הוא קרא לה "נערת הלטאה". אבל כשתראו את התמונות, אתם תרצו בטובתה.

ב-5 באוגוסט, 2015, האחות המיילדת האדי בורבלי מברדפורד, אנגליה, נפגעה מרכב – בזמן שדעתו של הנהג הייתה מוסחת כי סימס – לא עצר במעבר החצייה, דרס את האדי ולכד אותה תחת גלגלי המכונית.


לאחר שחולצה תחת גלגלי הרכב ע"י צוות החילוץ שפעל במהרה, הובהלה האדי לבית החולים, שם הרופאים והאחיות עבדו אל תוך הלילה כדי להציל את חייה. היא סבלה מריבוי פציעות: מספר שברים בעצמות השוק, שברי מאמץ, ברך שיצאה ממקומה, מספר קרעים ברצועות וקרסול שבור.


כמטפסת וטיילת לשעבר, האדי הייתה שבורה כשהרופאים אמרו לה שייתכן ולא תוכל ללכת שוב. רק חודשיים לפני התאונה, האדי התחילה לצאת עם החבר שלה טום. לאחר ששמעה את האבחנה העגומה של הרופאים, היא אמרה לו, "אתה לא חייב להישאר לצדי, אני לא מצפה ממך שתעשה זאת. אני לא הבחורה שפגשת ואני אבין אם תרצה להתקדם הלאה". אבל טום נשאר. ובעזרת התמיכה שלו, האדי קיבלה החלטה: היא תלך שוב. לא משנה מה הרופאים אמרו. אבל ציפה לך הליך החלמה ארוך לפניה. הרגליים שלה ניזוקו באופן כה חמור, שהותאם לה התקן בשם איליזארוב (Ilizarov=בניתוחים לפי שיטת איליזרוב מרכיבים מערכת של קיבוע חיצוני על הרגל או היד ובהדרגה ניתן להאריך עצמות או לתקן עיוותים קשים), שהוא התקן מתכת חיצוני הנועד להחזיק את העצמות שלה יחדיו בעודן מחלימות. הכאב היה מייסר.

למרות שהייתה שמחה כשהוסר ההתקן כחצי שנה לאחר מכן, האדי התמודדה עם מציאות חדשה לאחר שהתבוננה בצלקות שנותרו כתוצאה מהתאונה במקום בו העצם קרעה את העור שלה. כשהקיץ הגיע, המודעות העצמית הכתה בה: כיצד היא תלבש מכנסיים קצרים? למרות הפחדים ההתחלתיים, האדי למדה לקבל את הצלקות שלה. "האמת היא שהצלקות שלי הן סימנים להישרדות שלי – כמעטת מתתי וכאחות אני יודעת טוב מדי כמה אני ברת מזל. לכן אני חייבת לשים את הפחדים שלי בצד והחלטתי לאמץ אל לבי את הצלקות שלי כחלק מהמסע שלי בחזרה לחיים".

שנה לאחר מכן, בעזרת קביים, האדי החלה ללכת שוב, והדהימה את הרופאים בהחלמה יוצאת הדופן שלה. צילום רנטגן גילה שעצם השוק שלה אפילו גדלה שוב, אחד הרופאים כינה אותה בשם "נערת הלטאה". הנה היא מתאמנת בהליכה:

בעודה ממשיכה להתקדם באופן בלתי רגיל, האדי תיעדה את תהליך ההחלמה בעמוד הפייסבוק שלה, לו קראה בשם "המסע של האדי". טום היה לצדה לאורך כל המסע, יחד עם המשפחה התומכת וצוות רופאים מדהים.

האדי הראתה שאפילו בהתמודדות אל מול פציעות חמורות במיוחד, גישה חיובית יכולה לשחק תפקיד רציני בתהליך ההחלמה. היא ברת מזל לא רק כי שרדה תאונה כה מחרידה, אלא גם יצאה ממנה כשהיא מוכנה להמשיך ולהגשים את החלומות שלה. אנחנו מורידים בפניך את הכובע האדי, על הנחישות והדוגמא החיובית שאת משמשת!