זה מה שקורה לגוף שלכם אם תגעו עם הלשון שלכם בתקרת הפה ותנשמו. לא היה לי מושג!

אם אתם לא ישנים מספיק בלילה, רוב הסיכויים הם שגם חלקים אחרים בחיים שלכם נפגשים. מניעת שינה קשורה להשמנה, פעילות מוחית איטית ומערכת חיסונית חלשה יותר, לפי האתר Healthline. האתר מדווח בנוסף כי פחות מ-5 שעות שינה מעלות את הסיכוי למחלות לב ב-15%.

אנשים רבים מתקשים להירדם בלילה. בין אם מדובר במתח בעבודה, חשבונות, משפחה, או שמא הגוף שלכם מסרב להיכבות, תוכלו להקל על עצמכם קצת בעזרת טכניקת הנשימה הזו.


רוטינת הנשימה הזו נקראת טכניקת ה-"4-7-8"


כדי להתחיל, געו עם קצה הלשון שלכם בתקרת הפה (ונסו להשאיר שם את הלשון במשך כל הזמן). לאחר מכן, נשפו, ורוקנו את הריאות שלכם לחלוטין.

סגרו את הפה ונשמו דרך האף בספירה עד 4. החזיקו את הנשימה וספרו עד 7 ולאחר מכן נשפו את כל האוויר החוצה דרך הפה בכוח וספרו עד 8 (השמיעו קול נשיפה חזק כשאתם נושפים). חזרו על כך ארבע פעמים.

דוקטור אנדרו ווייל ממליץ לעשות זאת לפחות פעמיים ביום, ארבע מחזורים בכל פעם. לאחר החודש הראשון בערך, תוכלו להגביר את מחזורי הנשימות עד ל-8 בכל סשן.

"לאחר חודשיים או שלושה של תרגול מתמיד, שינויים פיזיולוגיים משמעותיים מאוד יתרחשו. קצב הלב יפחת, גם לחץ הדם ואפילו העיכול ישתפר", אומר ווייל.

טיפים וטריקים אחרים

תוכלו להקל על עצמכם ולצלול לשינה טובה יותר בעזרת כמה טריקים של Health וה- Huffington Post:

– ערכו יומן שינה. ציינו כמה קפאין אתם שותים בכל יום (ומתי), כמה פעילות ספורטיבית אתם עושים, מה אתם אוכלים ומתי אתם מתעוררים והולכים לישון. תוכלו להבחין בחזרות (כמו צריכת קפאין מרובה לפני השינה) ולפעול בהתאם.

– שמרו על קרירות. הנמיכו את הטמפרטורה. אנשים רבים נוטים להירדם מהר יותר בחדרים קרים. נסו לכוונן את הטמרפטורה ל-18 מעלות או רכשו מזרן ניתן לקירור.

– אם אתם לא מצליחים להירדם, קומו וזוזו למספר דקות. לפעמים החרדה שנובעת מהקושי להירדם הופכת את הנסיון לישון לקשה יותר. וותרו על הטלוויזיה והטלפון הנייד; המסכים הבהירים שומרים אתכם ערים.

– הפעילו מוזיקה שקטה. וודאו שהמוזיקה איטית ושקטה. הקשיבו למוזיקה קלאסית כשעה לפני שאתם הולכים לישון כדי שתוכלו להרדם בקלות (בין אם זה משיעמום או רוגע, התוצאה זהה).

שימו לב: אם אתם סובלים מהפרעת שינה כרונית, עליכם להתייעץ עם מומחים רפואיים בתחום, כיון שייתכן וזהו סימפטום של משהו רציני יותר.

מהי הדרך האהובה עליכם להירדם? שתפו אותנו בתיבת התגובות שבהמשך.