חמותי רוצה שנשלם לה על שהיא מבלה זמן עם הנכד שלה

20% מהכלות (מחותנות) מצאו שמערכת היחסים שלהם עם חמותן השתנתה לרעה בעקבות הלידה. הורות היא אתגר בפני עצמו ולכמה מאיתנו אין ברירה אלא לחזור לעבודה מהר ככל האפשר. אישה אחת משתפת במתח החל בחייה לאחר שחמותה ביקשה תשלום תמורת שמירה על הנכד שלה.

צוות האתר שלנו רוצה לסייע לאיימי ולתת לה עצה, ואנחנו מקווים שזה גם ישפר את מצבה. מעניין כיצד אתם הייתם נוהגים.© shutterstock.com


היי איימי! תודה על המכתב! צוות האתר שלנו ישב יחד ודן בסוגיה והנה העצות הטובות ביותר שיכולנו למצוא:

* נסי להבין את החמות שלך כשהיא מבקשת תשלום בתמורה לטיפול בנכדה שלה. אמרת שהחמות שלך פרשה לאחרונה – לפי מומחים, פנסיונרים דואגים לגבי ניצול החסכונות שלהם. אולי זו הסיבה להצעה של החמות שלך. הדרך היחידה לגלות היא לנהל דיון גלוי, מה שמביא אותנו לנקודה הבאה.

* שוחחי עם החמות שלך. תזמני פגישה גלוית לב וכנה, בדרך רגועה ובוגרת, ואמרי לה כיצד את מרגישה. השיחה עשויה לרדת מהפסים, לכן הכנו עבורך מדריך בן 3 שלבים כיצד להימנע מריב/וויכוח.

* שלב 1: אל תניחי שחמותך תגיב בצורה שלילית.
* שלב 2: אמרי את שעל לבך מבלי הצורך להצדיק דבר. לדוגמה, ׳אני מרגישה בלתי מובנת׳ במקום ׳אני מרגישה בלתי מובנת בגלל מה שביקשת׳ – אם תשתמשי בזה, תזמיני את חמותך לדיון מבלי לאלץ אותה להתגונן.
* שלב 3: הדגישי את מה שאת עושה, ולא את מה שאינך עושה.


© shutterstock.com

* זרים מוכשרים או קרובי משפחה אוהבים – במי היית בוחרת? זכרי, שכירת בייביסיטר מוסמכת עשויה להיות יקרה יותר ממה שחמותך מבקשת. בסוף הים, חשבי מה יגרום לך ולבעלך לחוש בנוח. יתרה מזאת, זכרי שחמותך גידלה את האדם איתו בחרת לבלות את שארית חייך, לכן היא עשתה משהו כמו שצריך במונחים של הורות.


* נסי למצוא פתרונות אחרים. למעון יום יש יתרונות וחסרונות – עלויות גבוהות וסטרס, בנוסף, זה עשוי להצריך מכם יותר (כמו להביא את התינוק מ- ואל מעון היום). מה עוד, שיהיו ימים בהם ילדך יהיה חייב להישאר בבית, ואז, תצטרכו למצוא מישהו שתוכלו לסמוך עליו לעשות בייביסיטר ברגע האחרון.

* רוב הסבים והסבתות לא מצפים שישלמו להם על בייביסיטר, ועדיין, זה הגיוני לחלוטין לשלם להם. טיפול בילד זו משרה מלאה. האכלתם, החלפת חיתולים, והשגחה עליהם בכל רגע נתון זו לא משימה קלה, בעיקר בגיל מתקדם.

אנחנו מקווים שהעצות הללו ישפרו את מצבך, ולא משנה מה קורה, מערכת היחסים שלך עם חמותך רק תשתנה לטובה.

האם ההורים שלכם מטפלים בילדים שלכם? האם אי פעם חשבתם לשלם או לפצותם על הזמן שלהם? כיצד הייתם מגיבים אם בן משפחה היה מבקש מכם תשלום בתמורה לבייביסיטינג? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות בהמשך.