זו הסיבה מדוע אתם חייבים להתחיל לישון עירומים היום – אפילו בלילות הקרים, אחרת זה עלול להזיק לבריאות שלכם מאוד

שינה מספקת היא חשובה מאוד לבריאות שלנו. שינה לא מספקת עשויה לגרום לסוכרת, מחלות לב ואפילו לסרטן.

ולמרות שחשובה כמות השינה, איכותה השינה חשובה לא פחות. כדי לוודא שהשינה שלנו שלווה ככל האפשר, אנשים רבים מאמינים שלישון עירומים היא הדרך הטובה ביותר. ומסתבר שישנם לפחות 5 סיבות טובות מדוע זה נכון…


1. מאזן את טמפרטורת הגוף
כשאנחנו ישנים, טמפרטורת הגוף שלנו צונחת באופן אוטומטי. כשאנחנו לובשים פיג'מה עבה וחמימה, הדבר מפריע לתגובה הפיזית הטבעית של הגוף. זה עשוי להוביל להפרעות בשינה, דבר שעלול להותיר אתכם עייפים ביום המחרת. שינה בעירום מבטיחה שטמפרטורת הגוף לא עולה יתר על המידה.


2. מפריש הורמוני שינה
זו הסיבה מדוע אתם חייבים להתחיל לישון עירומים היום - אפילו בלילות הקרים, אחרת זה עלול להזיק לבריאות שלכם מאוד

רמות מלטונין מאוזנות מבטיחות שינה טובה. הורמון השינה מופק באופן טבעי כשאנחנו ישנים בעירום. התאורה וטמפרטורת החדר משחקים גם כן תפקיד חשוב בייצור המלטונין. באופן אידאלי, החדר צריך להיות חשוך לחלוטין ולא חם יותר מ-21 מעלות צלזיוס.

3. מאזן הורמוני חרדה
קורטיזול מוכר גם בשם "הורמון החרדה" והוא חיוני מאוד במספר תהליכים מטבוליים שמתרחשים בגוף שלנו. אם אתם מתחממים יתר על המידה תחת השמיכה, עולה רמת ייצור הקורטיזול. רמות קורטיזול גבוהות עלולות להוביל לבולמוסי רעב (ובטווח הארוך, גם לעלייה במשקל), עצבנות ומתח. כשאנחנו מאזנים את טמפרטורת הגוף שלנו, שינה בעירום עוזרת לשמור על רמות קורטיזול נמוכות.

4. זה מעלה את תחושת החיות
זו הסיבה מדוע אתם חייבים להתחיל לישון עירומים היום - אפילו בלילות הקרים, אחרת זה עלול להזיק לבריאות שלכם מאוד

כשאתם ישנים בלי פיג'מה, אתם עוזרים לזרימת הדם שלכם בגלל שדם יכול לנוע ביתר קלות בגוף. זה גורם לכם להרגיש טוב יותר, וכתוצאה מכך,אתם ישנים טוב יותר. אנשים שסובלים מהפרעות שינה צריכים לשקול בחיוב לישון עירומים.

5. זה מחזק את מערכת היחסים שלכם
גם מערכות יחסים עשויות להשתפר כשאתם ישנים עירומים בין הסדינים. כשאחד הפרטנרים ישן בעירום לצד הפרטנר האחר, הורמון המין אוקסיטוצין משתחרר. ההורמון הזה גורם לתחושת של אושר ובעל השפעה חיובית על השינה שלנו. הוא מחזק גם את הקשר הבינאישי, וכתוצאה מכך גם את מערכת היחסים שלכם.

אם אתם ישנים עירומים כביום היוולדכם, בטח הבחנתם ביתרונות הבריאותיים הרשומים מעלה. אבל עבור אלו מכם שמתעקשים לישון בפיג'מה שלהם, למה לא לתת לזה ניסיון? זה עשוי לקחת קצת זמן עד שתתרגלו, אבל בסוף הגוף שלכם יודה לכם!