זאת הסיבה מדוע אסור לכם לעולם להרתיח את אותם המים פעמיים!

זה עשוי להישמע מוכר לחלק מכם: אתם מכינים לעצמכם כוס תה או ביצה קשה במים מבלי למדוד בדיוק את כמות המים, ואז נשארת כמות מים רבה שאתם לא רוצים לבזבז. אז מה אפשר לעשות עם זה?
בדרך כלל, תשמרו את המים ותשתמשו בהם למשהו אחר מאוחר יותר. אולי תשאירו את זה בקומקום או תשמרו את הסיר עם המים על הכיריים. נשמע תמים ולא מזיק לחלוטין, נכון?
לא. למעשה, ההיפך הוא הנכון.
בואו נעיף מבט מקרוב על מה קורה כשהמים רותחים. במבט ראשון, אתם רואים את הבועות והאדים, אבל משהו מתרחש גם ברמה הכימית. כשמבשלים את אותם המים פעמים רבות, הרכב החמצן משתנה וחומרים מסוכנים מצטברים. תוכלו באמת לטעום את זה בתה שלכם: תה שנחלט במים טריים טעמו יהיה שונה ממים שנעשה בהם שימוש חוזר.

מים רותחים הם מצויינים כדי לחסל בקטריה, אבל כשאתם מרתיחים את אותם המים שוב ושוב, גזים מסוכנים וחומרים רעילים כמו ארסן, חנקן ופלואור עלולים להיווצר כתוצאה משינוי במבנה הכימי. מחקרים שונים הראו את הקשר בין פלואור להשפעות הרסניות על המוח ומערכת העצבים.


לאחר התהליך כולו, כבר לא מדובר במי שתייה והמינרליים היעילים עבורכם כמו סידן, יכול לגרום לבעיות וליצור אבנים בכליות.
אז זוהי הסיבה מדוע לא מומלץ להרתיח את אותם המים פעמיים. ברור שזוהי בעיה בעיקר שמדובר בכמויות גדולות. כמויות קטנות עבור כוס התה שלכם אינן מהוות בעיה רצינית, אך אולי תשקלו להשתמש במים כדי להשקות את הצמחים שלכם בבית – זה לא מסוכן עבורם!
מעניין. עליכם להיות מאוד זהירים אם אתם משתמשים באופן קבוע במים שהורתחו יותר מפעם אחת. זה טוב לדעת שזה עשוי להיות מזיק, בניגוד למה שחשבתם.