חמותי רוצה שאנהג בה באותו האופן בו אני נוהג באשתי

מחקר שנערך לאחרונה מצא כי לנשים ולגברים יש יותר קונפליקטים עם החמים/חמות שלהם יותר מאשר עם אימם שלהם. לכן, שמירה על מערכת יחסים טובה איתם עשויה להיות קשה במיוחד אך גם מתגמלת. קורא אחת שיתף אתר מפורסם עם הקונפליקט שיש לו ולחמותו לאחר שהפכה יותר תובענית עם הזמן, למרות שבדרך כלל יש לו מערכת יחסית טובה איתה.

לאחר שקיבלו את המכתב, החליט צוות האתר לסייע לה ולהשיא עצות, אך אנחנו גם סקרנים לדעת כיצד אתם הייתם מתמודדים עם מצב שכזה.© Freeimages.com


הי פטריק! תודה על ההודעה שלך. צוות האתר שלנו התכנס והנה העצות שטכסנו עבורכם.

* תקשורת היא המפתח, במיוחד לאחר ויכוח. ודא שחמותך מבינה שזה שאתה לא קונה לה את אותן המתנות שאתה קונה לאשתך, לא אומר שאתה לא מכבד ומעריך אותה. עזור לה להבין שיש לך מערכת יחסים שונה לגמרי עם אשתך, וזו הסיבה שתמיד תנהג בה אחרת מכפי שתנהג בבתה.

* הצב גבולות בריאים עם חמותך. בניית גבולות טובים יותר היא חשובה מאוד אם אתה רוצה לנהל איתה מערכת יחסים טובה. הסבר לסמנת׳ה שהגישה התובענית שלה איננה משהו שאתה מעריך ושהיא צריכה לכבד את הגבולות של מערכת היחסים שלך.

* מהמכתב שלך, אנחנו יכולים לנחש שהתעצבנת מהעובדה שחמותך איננה אסירת תודה על המתנה שנתת לה. תוכל לשוחח אימה ולומר לה שלמסגרת העץ יש משמעות מיוחדת עבורך, וחשבת שהיא תעריך את זה הרבה יותר. אי אפשר להכריח אותה להיות אסירת תודה, אך תוכל לעזור לה להבין את ערכה של המתנה שנתת לה.


© Shutterstock.com

התמודדות עם חם/חמות תובעניים יכולה להיות קשה ומורכבת, אבל ישנם כמה צעדים שאפשר לקחת כדי לנהל את הסיטואציה:


* 1. דבר עם מארי. הסבר לה שלא התכוונת לפגוע ברגשותיה של אימה, רק רצית להסביר לה מדוע קנית לה מתנה שונה.
* 2. שמור על קור רוח. חשוב מאוד שלא לאבד עשתונות ולשמור על גישה מכובדת בכל מצב. התגובה שלך עשויה להיראות קצת יותר מדי עבור סמנת׳ה, וזו הסיבה בגינה היא התעצבנה ובכתה.
* 3. בלה יותר זמן עם חמותך. בהתחלה, העצה הזו עשויה להישמע קצת מנוגדת להיגיון, אך ייתכן וסמנת׳ה תובענית מדי בגלל שהיא רוצה לבלות יותר זמן איתך ועם אשתך. וודא שאתה פוגש את חמותך על בסיס קבוע ואולי תארגן מפגש חודשי, כדי שסמנת׳ה תבין ששניכם יכולים לנהל מערכת יחסים תקינה אם היא מכבדת את הגבולות שלך.


© Depositphotos.com

תודה שפנית לעזרה, ואנחנו מקווים שהעצה שקיבלת תעזור לך במצב הקשה הזה.

כיצד מערכת היחסים שלכם עם החם או החמות? מה הייתם עושים במצבו של פטריק? האם יש לכם עצה אחרת בה יוכל להשתמש? ספרו לנו על זה בתיבת התגובות בהמשך.