בחן את עצמך: באיזה אופן אתם תופסים את החיים ע"פ הדרך בה אתם מסדרים צבעים?

אתם עומדים להשתתף בחידון בו תתבקשו להשלים סדרות של צבעים; שלושה צבעים יוצגו בפניכם עם כל שאלה, ויהיה עליכם לבחור את הצבע הסופי כדי להשלים את הסדרה, הצבע שהכי מענג אתכם ונראה לכם ההגיוני מבין כולם, באופן אישי.

המבחן מבוסס על מבחן הצבעים של לושר (Lüscher), מבחן אישי שחושף את הגורמים המלחיצים ודפוסי התנהגות שונים, בהתבסס על העדפות הצבעים האישיות של הנבחן. הנחת היסוד התיאורטית של המבחן הזה היא שישנן תגובות אוניברסליות פסיכולוגיות ופיזיות לצבעים, בהסתמך על העובדה שאנחנו ניתקל בצבעים הללו בשלב זה או אחר בחיינו. נטען, לדוגמא, שמחזור היום והלילה קשורים לכחול העמוק של הלילה המרמז על מנוחה ורוגע. היום קשור לצבע הצהוב של זריחת השמש, זמן בו אנחנו פועלים ומלאים באנרגיה. לצבעים הללו יש שלוחות הגיוניות וסמליות הקשורים בדפוסי ההתנהגות שלנו.


בזמן שאתם משיבים על השאלות במבחן הצבעים הבא, נסו שלא לחשוב יותר מדי על התגובה שלכם; פשוט לכו עם תחושת הבטן שלכם וכך תקבלו את הניתוח הנכון ביותר לגבי האישיות שלכם והאופן בו אתם תופסים את החיים. האם אתם חושבים שהתשובות יגלו כי אתם אנשים אכפתיים?… אולי אנשים שחושבים בצורה ביקורתית ושיטתית וחושבים לפני שהם מדברים ומביעים דעתם? או אולי אתם קלי דעת?…רגועים ונינוחים, "זורמים" עם החיים ורואים את חצי הכוס המלאה? אולי אתם מלאי תשוקה?… באים במגע עם אנשים ונסיבות החיים כשאתם מלאי רגשות חזקים ודעות, ולא מהססים להביע אותם?