הרופאים מזהירים: אתם חייבים להפסיק להשתמש ברדיד אלומיניום ומיד!

נייר אלומיניום משמש מצרך הכרחי בכל מטבח אמריקני מזה דורות. גליונות המתכת המודפסים והדקיקים נמצאים בכל מגירת עזר בכל מטבח, והיא אחת הדרכים השימושיות ביותר כדי לטפל בנושאים רבים הקשורים בבישול ובמטלות באזור המטבח. ניתן להשתמש בו כדי לעטוף שאריות מזון, ובעוד זה נראה כמו שימוש בטוח, רופאים מזהירים כעת כי שימוש בנייר האלומיניום עלול לגרום לבעיות בריאותיות רבות בהמשך הדרך.

הסיבה לכך היא שהאלומיניום ממנו עשוי הרדיד, הוא מתכת כבדה ורעילה שעשויה לגרום לאלצהיימר ולבעיות נוספות הקשורות למערכת העצבים במוח.


הרעלת מתכת כבדה היא בעיה הקיימת במספר תעשיות, אבל תעשיית הבישול מתעלמת לעתים קרובות מלקיים דיון בנושא הזה.
בכל מקרה, הוכח כבר בעבר כי אלומיניום יכול לגרום להרעלה וזיהום במערכת העצבים, וזו בתורה עשויה לגרום לנזק לצמיתות. נזקים כאלו קשורים לבעיות בזיכרון, בשווי המשקל, ולשליטה פיזית בגוף. אם לא די בכך, האלומיניום יכול להזיק לעצמות מאחר ומתכת מחליפה את הסידן ברמה הביולוגית. בעוד שלד אלומיניום אולי נשמע טוב, האמת היא שזה כואב מאוד. סידן מונע מהעצמות לקרוס ולהישבר תחת לחץ.


אפילו שאיפה של חלקיקי אלומיניום עשויה לגרום לבעיות, כולל לַיֶּפֶת (פיברוזיס) של הריאה ובעיות חמורות הקשורות בנשימה. האמת היא שהסכנות הטמונות באלומיניום מתחילות כבר לעשות את דרכם להמונים, ואולי בקרוב תמצא חלופה לשימוש בו. פחיות אלומיניום הן סכנה לכשעצמן והסיכוי שהאלומיניום ידלוף לתוך המזון או המשקאות שלנו הוא ממשי מאי פעם.