זוג מסייע לאדם מחוסר דיור להתאחד עם משפחתו אותם לא ראה במשך 20 שנה

בשל חוסר האמפתיה ואי ההבנה כלפי דרי רחוב, יש אנשים שנוטים לראות בהם כ׳בלתי נראים׳. בדרך כלל מתעלמים מהם ונחסך מהם מגע אנושי, וזו בעיה חברתית שמוסיפה למר גורלם.

אבל רנדי אמנס ביילין היא שונה. היא צעדה עם הכלב שלה לילה אחד, כששמעה אדם מחוסר דיור ברחוב שלה מדבר לעצמו. במקום להמשיך בדרכה, ראנדי, בת 33, עצרה והקשיבה. ומה ששמעה שבר את ליבה.


״דמיינו שאין לא עוצר ואומר לכם שלום. כולם רק בוהים. אבל איש לא יודע כמה אני משכיל, כמה אינטליגנט אני, כל מה שהם רואים זה אדם שאין לו בית ואין אף אחד אליו הוא יכול להתקשר״, אמר האדם הזה בקול רם.


© Randi Emmans Bailyn / Facebook


ראנדי הקימה תוכנית צדקה בשם Project Backpack (פרויקט תרמיל גב) ב-2014 כדי לסייע לאנשים מחוסרי דיור בלוס אנג׳לס. היא והחבר שלה, ג׳ון סואזו, בן 34, היו אוספים דברים יומיומיים נחוצים וממלאים בהם תרמילים.

ואז, הם היו מחלקים את התרמילים הללו לאנשים שחיים ברחוב. לראנדי היה תרמיל כזה ברכב שלה, אז היא וג׳ון חזרו לרכב ונתנו לאיש הזה תרמיל שכזה.

הזוג גילה ששמו הוא פדרו ריד, והם שוחחו עימו על חייו וכיצד הפך למחוסר דיור. פדרו, בן 54, עזב את משפחתו בצ׳ארלסטון, דרום קרוליינה, ועבר ללוס אנג׳לס ב-1999 כדי לחיות עם דודתו.

שנה לאחר מכן, הוא עבר תקופה קשה בחייו ומצא עצמו ללא קורת גג מעל ראשו. הוא שוטט ברחובות במשך שנים, ולא הצליח להחזיר את חייו למסלול או לשוב לעיר מולדתו.


© Randi Emmans Bailyn / Facebook

לאחר שבילה יותר מ-2 עשורים ברחובות, לפרדו כמעט ולא הייתה תקווה שהדברים יכולים לשוב לקדמותם. בכל מקרה, המחשבה על לפגוש שוב את משפחתו לא עזבה אותו.


ראנדי וג׳ון ביקשו את שמות בני המשפחה שלו בתקווה לאתר אותם. ואז, ראנדי פרסמה בקשה בפייסבוק הקוראת לתרומות כדי לסייע בכיסוי העלות לכמה לילות במלון, כדי שפדרו יוכל להתנקות ולישון טוב.

הזוג גייס 6500$ תוך 72 שעות והצליח לשלם על מגוריו של פדרו לשבוע. הם גם קנו לו טלפון ובגדים חדשים.

בינתיים, הזוג עבד כדי לאתר את המשפחה שלו. מאז ופדרו עבר ללוס אנג׳לס ללא תעודת זהות, הוא אמר לשוטים ששמו הוא פרנקלין מיטשל במהלך ריב. מאז זה הפך לכינוי שלו, מה שהקשה על קרובי המשפחה שלו לאתר אותו.


© Randi Emmans Bailyn / Facebook

לא היה לו טלפון, רכוש, וידע לגבי מיקום משפחתו. פדרו ניתק איתם קשר, אז לא היה לו מושג אם מישהו מחפש אחריו. הוא גם לא הצליח להשיג עבודה כי לא הייתה ברשותו תעודת זהות.

פדרו נתן לראנדי וג׳ון שמות של כמה מקרובי משפחתו ואת כתובתה של סבתו, מבלי לדעת האם היא עוד בין החיים.

״ראנדי ואני התחלנו את החיפוש ברשת, והצלחנו למצוא את שמה של סבתו בכתובת שנתן לנו״, אמר ג׳ון. ״התקשרנו לכמה מספרים שגויים, עד שלבסוף, מצאנו מישהי שהייתה אשתו לשעבר של דודו״.


© Randi Emmans Bailyn / Facebook

עם הישמע החדשות אודות האחיין שלו, פייר גראנט, בן 59, התקשר לראנדי וג׳ון ישירות. הוא אמר להם שהוא מנסה למצוא את פדרו כבר יותר מ-20 שנה אך ללא הועיל.

״במשך יותר מ-20 שנה אנחנו מתפללים ומאמינים שיום אחד נמצא אותו, והיום הזה סופסוף הגיע. זה נס״, הוא אמר.

פייר הזמין טיסה מצ׳ארלסטון ללוס אנג׳לס, והעלות כוסתה ע״י תרומות שאספה רנדי. מיה גרין, בת דודתו של פדרו, טסה כל הדרך מאטלנטה ללוס אנג׳לס כדי לפגוש אותו.

״כששמעתי את החדשות, החלטתי שאני הולכת בהחלט״, היא אמרה. ״ראנדי וג׳ון הם אנשים שהאל שלח. אפילו אין לי מילים על הלב הענק שיש להם ועל כך שעזרו לנו״.


© Randi Emmans Bailyn / Facebook

לבסוף, פדרו התאחד עם משפחתו ב-7 באוגוסט. אחרי 20 שנים בהן היה לבדו, הוא לא יכול היה לעצור בעד דמעותיו כשחיבק את דודו ובת דודו.

כולם בילו יחד את הלילה בהוליווד ואכלו ארוחת ערב עם ראנדי וג׳ון לפני שנסעו בבוקר המחרת לבית ילדותו של פדרו בצ׳ארלסטון. למרבה הצער, סבתו נפטר בשנה שעברה. כעת הוא חי עם דודו ודודתו.

כעת כשפדרו שב הביתה, הוא נרגש לפתוח בפרק חדש. הוא מקווה לשתף את הסיפור שלו ולשפוך אור על המציאות איתה מתמודדים דרי רחוב.

״אני מאמין שאני יכול לסייע לאנשים רבים שעדיין נמצאים במקום בו הייתי״, הוא אמר.

הוא גם מתכנן להמשיך לרכוש השכלה – שנעצרה לאחר בית הספר התיכון – ולמצוא עבודה קבוע. כמובן, הוא לעולם לא ישכח את אותם אנשים שהפכו את כל זה לאפשרי עבורו.

״שמותיהם לנצח יהיו חקוקים על לבי״, אמר פדרו. ״אני אסיר תודה על שהיה להם אכפת דיו להשיב אותי הביתה״.

לראנדי וג׳ון באמת יש לב מזהב. בגללם, פדרו חזר הביתה והצליח לפתוח פרק חדש. אכן, לכולם מגיעה הזדמנות שנייה!