זאת הסיבה שבגללה אסור לכם לשמור ביצים במקרר שלכם

ראשית, הרשו לי לשאול אתכם שאלה – האם אתם שומרים את הביצים שלכם במקרר? ובכן, אם התשובה שלכם היא כן, אז אנחנו מניחים שאתם חיים איפשהו בסקנדינביה, צפון אמריקה, יפן או אוסטרליה. זה בגלל שבכל חלק אחר של העולם, אנשים מאחסנים את הביצים שלכם במקרר. והנה עוד שאלה – האם קירור ביצים הוא באמת הכרחי? ראשית, אתם צריכים לדעת שאחד מסיכוני הבריאות הנפוצים ביותר, כשמדובר בביצים, נגרם ע"י סלמונלה.

לפי הירחון לצריכת מזון בטוחה (JFP), מומחים בתחום הרפואה מצאו כי החדרה של סלמונלה (באופן שמתרחש במבחנה ולא בגוך) מתרחשת יותר בביצים שאינם נשמרות בקירור מאשר אלו שכן. אבל, עליכם לדעת שהרדיו הציבורי הלאומי מצהיר שמומחים רבים חושבים למעשה שקירור ביצים אינו הכרח של ממש, בגלל שהאופן בו מתבצע האחסון והמסחר של המזון בארצות הברית, הוא בעל אמצעים אחרים ל"הגנה" מפני סלמונלה, כולל שטיפה, פיקוח ומעקב מהיצרן לחנויות. במדינות אירופה, תרנגולות רבות מקבלות זריקות כנגד סלמונלה, מה שמקטין את הצורך בקירור.


מה עליכם לעשות?
ראשית, עליכם לוודא שהביצים שאתם מקבלים הספק המקומי שלכם הן טריות מאוד, טעימות ועשירות בחומרים מזינים – לכן, תוכלו לאחסן אותן גם בטמפרטורת החדר. אבל, אם אתם קונים את הביצים שלכם בסופרמרקט המקומי שלכם, עליכם לשמור את הביצים בקירור. זה בגלל שהביצים כבר נשמרות בקירור בשלב אחד בתהליך, ואם תשאירו אותן בטפרטורת החדר – הן יתחילו להזיע ולספק את התנאים המושלמים להתפתחות בקטריה. כמו כן, עליכם לזרוק מיד את הביצים אם הן מריחות לא טוב או אם אתם מוצאים קליפות של ביצה בתוך הביצים שלכם.

שימו לב: תמיד רכשו ביצים טריות, ממקור אמין. הביצים הללו הן סופר בריאות ועשירות בחומרים מזינםי. תודה שקראתם, ואל תשכחו לשתף עם כל החברים ובני המשפחה שלכם.