הורים מזהירים: אם אתם מבחינים בסימנים הללו על ילדיכם, משהו רציני מתרחש

בתי הספר מפרסמים אזהרות הקשורות ב"אתגר המחק", טרנד חדש שמותיר ילדים עם כוויות וזיהומים פוטנציאליים.

בית ספר תיכון בצפון קרוליינה פרסם אזהרה מפני ילדים שמפשפשים מחק כנגד העור שלהם בחוזקה בעודם מקריאים את האלפבית, כך לפי רשת WBTV. בית הספר התיכון East Iredell מוסר שישנם מספר תלמידים אשר סובלים מכוויות כתוצאה מהאתגר הזה, כך לפי פוסט שנכתב בפייסבוק.


בית הספר מספק גם לינק למאמר על מקרה שהתרחש כתוצאה מאתגר דומה בשנת 2015, כשנער נאלץ להתפנות לבית החולים בגלל תסמונת הלם רעלי בה לקה, שככל הנראה קיבל כתוצאה מבקטריה על המחק אותו שפשף כנגד זרועו.


אתגר המחק צובר פופולריות ברחבי הרשת, כשילדים ונערים מפרסמים תמונות וסרטונים שלהם עושים את האתגר, כמו גם חתכים וחבורות כתוצאה מהחיכוך שנגרם ע"י המחק, מדווח ה-Today.

הרשויות להורים: אם אתם מבחינים בסימנים הללו על ילדיכם, משהו רציני מתרחש.

"חשבתי לעצמי שזה אחד הדברים המטופשים ביותר ששמעתי בחיים", אומר אחד ההורים בהתייחסו לאתגר.

"אני חושב שהילדים בודדים. הם יושבים מול האינטרנט ואין להם אף אחד לבוא איתו במגע", אומר אחר.

נראה שאחרים לא מופתעים מהאתגר, ואומרים שילדים לוקחים על עצמם אתגרים דומים בעזרת מחק מזה שנים.

"זה שום דבר חדש", אומר מגי אחד בעמוד הפייסבוק של תיכון East Iredell. "כל מי שלמד איתי בבית הספר לפני 30 שנים עשה את זה".

הבט אחד של הטרנד הזה שדווקא לא הפתיע את רופאת הילדים וונדי סו סוונסון, היה האופן בו ילדים מתרברבים על הפציעות שלהם כתוצאה מהאתגר.

"הילדים האלו מתנהגים כמו ילדים", אומרת סוונסון. "זה נראה כאילו ישנה יוהרה בזה, שישנה גישה קלה…כשאתם חושבים על הדינמיקות החברתיות אליהם מנסים ילדים להשתייך, כדי לזכות בתשומת לב ולהפגין חוזק, זה לא מפתיע".

סוונסון מציעה להורים ולמורים להסביר לילדים שאתגר המחק הזה יכול להזיק להם. כוויות מחק מזדהמות ע"י סטפילוקוק או זיהומי עור אחרים, וגורמים נזק פוטנציאלי.

"ילדים לא יודעים זאת, אבל העור שלכם לא סטרילי, הוא עמוס בבקטריה וכשהעור שלכם נפצע או נחתך, בקטריה יכולה לזחול פנימה ולגרום לזיהום", אומרת סוונסון.

"רוב הילדים הולכים לשחק את המשחק המטופש הזה ולסבול מעור אדמומי, או אפילו לסבול מפציעה שתותיר צלקת", היא מוסיפה. "רוב הילדים יהיו בסדר בגלל שהמערכת החיסונית שלהם יכולה לעמוד באתגר".