חתן נושא לאישה את כלתו שהפכה לנכה חודשים לפני החתונה שלהם, ומראה מהי המשמעות האמיתית של המילה ׳אהבה׳

במהלך מסיבת רווקות, כלה לעתיד הייתה מעורבת בתאונה מצערת שהסתיימה בשיתוק. התאונה, שהייתה מתוכננת בהתחלה להיות בדיחה תמימה, שינתה באופן קיצוני את חייה. המשיכו לקרוא כי ללמוד אודות סיפורה שעשה לכולנו צמרמורת.

יום החתונה הוא כנראה היום החשוב בחייו של אדם, וכך היה גם עבור הכלה הזו

© rachelles_wheels / Instagram


בעוד יום החתונה של רייצ׳ל פרידמן מתקרב, היא התמלאה בהתרגשות וציפייה. אחרי הכל, היא עמדה לנדור את נדרי החתונה עם גבר חלומותיה, האהבה הראשונה שלה, לא פחות. הם התארסו שנה לפני שיצאו במשך 5 שנים, וסיפור האהבה שלהם הוא בהחלט סיפור מעשיות שהתעורר לחיים.

לילה אחד, בעוד חברותיה הטובות מתכוננות למסיבת רווקות שלא תישכח, הן החליטו לסיים את החגיגות עם טבילה בבריכה. זו נראתה כמו הדרך הטובה ביותר להיפרד מחיי הרווקות של רייצ׳ל ולשלוח אותה לדרכה כאישה הנשואה באושר. בכל אופן, איש לא ידע שההחלטה התמימה הזו תשנה את חייה של פרידמן כפי שאיש לא דמיין.


היא סבלה מחוליה שבורה, שהותירה אותה חסרת יכולה ללכת או להרגיש משהו מהחזה ומטה

© rachelles_wheels / Instagram

חיש מהר, הכל השתנה. פרידמן וחברותיה נהנו מערב מהנה ליד הבריכה, כמו שחוו פעמים רבות קודם לכן. אבל דחיפה אחת משועשעת מחברתה הטובה שינתה הכל.

כשפגעה בתחתית הבריכה, הרגישה רייצ׳ל פרץ כאב עובר דרך גופה. היא הבינה שמשהו לא בסדר בעודה שוכבת שם, חסרת יכולת לזוז. הפאניקה החלה להשתלט, אבל פרידמן נותרה רגועה, והמתינה שחבריה יגשו לעזרתה.

הם מיהרו לבית החולים

© rachelles_wheels / Instagram

בעוד שהמציאות מתחילה לשקוע, פרידמן הובהלה לבית החולים. הרופאים אבחנו פציעה בחוליה C6 בעמוד השדרה שלה, מה שהותיר אותה חסרת יכולת להרגיש משהו מעצם החזה ומטה, ושלל ממנה את היכולת ללכת.

פרידמן יצרה קשר עם בעלה כריס צ׳אפמן כדי לספר לו על חומרת הפציעה שלה. למרות שהיה בטיול קמפינג עם אביו, היא ידעה שיהיה עליה לבשר לה את החדשות בעצמה. בלב כבד וקול רועד, פרידמן סיפרה לו את החדשות, ׳שברתי את הצוואר, וכנראה שלא אלך יותר׳.© rachelles_wheels / Instagram

לאחר שבישרה את החדשות לכל הקרובים לה, פרידמן החלה תהליך שיקום מייסר וארוך. אחרי 3 חודשים בבית החולים לפני שהחלה בשיקום, הכלה לעתיד לא ויתרה על התקווה שתוכל ללכת יום אחד.

אך הם התגברו על הכל

© rachelles_wheels / Instagram

חרף התאונה משנת החיים, דבר אחד נותר כפי שהיה עבור פרידמן: התמיכה חסרת הפניות מהסובבים אותה. החל מארוסה הנאמן שעזר לה במטלות היומיום, כמו רחצה ואכילה, ועד לשושבינות שלה – כולל זו שגרמה לה לפציעה – היקרים לה לא משו מצידה כל הזמן הזה.

פרידמן לא רוצה להאשים איש בתאונה. ״היא עדיין חברתי הטובה ביותר״, אמרה פרידמן, שמסרבת לציין את שמה של חברתה. ״אני לא מאשימה אותה בשום צורה – באותו האופן זו הייתה יכולה להיות אני שגורמת לכך״.

הזוג נישא בטקס מלא רוך ואהבה

© rachelles_wheels / Instagram

פרידמן וצ׳אפמן נישאו שנה לאחר התאונה, והכיחו כי אהבת אמת יכולה לגבור על הכל, אפילו על מוגבלות. 4 שנים מאוחר יותר, הם קיבלו בברכה לעולם את בתה, קיילי, באמצעות פונדקאית. צ׳אפמן חשף כי הנישואין שלהם נותרו חזקים כשהיו חרף ההתמודדות עם אינספור אתגרים, מה שאף העצים את התמיכה במהלך זמנים קשים.

״הנישואין שלנו חזקים יותר מכל דבר אחר. החיים היו קשים, אך הנישואין אינם. זה מה שמחזיק אותנו יחד״, היא מסבירה.

10 שנים מאוחר יותר, הזוג האוהב החליט לחדש את נדרי החתונה שלהם

© rachelles_wheels / Instagram

לאחר עשור של נישואין, פרידמן וצ׳אפמן החליטו לחדש את נדרי החתונה שלהם בטקס צנוע עם המשפחה הקרובה והחברים. ההחלטה התקבלה כשפרידמן איבדה את טבעת הנישואין שלה, והרגישה כאילו זה הזמן המושלם לערוך טקס מחודש, מבלי הצורך להוכיח דבר לאיש.

״לא עשינו את זה כדי להוכיח שכולם טעו, אך בו בעת, ניסיתי לשבור את הסטריאוטיפים״, הצהירה פרידמן, כעת בת 37.

דבר לא יכול לעצור בעדה מלחיות חיים מלאי אהבה

© rachelles_wheels / Instagram

פרידמן ממשיכה לנהל חיים מעורר השראה כאם מסורה, רעיה, ואתלטית פראלימפית שמשחקת רוגבי כיסאות גלגלים, ופועלת למען אנשים בעלי מוגבלות. אהבתה לבעלה נותרה חזקה כשהייתה, ויחד, הם מגדלים את בתם במסירות ואהבה. ההורות הייתה החוויה הכי משביעת רצון עד כה, והם מוקירים כל רגע בחברת בתם האהובה.