הרופאים לא מצליחים לפענח מדוע אישה בת 20 נראית כמו תינוקת בת 9 חודשים

הווארד ומלאני גרינברג הביאו לעולם את בתם היפהפייה, ברוק. בעיות הבריאות של ברוק הותירו את הרופאים מבולבלים למשך שני עשורים, עד שהיא נפטרה.

לפני שהייתה בת 6, ברוק חוותה 7 כיבי קיבה, אפילפסיה ושבץ – כל אחד מהם לסירוגין, לעתים אף לא מותירים נזק באופן מסתורי.


למעשה, כשברוק הייתה בת 4, היא "נרדמה" למשך 14 ימים רצופים. הרופאים מצאו אצלה גידול במוח. הווארד ומלאני היו בטוחים שהם הולכים לאבד את בתם, והם אפילו קנו ארון מתים. בכל מקרה, ברוק התעוררה, והגידול המסתורי נעלם באורח נס.

היה זה בערך אז כשהווארד אמר כי נראה שברוק הפסיקה להזדקן. האוורד ומלאני הבינו שמשהו לא בסדר כשאחותה הצעירה של ברוק החלה להיראות יותר מבוגרת ממנה.


"ככל שהתבגרה, כך זה הפך יותר לא ייאמן", מספרת מלאני ל-WBAL.

ברוק מעולם לא שקלה יותר מ-7.25 ק"ג והגיעה לגובה של 76.2 ס"מ. במשך כל חייה, היה צורך לשאת אותה בעגלה. המוח שלה לא התפתח מעבר ליכולת השכלית של גיל שנתיים, למרות שהייתה אדם מלא שמחת חיים, שזיהתה ואהבה את ההורים שלה ואת שלושת אחיותיה.

הרופאים אבחנו לבסוף את ברוק כלוקה בתסמונת ה-X השביר (או תסמונת מרטין-בל, היא תסמונת גנטית המופיעה כמגוון תסמינים פיזיים, אינטלקטואלים, רגשיים והתנהגותיים בטווח מתון עד חמור. לבעלי לקות זאת ישנם תווי פנים ייחודיים, סימפטומים המזכירים את הקשת האוטיסטית, עם הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות – דיכאוניים או אפילפטיים, כשרבים מהם לוקים גם בפיגור שכלי), מחלה שיש רק ל-7 (!) אנשים אחרים מסביב לעולם.
הרופאים עדיין מבולבלים לגבי הגורמים למחלה.

"היא ללא ספק מעיין נעורים, אם אתם חושבים על זה", אומר האוורד. "היא מראה לי שאפילו שזה קשה מאוד לפעמים, היום הבא עשוי להיות טוב יותר".

ב-2013, ברוק נכנעה למצבה הבריאותי, אך חייה והמורשת שלה יישארו רבי חשיבות להבנת חולים אחרים בתסמונת ה-X השביר.

בבקשה, שתפו את זה כדי להודות ולשבח את משפחת גרינברג שפתחה בפנינו את הדלת לסיפור המשפחתי המיוחד שלה.