התמונה הזו יכולה לחשוף את הפחד העמוק ביותר שלכם

לסכינים, זחלים, פרפרים ותפוחים יש דבר אחד במשותף: הם יכולים לחשוף את הפחדים שלכם. מראה של פיצן מפחיד או עכביש מזדחל לעברכם עשוי להקפיץ אתכם מהכיסא שלכם אבל ישנם פחדים מסוימים שמבעבעים בתת המודע שלכם ואתם אפילו לא מודעים לקיומם.

צוות האתר שלנו רוצה שתתחברו לתת המודע שלכם בניסיון להבין ממה אתם באמת פוחדים. פשוט הסתכלו בתמונה הזו ושימו לב מה קופץ קודם.


מה ראיתם קודם?

אם ראיתם פרפר:


אתם חוששים שמא מישהו יבגוד בכם. אתם נוטים שלא לבטוח באנשים, כנראה בגלל שנפגעתם או שדחו אתכם. פרפרים ממסמלים גם אירועים טראומטיים מהילדות שלכם או דחייה במקום העבודה שלכם. כשאתם עוברים חוויה כזו המוח שלכם לא מצליח לעבד את זה, וזה יצוף במצב דומה שיעורר את הזיכרון הזה.

אם ראיתם תפוח

אם הבחנתם קודם בתפוח פירוש הדבר הוא שהפחד הגדול ביותר שלכם הוא מפני המוות. זו כנראה לא תגלית מרעישה מאחר וכולנו חוששים מפניו. אבל העניין הוא, שאתם למעשה פוחדים מלאבד מישהו קרוב אליכם. אתם מלאי אהבה ואכפת לכם מאחרים וסביר להניח שהפחד שלכם מבוסס על אירוע טראומטי. אובדן של אדם בעבר הותיר צלקת על תת המודע שלכם.

אם ראיתם זחל:


האם שמעתם פעם על המונח ׳פסמופוביה׳? אם אתם רואים זחל, אז כנראה שתת המודע שלכם פוחד מפעילות על טבעית, כמו לראות רוחות. המוח שלכם נכנס לפעולה רק שמזכירים מילים כמו רוח רפאים, מכשפה או כל ישות על טבעית אחרת. אפילו אם המוח הרציונלי שלכם יודע שזה לא יכול להיות אמיתי, אתם מרגישים נרדפים ע״י מחשבות ברות חלוף התוקפות את ראשכם.

אם ראיתם סכין

סכינים הם סמל לאיום. אם הבחנתם בזה קודם, הפחד שלכם יכול להיות קשור בהידבקות במחלת חשוכת מרפא. כולנו פוחדים ממחלות וזקנה, אבל הפחד הזה נעוץ עמוק בתת המודע שלכם וזוהי המחשבה היחידה שגורמת לכם לביעותים. רוב האנשים המבחינים בזה קודם חוששים ממחלה חשוכת מרפא או מוות פתאוממי ללא סיבה או הסבר.

האם הייתם מודעים לפחדים המושרשים שלכם? אילו דברים אחרים מפחידים אתכם? שתפו את המבחן הזה עם החברים או בני המשפחה כדי להבין טוב יותר את הפחדים שלהם.