תמרים הם המאכל שיכול לעזור למנוע שבץ בצורה הטובה ביותר. בנוסף, לתמרים היכולת לעזור במניעת לחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה.

מהם תמרים? תמרים הם פירות ממשפחת הדקליים. כדי להיות הפרי הכי טוב למניעת בעיות לב וכלי דם, אתה צריך להיות די מיוחד. תמרים עמוסים בסידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן ואבץ, חומרים בעלי הרבה יתרונות בריאותיים.


מניעת טרשת עורקים: ע"פ מחקרים ישראליים, אכילת תמרים לפחות פעם ביום יכולה למנוע התפתחות טרשת עורקים. טרשת עורקים היא מחלה בה מצטבר פלאק בתוך העורקים, אשר מתקשה ומצר את העורקים, מה שיכול לגרום להתקף לב או לשבץ. מחקרים נוספים מצאו כי אכילת לפחות 100 גרם של תמרים ביום למשך 4 שבועות יכולה להקטין את רמת השומנים בדם בלפחות 15%. בנוסף, תמרים יכולים להוריד את רמת חמצון השומן בגוף בלפחות 33%, מה שבתגובה גורם לירידת רמת הכולסטרול.


הפרי הטוב ביותר למניעת התקפי לב, לחץ יתר, שבץ וכולסטרול גבוה

הורדת לחץ הדם: ע"פ מחקר שנערך בביה"ס לרפואה באוניברסיטת הארוורד, לתמרים היכולת להוריד את לחץ הדם. מחקרים ממליצים על צריכת 8 מנות (220 גרם) תמרים בשבוע.

מניעת שבץ: תמרים עמוסים במגנזיום. מחקרים הראו כי צריכת 100 גרם תמרים יכולים להוריד את הסיכון לשבץ בכ-10%.

יתרונות בריאותיים נוספים: ע"פ מחקר שנערך ב-2005, צריכת תמרים על בסיס יומי יכולה להרגיע פצעים דלקתיים במערכת העיכול. הסיבה היא שתמציות מימיות ואתנוליות שנמצאות בתמרים מפחיתות את רמות האתנול בגוף.

מניעת סרטן: כפי שהוזכר, תמרים מכילים הרבה מגנזיום. מגנזיום מרגיע דלקות בגוף, אשר מקושרות למספר מחלות, בניהן סרטן. מחקר בריטי מ-2015 מצא כי תמרים יכולים להקטין את הסיכוי לפתח סרטן המעי.

יתרונות בהריון: נשים תמיד ירצו את ההריון והלידה הבריאים ביותר. מחקרים מצאו כי צריכת תמרים יכולה להשפיע על תוצאות הלידה. המחקר חקר 69 נשים במשך כשנה, ומצא כי נשים אשר צרכו תמרים במהלך ארבעת השבועות שלפני הלידה היו בעלות סיכוי נמוך יותר להתערבות רפואית בלידה.

הפרי הטוב ביותר למניעת התקפי לב, לחץ יתר, שבץ וכולסטרול גבוה