הצבע הזה שובר את האינטרנט. האם אתם רואים כחול או ירוק?

האינטרנט שוב הפך מפולג בגלל מחלוקת על איזה צבע אנשים רואים. הפעם זו לא השמלה המפורסמת של שנה שעה שהופיעה כשחור וכחול או זהב ולבן. כעת מדובר פשוט בצבע אחד שמחלק את האנשים לשתי מחנות, והן אלו שרואים כחול מול אלו שרואים ירוק. התבוננו בתמונה שבהמשך והחליטו איזה צבע אתם רואים!
Optical Express, חברה בריטית, ערכה סקר על תפיסת צבע בו נתבקשו אנשים לזהות האם הצבע שייר למשפחת הצבע הירוק או הכחול. במבט ראשון, 64% השיבו ירוק ו-32% השיבו כחול. אותם המשתתפים נתבקשו לזהות שוב מהו הצבע, אבל הפעם היה זה בין שני צבעים שהשתייכו בבירור לגוון הכחול. בפעם השנייה היו אלו כ-90% מהאנשים שהשיבו ירוק.
לפי האתר של חברת Optical Express, הצבע הוא למעשה יותר ירוק מכחול, וזה הופך ברור יותר כששמים אותו ליד גוונים שהם כחולים בבירור. בכל מקרה, השיעור האמיתי שצריך ללמוד מכל הדבר הזה הוא כיצד אנו תופסים את גוון הצבע הספציפי הזה באופן כל כך שונה, וזוהי רק דוגמא בסיסית, כי זה יכול להיות כל דבר אחר שאנו תופסים בעזרת החושים שלנו!
מדהים כמה עניין יכולה להפיץ פיסת צבע קטנה ולהראות כמה אנחנו מיוחדים ושונים האחד מהשני. שתפו את זה עם החברים ובני המשפחה שלכם כדי לראות איזה צבע הם חושבים שהם רואים!

איזה צבע אתם רואים? שתפו אותנו בתגובות