התמונה הראשונה בה תבחינו תחשוף רבות אודות הצד הפעיל במוח שלכם

הפסיכולוג וזוכר פרס נובל רוג׳ר וו. ספרי מצא שלמוח יש שני המיספרות – השמאלית והימנית – כל אחת בעלת תפקודים שונים, והאופן בו אתם חושבים תלוי בצד הדומיננטי. בהתבסס על מחקרו ישנם מספר מבדקים שיכולים להכריע מהו תהליך החשיבה שלהם ודפוסי האישיות שלכם.

צוות האתר שלנו מעריך רבות מבדקים מהסוג הזה והגה בעצמו מבחן מעולה שיעזור להתבונן פנימה. עשו את המבחן וגלו מעט יותר אודות עצמכם.


העיפו מבט חטוף בתמונה. איזו חיה אתם רואים קודם?


כעת המשיכו לגלול כדי לגלות יותר אודות האופן בו המוח שלכם פועל בהסתמך על החיה שראיתם קודם

ראש הנמר

ההמיספרה השמאלית של המוח שלכם פעילה יותר מהימנית. אתם אנשים אנליטיים, מכווני מטרה ומאורגנים. כשאתם מתמודדים עם בעיה אתם נוטים לפעול בהיגיון, להיות מחושבים ואובייקטיביים.ֿ

בכל מקרה, לפעמים, בגלל שההחלטה שקיבלתם נתקבלה אחרי מחשבה מרובה, אתם נוטים להיות עקשנים. לכן, מומלץ כי תקשיבו לעצתם של אחרים ותקחו גם אותם בחשבון. זכרו כי מעט צניעות תשרת אתכם היטב.


דפוסי האישיות שלכם:

*תכנון: אתם נוטים לעשות דברים בצורה מתוכננת, כמו ברשימת מטלות
* דיוק: יש לכם מטרות ברורות, מובחנות ואתם וודאיים לגבי הדרך שיש לקחת כדי להשיגן.
* רציונל: רגשות לא עומדות בדרככם להשגת המטרות.
* היגיון: יש לכם חוש למתמטיקה, מדעים ורעיונות המורכבים ממטרות רצופות בזו אחר זו.
* ריאליזם: העולם שלכם אמיתי מאוד. בתוכו, אין מקום לסיפורי מעשיות ומדע בדיוני. באופן דומה, למרות שהמטרות שלכם עשויות להיראות יהירות עבורם אחרים, אתם יודעים שהן מציאותיות מאוד וברות השגה.

הקוף התלוי

ההמיספרה הימנית של המוח שלכם פעילה יותר. אתם אנשים יצירתיים ומלאים ברעיונות חדשניים. כשאתם מתמודדים עם בעיה אתם סומכים יותר על האינטואיציה שלכם (שברוב המקרים נכונה) מאשר על חשיבה ביקורתית.

אתם יודעים בדיוק שכל צעד שתקחו בחיים שלכם הוא שיעור עבורכם וזה כולל גם הפסדים בדרך להשגת המטרות. עבורכם, המסע חשוב יותר מהתוצאה. מאחר ואתם חולמניים, לעתים קרובות אתם אובדים בעולם החלומות שלכם. חשוב כי תערכו בדיקת מציאות אחת לכמה זמן כדי לשים לב גם לפרטים הקטנים יותר המרכיבים את העולם הסובב אתכם.

דפוסי האישיות שלכם:

* אימפולסיביות: אתם עושים דברים בצורה ספונטנית. יש לכם קטע עם גישה שהיא מחוץ לקופסה.
* רגישות: אכפת לכם המון מדברים רבים. אתם מבלים זמן רב בתהיות ובמעשים המבוססים על רגשות.
* יצירתיות ואמנות: אתם מוכשרים במוזיקה, אמנות ושאר תחומים יצירתיים
* אינטואיטיביות: אתם לא עושים רשימת מטלות או עובדים לפי הספר. אתם פותרים בעיות בצורה אינטואיטיבית.
* חולמנות: יש לכם יותר חלומות בחיים מאשר מטרות ואתם מתאמצים בכיוונם, ולעתים קרובות גם מצליחים.

זכרו כי 2 ההמיספרות במוח לא עובדות בוואקום, אלא האחת עם השנייה ובהשלמה. לכן, למרות שזה נראה כאילו יש לכם תכונות השייכות רק לצד אחד, אנחנו בטוחים כי יש לכם תכונות הקשורות גם בצד השני.

אז, איזו תמונה ראיתם קודם לכן? האם זהו ראשו של הנמר או הקוף המתנדנד? האם תכונות האישיות שלכם מתאימות לתיאור? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך.