זו הסיבה שבגללה יש לבקבוקי יין תחתית קעורה, איך לא ידעתי את זה קודם?

האם תהיתם אי פעם מדוע לבקבוקי יין יש תחתית קעורה? ישנו מיתוס בקרב האנשים, שיין איכותי נמכר בבקבוקים עם תחתית קעורה ויין באיכות נמוכה נמכר בבקבוקים עם תחתית שטוחה. אבל זה רק מיתוס. בואו ננסה להבין, מדוע במשך מאות שנים לבקבוקי היין יש מבנה כזה.

זו הסיבה למה לבקבוק יין יש תחתית קעורה.
promo-bar.ru


למעשה, ישנן שתי גרסאות הגיוניות לתופעה זו:


על פי הגרסה הראשונה (ככל הנראה הגרסה הצרפתית) השקע בתחתית שנקרא "פונט", עוזר להעביר את הבקבוקים ממקום למקום בצורה נוחה ובטוחה יותר. כך, קל יותר לשלוח את בקבוקי היין מעבר לאוקיינוס ​​או להעבירם ברחבי הארץ, כשהפקק של בקבוק אחד מוכנס לשקע בתחתית של הבקבוק האחר.
עם זאת, ל"פונט" עבור היינות האדומים יש פונקציה נוספת: המשקעים של היין מצטברים בתוך השקע של התחתית ולא עולים למעלה כאשר מוזגים את היין.

על פי הגרסה השנייה, השקע בתחתית הבקבוק הוא תוצאה של קשיי הטכנולוגיה של ייצור הבקבוקים, שאינה מאפשרת ליצור תחתית חלקה לחלוטין, וזה גורם לחוסר יציבות הבקבוק על המשטח הישר או גורם לשריטות השולחן. יצירת השקע בתחתית הבקבוק פתרה את הבעיות הללו.

משום מה, לבקבוקים הגרמניים אין שקע כזה. ככל הנראה זה נובע מאותן שתי הסיבות: או בגלל שהבקבוקים התגלגלו בנחת בדוברה על נהר הריין, או משום שליין לבן אין בעיה של משקעים. או שלחלופין, מנפחי הזכוכית והציוד בו השתמשו היו טובים יותר מאשר בצרפת.

עם זאת, עבור בקבוקי השמפנייה, צורת הבקבוק עם השקע בתחתית באמת מוצדקת, כיוון שבקבוק כזה מסוגל לעמוד טוב יותר בלחץ הגבוה של הבועות.