זוכרים את פול ווקר האגדי מ"מהיר ועצבני"? חכו שתשמעו את הסיפור המדהים הזה!

בשנת 2004, קייל אפהאם וארוסתו דאז (היום כבר אשתו), קריסטן, תרו אחר טבעת יהלום בחנויות התכשיטים בסנטה ברברה. באחת החנויות אליה נכנסו, היה לקוח נוסף, די מפורסם. סביר להניח כי אם היו שקועים פחות בחיפוש אחר הטבעת, היו שמים לב אליו.

אותו לקוח המליץ להם להעיף מבט בפריטים היקרים יותר, אך הזוג התוודה שידו אינה משגת מקניית טבעות יקרות כל כך. הם החלו לשוח, והזוג הצעיר הבין שהלקוח החברותי הוא לא אחר מאשר כוכב סדרת הסרטים האלמותית "מהיר ועצבני" – פול ווקר. קייל סיפר לפול שהוא משרת כרגע בצבע ועומד לטוס לעיראק בשנית, אך בטרם יעשה זאת – הוא רוצה לקנות טבעת אירוסין לחברתו.


קריסטן זוכרת בבירור כיצד השתנתה ההבעה שעל פניו של פול כששמע שקייל הוא חייל. באותו יום הם לא ייחסו חשיבות רבה לעניין, ועזבו את חנות התכשיטים מבלי לרכוש טבעת. המחיר הגבוה של הטבעות מנע מבעדם.


אך מעבר לפינה ארבה הפתעה: שיחת טלפון מבעלי החנות הגיעה, והם נתבקשו לסור לחנות ולקחת טבעת יהלום בשווי 9000 דולר, עליה שילם אדם שביקש להישאר בעילום שם. הזוג הצעיר ניסה לגלות מי העניק להם מתנה יקרה שכזו, אבל צוות החנות נאנח בחיוך, וסירב לגלות.

רק בשנת 2013, לאחר מותו של השחקן בתאונת דרכים מצערת, עובדת לשעבר בחנות בשם איירין קינג, החליטה שאין צורך לשמור על זהות הנדבן.

לפי דבריה של איירין, השחקן ראה שקריסטן מגלה התעניינות יתרה באחת הטבעות, אך למצער אמר ארוסה שהמחיר גבוה מדי. פול ניגש לבעל החנות וביקש לרשום את הטבעת על החשבון שלו, תוך כדי שהוא מתעקש כי זהותו תישאר אנונימית. הוא הרגיש נורא שחייל המסכן את חייו לא יכול להרשות לעצמו ולרכוש עבור ארוסתו טבעת, וכך החליט שיתקן את העוול.

רק לפני שנים מספר גילו קריסטן ובעלה מי שילם על הטבעת. "אין ספק, זה הדבר היפה ביותר שמישהו עשה עבורי מעולם", היא אומרת. "הטבעת הזו תעבור מדור לדור, והסיפור לצידה יהיה יקר מפז".